Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Do tego łucza z tego co pamiętam idzie bateria 370/371 firmy Renata czy tam energizer lub z vinnica L921.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Guest Yakovlev

O ile majster poprawnie założy bateryjkę ;)

Plusem w dół  czy w górę ? Jaki dokładnie jest tam mechanizm ? 2356 ?

W tym chyba plusem w górę.

Byłem dzisiaj na bazarku i widziałem kilka ciekawych zegarków. Wśród nich była damka Aurora oraz chyba Łucz (?) z beżową tarczą z czarnym zygzakiem - nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem - myślicie że warto się zainteresować takimi znaleziskami przy następnej wizycie? Problem polega na tym, że mam za małą wiedzę, żeby ocenić co w takim zegarku siedzi w środku...

3 slava 1 1

Witam, czy może ktoś mi powiedzieć czy można znaleźć ten zegarek przy Arbuzie?? Był by ciekawym dopełnieniem dla Arbuza. Nie bardzo mogę go znaleźć może to kwestia nazewnictwa:) I nie chodzi mi o Slave Medyczną.

Edited by ChemikD

Witam, czy może ktoś mi powiedzieć czy można znaleźć ten zegarek przy Arbuzie?? Był by ciekawym dopełnieniem dla Arbuza. Nie bardzo mogę go znaleźć może to kwestia nazewnictwa:) I nie chodzi mi o Slave Medyczną.

To Slava Kalifornia. Bardzo rzadko widywana na aukcjach. Najprędzej znajdziesz na ebay ale nie tanio.

Mam dwa pytania do znawców Amfibii :) Przede wszystkim jak z oryginalnością tego egzemplarza ( mam wątpliwości co do sekundnika). Drugie pytanie natomiast może wydać się śmieszne, ale nie daje mi spokoju, a szczerze mówiąc nie mogę rozpoznać. Czy koperta w tym modelu jest/powinna być stalowa?

post-86227-0-20302400-1460224226_thumb.jpg

Mam dwa pytania do znawców Amfibii :) Przede wszystkim jak z oryginalnością tego egzemplarza ( mam wątpliwości co do sekundnika). Drugie pytanie natomiast może wydać się śmieszne, ale nie daje mi spokoju, a szczerze mówiąc nie mogę rozpoznać. Czy koperta w tym modelu jest/powinna być stalowa?

attachicon.gifDSC_0119.jpg

Całość oryginał (choć nie wiem do końca  jak z bezelem). Jako że to Amfibia to koperta jest stalowa. Wszystkie Amfibie są stalowe.

Guest Yakovlev

Wszystko OK, sekunda poprawna, bezel też taki jak być powinien

No właśnie miałem o to zapytać, bo trochę jeszcze przeszukałem internety. Zdjęcie tak fatalnie zrobiłem, że widać jakby tam było wypełnienie- a oczywiście nie ma.

Guest Yakovlev

W tym modelu były różne bezele, ten też jest okey, a w sekundzie brakuje jedynie lumy w oczku. To jeden z moich ulubionych modeli :).

A jakie inne ? Katalog gdzie występuje ten model jest chyba tylko jeden i jest tam dokładnie taki bezel jak na fotce powyżej.

To, że wszystkie inne bezele pasują jest oczywiste i zestawienia mogą być różne, ale ten jest "katalogowy" ;)

Musiałbym poszukać, ale ten model pojawia sie w katalogach z lat 80 i początku 90, ja mam dwa takie z bezelem bez cyfr, ale oczywiście rożnie moze być ;).

ed. No i jedyne zdjęcie jakie znalazłem, to katalog z lat 90' z takim bezelem, może kol. Gregch znajdzie jakieś wcześniejsze zdjęcie tego modelu ;)

NOS%2B10%2B-%2B05%2B-%2BNOS%2B10%2B-%2B0

Edited by Mike S

post-90769-0-49599200-1460229360_thumb.jpgpost-90769-0-75398300-1460229361_thumb.jpg

Witam wszystkich 

proszę o pomoc w identyfikacji bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tego zegarka, a jestem ciekaw czy jest coś wart bo chcę go odświeżyć :)

Guest fankaDaktarina

Witam wszystkich

proszę o pomoc w identyfikacji bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tego zegarka, a jestem ciekaw czy jest coś wart bo chcę go odświeżyć :)

Na forum nie wyceniamy zegarków, ale to już przecież wiesz z regulaminu. Edited by fankaDaktarina

O, Amfibia Radioroom rodem z ZSRR Te czerwone pola oznaczają strefy ciszy kiedy radiotelegrafiści mieli nie nadawać aby częsctotliwości były dostępne do spraw ratowniczych. Ciekawa i dość rzadka rzecz

Edited by w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Broń boże go nie odnawiaj! Zrobisz z niego odpustowe gó...Teraz ma wartość kolekcjonerską, jak go odnowisz to możesz go wyrzucić bez straty do śmieci ;)

Guest Yakovlev

czyli dobrać ciekawy pasek i nosić :)

Tak, ewentualnie spróbuj wyczyścić wskazówki (minutową i godzinową) bo są pomalowane mazakiem.

Broń Boże nie ruszaj tarczy !

Można wypełnić bezel farbkami modelarskimi, wypolerować szkiełko i kopertę.

Nie wiem skąd jesteś, ale wielu zegarmistrzów jest to w stanie wykonać.

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Guest Yakovlev

Można wypełnić bezel farbkami modelarskimi, ..

Niekoniecznie modelarskimi, jak znajdę chwilę opiszę w technicznym moja metodę i farby jakich z powodzeniem używam.

Witam, Chciał bym się dopytać o tę ślicznotkę. Dostałem ją wczoraj po nie żyjącej już babci mojej żony. Pamiątka rodzinna która ma być na najwyższym miejscu w gablocie na aksamitnej podusi:) Wedle słów ciotki ten zegarek przeżył z Babcią 2 wojnę światową. Niestety nie wiem czy ma tyle lat czy to tylko "rodzinne legendy" więc może powiecie coś o niej i wyprowadzicie mnie z błędu lub potwierdzicie rodzinną legendę:)

post-89517-0-38270800-1460232617.jpeg