Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: czy koperty oraz tarcze "Mir_008" i "Mir_011" z kolekcji mirków Krisa różnią się geometrią i gabarytami?

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy koperty oraz tarcze "Mir_008" i "Mir_011" z kolekcji mirków Krisa różnią się geometrią i gabarytami?

To ta sama koperta, reszta również choć mam wątpliwość czy "mir z mirami" był w takiej kopercie. Nie mówię że nie, tylko nie wiem. O ile wiem to miał zupełnie inna kopertę przeznaczoną tylko dla niego, chyba że w tej klasycznej tez go wypuszczali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o tego "mira z mirami" :)

 

Wyciągnąłem kiedyś dziadkowi z samego dna wiaderka, totalnego obdrapańca z parchami i dla kontrastu z nienaganną tarczą - zaniosłem do majstra wraz z drugim mirkiem z warszawską tarczą (podobnym do pokazanego przez @pd93) ale wyszedłem na 'ślepca', bo niestety nie przyjrzałem się dokładnie kopertom - okazały się różne...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, to, to !!!  takiego właśnie, tylko totalnego obdrapańca posiadam... (popitoliło mi się gdy pisałem o kopercie w typie pokazanej przez @pd93 :))

 

Wydawało mi się, że "mirek z mirami" ma jedyną w swoim rodzaju kopertę, dedykowaną w y ł ą c z n i e temu modelowi... Stąd moje pytanie/ździwienie, gdy u Krisa zobaczyłem go w innej ...i w dodatku w złoconej


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pd93

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi ;) Za parę dni spróbuję co nieco rozebrać i popatrzeć co w nim siedzi oraz ewentualnie założę oddzielny wątek dla tego przypadku. Rozumiem, że po modernizacjach mogę się w nim pokazać bez lipy? :D

 

Dopytam jeszcze, którą tarczę z tego albumu na Picassie powinienem szukać? Mir_013 i Mir_014 to oryginały czy zamienniki?

 

 

Mam jeszcze jedno znalezisko, ale nie wiem nawet czy radziecki. Ten już nieco uszkodzony (nie działa mechanizm nakręcania), tarcza też pościerana.

 

gM3Iojyh.jpg

mUQMBsYh.jpg

 

Większe:

http://i.imgur.com/gM3Iojy.jpg
http://i.imgur.com/mUQMBsY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir_013 i Mir_014 to oryginały czy zamienniki?

@pd93, nawet nie zadawaj takich pytań! wszystkie zegarki z tej galerii mają oryginalne (tzn czistopolskie) tarcze...

 

Kris to poważny kolekcjoner sowietów o ogromnym zbiorze! W życiu nie chwaliłby się okazem z 'warszawską' tarczą. Tak więc już moim skromnym pytankiem o poprawność/oryginalność "Mir_011" (w sensie oryginalna tarcza "z mirami" w innej oryginalnej kopercie) naraziłem się na ...mukę :)

 

Do Twojego zegarka szukaj tarczy "Mir_008" (jak pokazałem wyżej), "Mir_015", "Mir_016" (mega rzadki), "Mir_017" lub "Mir_018". Wydaje mi się, że tarcza "Mir_009" też latała w złoconych kopertach.

 

Edit: nie pokazałeś werku, więc założyłem że w środku masz cal.2209

_ _ _ _ _ _ _

 

o tego szwajcara w stalowej kopercie najlepiej zapytaj w dziale vintage (zrób fotę werku)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw co napiszą ale to chyba francuz 

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pd93

@pd93, nawet nie zadawaj takich pytań! wszystkie zegarki z tej galerii mają oryginalne (tzn czistopolskie) tarcze...

 

Kris to poważny kolekcjoner sowietów o ogromnym zbiorze! W życiu nie chwaliłby się okazem z 'warszawską' tarczą. Tak więc już moim skromnym pytankiem o poprawność/oryginalność "Mir_011" (w sensie oryginalna tarcza "z mirami" w innej oryginalnej kopercie) naraziłem się na ...mukę :)

 

Przepraszam za takie niechlubne oskarżenie :rolleyes: Po prostu wzrokowo nie widzę różnicy między moją warszawską tarczą a Mir_013 i Mir_014. Zdradźcie mi jak to rozpoznaliście? :D Postaram się za jakiś czas o fotę werku co by zweryfikować do końca.

 

 

Edit: nie pokazałeś werku, więc założyłem że w środku masz cal.2209

_ _ _ _ _ _ _

 

o tego szwajcara w stalowej kopercie najlepiej zapytaj w dziale vintage (zrób fotę werku)

 

W porządku, ale wstawię innego dnia jak dobiorę się do wewnątrz obu ;)

Edytowane przez pd93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wzrokowo nie widzę różnicy
  jakbyś miał na żywo w łapie mira oryginalnego i z tarczą 'warszawską', to z pewnością wzrokowo byś widział różnice :) 

Zamienniki do sowieckich zegarków produkowane przez pe-er-elowską tzw prywatną inicjatywę, były wykonywane dość prymitywną technologią. Mimo dobrego odwzorowania grafiki, oryginalne tarcze różnią się wysokiej jakości emalią i dużo subtelniej wykonanymi, złoconymi indeksami. Dla osoby niezorientowanej w temacie, najłatwiej zamiennik rozpoznać po braku napisu (zwykle u dołu tarczy) określającego fabrykę (producenta) lub 'sdiełano w sssr' - warszawscy rzemieślnicy NIGDY nie podszywali się pod producenta!  Dlatego zegarek z warszawskim zamiennikiem, nie jest traktowany jako podróbka/falsyfikat,  tylko jak taki 'kundelek' z epoki :)

 

W przeciwieństwie do współczesnych ukraińskich replik niektórych poszukiwanych modeli, tu naprawdę czasem trudno wyłapać fałszywkę...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pd93

Dziękuję za wyjaśnienie ;) Postaram się jeszcze wkrótce o zdjęcie werku, ale chwilkę to zajmie. Szczęściem byłoby trafić na taką aukcję jak podaną na poprzedniej stronie (Link).

 

 

Dla osoby niezorientowanej w temacie, najłatwiej zamiennik rozpoznać po braku napisu (zwykle u dołu tarczy) określającego fabrykę (producenta) lub 'sdiełano w sssr' - warszawscy rzemieślnicy NIGDY nie podszywali się pod producenta!

 

Tak pieczołowocie dopytywałem bo na Picassie dla Mira 013 i 014 nie ma 'sdiełano w sssr' :D

Edytowane przez pd93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 13 i 14 to nie byłbym taki pewny że to nie tarcza warszawska, najlepiej gdyby sam Krzysztof nam to wyjaśnił. Kris sam zresztą kiedyś przyznał uczciwie że i u niego są składaki, co zresztą da się wyłapać :D Nie umniejsza to zresztą w żaden sposób jego kolekcji która jest bezdyskusyjnie wspaniała :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pijana zmiana.,Może komuś w Charkowie dzieciak się urodził? 

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, tyle że tarcza wygląda raczej na oryginał. W sensie, jest zrobiona jak oryginał, a nie nie dopracowane współczesne zamienniki i to może zastanawiać.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, tyle że tarcza wygląda raczej na oryginał. W sensie, jest zrobiona jak oryginał, a nie nie dopracowane współczesne zamienniki i to może zastanawiać.

Bo to jest oryginał tylko z TAKIM błędem! :o Chyba to bardzo rzadka sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj go widziałem na Alle, ale stwierdziłem, że mam lepszego to nawet się nie przyglądałem, ale podświadomie coś mi nie pasowało. Teraz będzie walka o egzotykę :) Może Kris będzie wiedział coś więcej na temat ten anomalii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ktoś tu świat przewrócił! :o

Swiat jest OK tylko siatka jest odwrocona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Panowie, powiem tak. Szkoda waszego czasu na tego Sputnika :P , sekundnik podmieniony, tarcza w strasznym stanie do tego z błędem no i koperta nieciekawa :P . Więc możecie go spokojnie wykreślić z obserwowanych, usunąć ze snajpera i zapomnieć o całej sprawie. B)  :D Może ktoś to kupi i będzie się męczył ze zdobyciem oryginalnego sekundnika :ph34r:.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pd93

Udało mi się dobrać do środka Mira. Można sklasyfikować go do końca:

 

lG1T4OBh.jpg

js27GgZh.jpg

 

Nie wiem czy to akurat nie prywatna twórczość, na denku (ledwo widoczne na zdjęciu) napisane:

 

28-11-84

      P

 

Większe:

http://i.imgur.com/lG1T4OB.jpg
http://i.imgur.com/js27GgZ.jpg

 

Czy w związku z tym szukać z podanych wcześniej Mir_008, Mir_015, Mir_016, Mir_017" lub Mir_018 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu masz wyrytą datę serwisu, przeprowadzoną 28 listopada 1984 roku przez Zegarmistrza o imieniu lub nazwisku rozpoczynającym się na P.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.