Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Guest Yakovlev

... i sekundowa wymieniona. Powinna być "amfibijna" z kółeczkiem.

Powinna być "amfibijna" z kółeczkiem
  - nie powinna :)

@Gedeon1974 pokazał <<komandira-damkę>> ja osobiście nie nazywam ich amfibiami, bo nie mają stalowych kopert...   Ten model  miał akurat takie sekundniki (bez kółka)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Guest Yakovlev

Witam dopiero zaczynam przygody z zegarkami czy ktoś może mi pomóc w identyfikacji tego znaku od jakiego to zegarka

Pokaż resztę, ale to raczej nie ten dział

wydaje mi się że to symbol danego metalu,srebra czy cóś a nie marki zegarka 

Albo producent koperty, albo "składacz" zegarka ;)

Chyba ale pewności nie mam czy to to - jest to producent koperty pewnie jakaś kieszonka 

bildmarke_frainier2.jpgP. Frainier ses Fils Gehäuse; Morteau, Schweiz; registriert am 20.12.1900

OK!

wygląda na to, że w tych komandirach-damkach latały sekundniki z kółkami i bez...

Ja akurat widywałem je bez kółek. Sam posiadam identyczny egzemplarz jak z fotki powyżej i drugą damkę "desert shield/storm" z komandirskimi tzn prostymi sekundnikami bez kółek

Edited by cofer

Guest Yakovlev

Miałem malucha desert shield/storm z kółeczkiem, ale fakt pooglądałem u ruskich i sekundowe są zarówno z kółkiem jak i bez w różnych jak i tych samych modelach. Bezele też różne. Tak, że po raz kolejny potwierdza się, że katalogi są do .... ;)

post-93927-0-60609300-1478464647_thumb.jpgpost-93927-0-28923200-1478464716_thumb.jpg

witam chciałbym zapytac czy ktoś wie co to za zegarek? z którego roku moze pochodzic? i czy mozna o nim cos powiedzieć? Mechanizm na 15 kamieniach napis na tarczy swiss made.z gory dziękuję.

Guest Yakovlev

attachicon.gif20161025_202729.jpgattachicon.gif20161029_094959.jpg

witam chciałbym zapytac czy ktoś wie co to za zegarek? z którego roku moze pochodzic? i czy mozna o nim cos powiedzieć? Mechanizm na 15 kamieniach napis na tarczy swiss made.z gory dziękuję.

Pytanie powinienneś zadać tu: http://zegarkiclub.pl/forum/forum/43-zegarki-szwajcarskie-i-niemieckie/

Ale mechanizm to ETA 1015 lub pochodny z tej rodziny 10XX. Może byc z lat 40-tych raczej koniec 40-tych początek 50-tych.

ZŁOTY POLJOT

Mam w kolekcji złotego Poljota (Polet-cyrylicą). Złoty, 30kamieni, próba 583, nabyty w czasach PRL. Nienoszony. Działa. Jakby ktoś coś wiedział na temat tego egzemplarza to proszę dać znać. Dzięki.

post-87993-0-00768500-1478465753_thumb.jpg

post-87993-0-63219300-1478465757_thumb.jpg

taaak pasek też mi się nie podoba, nie pasuje kompletnie do niego, z tego co wiem to tak jak piszesz to miała być inwestycja

Guest Yakovlev

Ale pasek to oryginalne "Safari" z epoki. W czasach PRL-u najczęściej na takich bywały Ruhle ;)

Ale pasek to oryginalne "Safari" z epoki. W czasach PRL-u najczęściej na takich bywały Ruhle ;)

mam jedną Ruhle i właśnie jej brakuje paska :)

Witam kolegów Fachowców z dziedziny zegarków i wszystkiego, c z nimi związane:) 

Zwracam się z prośbą o zerknięcie okiem na załączone zdjęcie. A mianowicie pytanie brzmi, czy Ty zegarem może być pozłacany? Kilka z tego typu starych radzieckich damskich zegarków już mam i na każdym widnieje próba. Ten obejrzałam z każdej możliwej strony i brak jakiegokolwiek oznaczenia Au itp. Oznacza to zatem, że zegarek pozłacany nie jest? 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

post-69972-0-05539500-1478521151_thumb.jpg

post-69972-0-07439000-1478521164_thumb.jpg

@Wiktorio, znaki probiercze czyli "próby" są bite na kopertach i dekielkach wykonanych z litego złota. Punce "Au..." co oglądałaś na starych radzieckich zegarkach, to oznaczenia złocenia (mosiężna koperta pokryta warstewką złocenia - liczba mówi o jej przybliżonej grubości w mikronach)

Z tego co się orientuję, złocone koperty były oznaczane puncą do końca lat siedemdziesiątych, później już niekoniecznie. Zegarki w złoconych kopertach produkowane w latach osiemdziesiątych często nie mają już tych oznaczeń. Jednocześnie gdzieś w początkach lat 90-tych pojawiają się zegarki o złotopodobnym kolorze kopert lecz nie są one złocone tylko powleczone jakąś inną technologią nie mającą nic wspólnego z Au.

Z fotek powyżej trudno ocenić w jaki sposób nadano kolor kopercie tej czajki

W tych zegarkach au było bite często na zapięciu bransoletki. Zobacz tam.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...