Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś byłby w stanie mi powiedzieć, czy to nie jest przypadkiem jakiś rusek?

post-80846-0-80922900-1437125704_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby w stanie mi powiedzieć, czy to nie jest przypadkiem jakiś rusek?

Zdjęć mało ale stawiam na Moskwę z zamienioną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mechanizmu rozwiałoby wątpliwości.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi przypomina on małego poljota, którego nazywają militarnym. Tarcza-malowanka nawiązuje nawet do oryginału

 

swoją drogą 50pln, to było by sporawo za kombinowanego sowieta, a już 50 baksów to dopiero jazda!

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdobyłem całkiem ładny zegarek na długim chodzie, mało zniszczony i o dziwo bardzo punktualny :). Może ktoś napisze mi o nim coś więcej (parametry, cena, model etc).

Pozdrawiam ;)

post-77058-0-08138800-1437292663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@kondziu nie jesteś tu od dziś więc wiesz że na forum zegarków nie wyceniamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kondziu nie jesteś tu od dziś więc wiesz że na forum zegarków nie wyceniamy ;)

No w sumie masz racje :) zapomniałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa......

A "parametry" to:

średnica 39mm

w uszach 18mm

koperta złocona (nie pamiętam Au10?) 

Szkło plexi

mechanizm 2609HA

Dekiel wciskany.

Edycja

Jest to Rakieta oczywiście :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdobyłem całkiem ładny zegarek na długim chodzie, mało zniszczony i o dziwo bardzo punktualny :)

 

Nie "o dziwo" bo to Rakieta. Rakiety są fajne, bo często dobrze chodzą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no właśnie w porównaniu do innych moich zegarków to jest perfekcyjnie punktualny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no właśnie w porównaniu do innych moich zegarków to jest perfekcyjnie punktualny ;)

Bo to są najlepiej wykonane radzieckie mechanizmy. Zdecydowanie lepsze od powszechnie chwalonych Poljotów. Do tej pory żadna Rakieta mi się nie popsuła, a mam ich kilkanaście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem takiego Wostoka. Oczywiście był złożony ;) Powiedzcie mi proszę czy to coś ciekawszego z Wostokow?? Werk 2209 na 16 kamieniach, więc nic WOW EXTRA JA CIĘ SUNEpost-73201-0-64848200-1437511601_thumb.jpg

Edytowane przez bartekgajda169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem takiego Wostoka. Oczywiście był złożony ;) Powiedzcie mi proszę czy to coś ciekawszego z Wostokow?? Werk 2209 na 16 kamieniach, więc nic WOW EXTRA JA CIĘ SUNE

Jakieś foto pokaż :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tarcza była natomiast koperta powinna być złocona. Stan tarczy taki sobie i nie do końca jestem pewien wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw.

koperta cholerka wie skąd? werku nie widać, wskazówki OK

dla porównania tu poliot slavnegohansa -> http://www.slavnyhans.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=107&Itemid=2

_ _ _ _ _

 

@bartekgajda169 - 18 kamieni - załóż okulary :) ładny stary - lata 60-te (ale nie jakiś "rzadki") wostoczek...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na deklu nie powinno być informacji, że koperta w całości ze stali? ...chyba, że dekiel też pochodzi od złoconego?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na deklu nie powinno być informacji, że koperta w całości ze stali? ...chyba, że dekiel też pochodzi od złoconego?

Dokładnie tak jak piszesz. na stalowych jest zawsze napis "all steel". Tutaj wg mnie koperta jest stalowa a dekiel ze zwykłego złoconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zanim zaczniecie,Panowie,tarzać się ze śmiechu: - mam naprawdę znikomą wiedzę o zegarkach (vide-dział

Przedstawiamy się..).

 

Zdecydowałem się umieścić post w dziale Zeg.Rosyjskie i Radzieckie, ponieważ zegarek będący przedmiotem

mojej niewiedzy stylistycznie nawiązuje do takich właśnie produkcji.

 

Zegarek mechaniczny - dosyć siermiężnie wykonany werk,żadnych sygnatur ;widoczne 6 kamieni(rozumiem,że

drugie końce osi są łożyskowane w ten sam sposób ) + 2 kamienie w paletach kotwicy - więc razem 14?

Pomimo wytrwałych poszukiwań,nie udało mi się zidentyfikować widniejącego na tarczy i koronie logo.

 

Pomyślałem sobie też - wyprodukowany/złożony w suterenie,w zaułku ulicy bocznej od poprzecznej

w Chinach.

Wypada jednak zapytać: Kto go produkuje (i wjakim celu :-)) ?

Drugie pytanie,już bardziej grzeszne - czy koszt osadzenia szkła nie przekroczy wartości zegarka?

 

pozdrawiam

post-83430-0-07548500-1437693674_thumb.jpgpost-83430-0-33202200-1437693710_thumb.jpgpost-83430-0-08673700-1437693740_thumb.jpgpost-83430-0-68500600-1437693779_thumb.jpgpost-83430-0-24468400-1437693813_thumb.jpgpost-83430-0-53569100-1437693845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla ciebie pomyślną wiadomość @cpt.Aubrey, to niezwykle oryginalny zegarek. Dobrze kumasz, że tu zapytałeś, bo koperta stylistycznie nawiązuje do kultowych czasomierzy z okresu rozkwitu najwspanialszego ze wspaniałych ustrojów ludzkości na świecie! zegarka używanego tak przez podrzędnych funkcjonariuszy jak i przez tych z najwyższych kręgów władzy, a określanego przez koneserów-kolekcjonerów jako model K-43

 

Niewątpliwą zaletą pokazanego na fotkach modelu, jest nieskazitelnie czyste szkiełko technika dentystycznego osłaniające cyferblat oraz prosty ale przecudnej urody mechanizm produkowany na naprawdę masową skalę i upychany przez skośnookich towarzyszy we wszelkiej maści zegarkowej tandecie...

 

To niezwykle cenna inicjatywa, że w czasach, gdy zegarkowy przemysł  tow.Stalina uległ totalnej degradacji, "jutrzenkę" postępu (komunizmu) niesie Chińska Republika Ludowa

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.