Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem zegarka Rakieta, który to zegarek przeleżał prawie 25 lat w szufladzie mojego świętej pamięci dziadka. Zegarek jest w dobrym stanie ma malutkie ryski na szkiełku i sparciały pasek, ale ogólnie można w nim śmiało śmigać :P

 

Właśnie byłem na etapie przymiarki do zakupu nowej kwarcowej Certiny, a tu takie cudeńko wpadło mi w ręce.

 

Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tego zegarka, ja jestem kompletnie zielony w temacie takich zegarków, ile może mieć lat, co to właściwie za zegareczek.

 

Zegarek ma dla mnie olbrzymią wartość sentymentalną, pamiątka po zmarłym prawie 25 lat temu dziadku, ale tak z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć ile może być wart?

 

I na koniec małe pytanko, czy moglibyście mi polecić jakiś niedrogi brązowy paseczek(18mm) do tego zegareczka??

 

img_0268__823175.jpg

 

 

 

Nawet nie wiecie jak jestem podjarany tym zegarkiem ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wiemy, takie znaleziska po bliskich cieszą najbardziej ;)

Polecam paski REDA, do dostania u zegarmistrza. Mają ładne wzory i są solidne. Do tego cena również korzystna.

 

Jeśli chodzi o Rakietę. Świetny klasyczny zegarek, który Ci długo posłuży. Cenę określiłbym na poziomie 50-80zł. Dobra rada, zegarek chodzi, ale jak masz go użytkować na co dzień, oddaj do zegarmistrza na czyszczenie. Warto mu odświeżyć mechanizm.

Jeszcze raz gratuluję świetnego znaleziska, noś go z dumą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek marki rakieta, pochodzi najprawdopodobniej z lat 80tych, jak widać na zamieszczonych zdjęciach bardzo ładnie zachowany, jesli tyle lat leżał w szufladzie to warto by go dać do czyszczenia i smarowania do dobrego zegarmistrza, jeśli chodzi o pasek to polecam sprawdzić nasz bazarek widzialem jest tam kilka 18mm pasków, z marek niedrogie a dobre polecam k.reda i alfa, taki pasek to koszt do 25-30pln max., wartość zegarka moim zdaniem mieści się w przedziale 50-100zł najpradopodbniej gdzieś blizej 50tki co jeszcze hmm warto by zobaczyc mechanizm, z zegarkami tej marki zapoznasz się tutaj :

 

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=157

 

pozdrawiam i zegarek dopieścić i nosić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartasongo zgadzamy się z sobą prawie w 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, 4 kwartał 85 ;)

Zajacpoziomka jak już dobierzesz mu pasek, pochwal się Rakietą w nowym nabytkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkim za wcześniejsze informacje i opinie ;) ;) :)

 

Możecie mi polecić jakiegoś dobrego, niedrogiego zegarmistrza z Warszawy, który mógłby zrobić mały przegląd tego zegarka??

 

Szkiełko w zegarku nie jest w idealnym stanie, tzn. ma minimalne ryski, zastanawiam się czy nie oddać go do wypolerowania szkiełka, czy może poczekać, aż będzie w gorszym stanie i dopiero wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkim za wcześniejsze informacje i opinie ;) ;) :)

 

Możecie mi polecić jakiegoś dobrego, niedrogiego zegarmistrza z Warszawy, który mógłby zrobić mały przegląd tego zegarka??

 

Szkiełko w zegarku nie jest w idealnym stanie, tzn. ma minimalne ryski, zastanawiam się czy nie oddać go do wypolerowania szkiełka, czy może poczekać, aż będzie w gorszym stanie i dopiero wtedy?

 

Hej!

Ja robię zegarki u p. Janka Dubiela Światło i Czas. Zegarmistrzostwo

Warszawa,

Górczewska 114 czynne od pon do piąt od 10 do 17. Duzo osób z forum chodzi do p Janka .

Jest solidny,dokładny i nie zdziera za czyszczenie:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam zegarek kieszonkowy Motnija w pełni sprawny:) czy taki zegarek jest coś wart??:>

post-34763-0-21691800-1295125118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam zegarek kieszonkowy Motnija w pełni sprawny:) czy taki zegarek jest coś wart??:>

post-34763-0-21691800-1295125118_thumb.jpg

 

Mołnia - kieszonka dość pospolita... coś tam jest warta ;) 50 - 100 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś zainteresowany takim zegarkiem??:)

 

 

to nie w tym temacie wrzuć na sprzedam kupię i musisz cenę podać i lepsze zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

W środku siedzi 2614 na 17 kamieniach - najpopularniejszy werk Poljota w latach 80 - tych. Ten model jest w wersji na eksport. Chromowana koperta, stalowy dekiel. W sumie dobry zegarek, choć bez fajerwerków. Jego zaletą jest stan, bo sam w sobie jest pospolity do bólu. Taki model można znaleźć za 20 - 40 zł w zależności od stanu, dlatego uważam, że cena 180 jest grubo przesadzona. Co prawda teraz zegarki NOS (New Old Stock), czyli "stare-ale-nowe" są w cenie, ale ja zdecydowanie za te pieniądze wolałbym jakąś Rodinę, czy Wołnę w świetnym stanie. Uważam, że nie warto, ale jeśli jednorazowo zamierzasz wydać kasę na zegarek, który Ci się podoba i potem sobie tym hobby nie zawracać głowy, to w sumie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział, przeniosłem zapytanie do innego.

Edytowane przez M_alice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki yasiooo. O taką opinię właśnie mi chodziło. Widzę właśnie, że często rusałki chociaż w miarę wyglądają, nie są warte tej kasy. Chciałem go właśnie jako kolejną zegarynkę. Czekam właśnie na Pilota Archimede i chciałem umilić sobie czekanie na niego. :mellow:

Edytowane przez Rogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Lepiej kup sobie za tę kasę nową Amfibię, ew. starą w świetnym stanie. To fajne zegarki (zwłaszcza radzieckie) i powinny Ci umilić czekanie na Archimede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to Sława w pozłacanej kopercie, z podwójnym datownikiem, bardzo modny w latach 80, drugi to damski Łucz również w pozłacanej kopercie (bywały też złote)


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze coś na temat tego. Jaki to rocznik? Czerwona wskazówka była oryginalnie w tym modelu? Trochę dziko wygląda. Chociaż mi się podoba taki styl. B)

 

post-33879-0-26859800-1331811566.jpg14182487345.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Czerwona wskazówka była oryginalnie w tym modelu? Trochę dziko wygląda. (...)

 

 

 

Dziki róż. B) Moim zdaniem wskazówka sekundnika powinna być znacznie dłuuuuuuuuuższa na takiej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki róż. B) Moim zdaniem wskazówka sekundnika powinna być znacznie dłuuuuuuuuuższa na takiej tarczy.

 

No może i róż. Niby logiczne, że zazwyczaj sekundnik jest dłuższy, ale na niektórych widać, że też mają krótką wskazówkę, więc może tak miało być. No ale ja się nie znam. To tylko moje domysły.

 

http://www.sovietgifts.com/wp-content/uploads/2010/12/-1259922305648422593.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_oic4HtW1aQQ/TMMNT8ISsVI/AAAAAAAAAjM/x7hNAyWUwK4/s1600/2014_0122Image0001.JPG

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/004539617/1_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze coś na temat tego. Jaki to rocznik? Czerwona wskazówka była oryginalnie w tym modelu? Trochę dziko wygląda. Chociaż mi się podoba taki styl. B)

 

post-28562-0-48673000-1331811591.jpg14182487345.th.jpg

Była i miała taką długość.Lata 80-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była i miała taką długość.Lata 80-te.

Czyli jednak. Dzięki za info. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.