Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

@lordpinki, prawdopodobnie noworuski wytwórca tego syfka  z czysto marketingowych względów zrobił ten mariaż burana i sputnika.  "Buran" to obecnie brand luksusowych rosyjskich zegarków (za czasów sowieckich brand wybranych tzn z wyższej półki modeli czasomierzy z Czistopola)... 

W sumie informacje na zagranicznych forach mówią, że to lata 80 (Buran pierwszy raz poleciał według wikipedii w roku 88) więc nie są do końca noworuskie.

Umówmy się, że wygląd zegarka - tarcza, wskazówki czy koronka to nie jest poziom Sputnika. Jestem ciekawy tego zegarka, tak samo jak tego czy ktoś z Was ma go w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ten którego wrzuciłeś to niekoniecznie malowanka. Sputniki - Burany to z tego co się orientuje wypust z późnych lat 80. Takie zdjęcie pochodzi z galerii kolekcjonera komandirów i amfibii do której lubię zaglądać. Jakbym miał okazję to chętnie bym takiego nabył:

 

P1030990.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Pawła Bure to na 100% jest jak najbardziej prawidłowy - koperta to jakiś zamiennik dopasowany ale raczej z dawnych lat

Były takie koperty oryginalne ale sygnowane orłem carskim lub firmową sygnaturą 

Tarcza ? no właśnie tarcza nie wiem - co ciekawe mam prawie identyczną (zdj na dole) tarcza jest na nóżkach przynajmniej u mnie jest zrobiona na metalu i srebrzona - takich tarcz jak moja i twoja widziałem już kilka na różnych serwisach w różnych krajach - czy to oryginał ? nie wiem, czy były takie robione przez Burego? nie wiem - wszystkie mają godzinę 12 na czerwono czasem jednak wyblaknięte 

 

Moje stare zbiory - kilka jeszcze mam kilka poszło http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-4?do=findComment&comment=1247303

Dziekuje Pawle za pomoc.No wlasnie ta tarcza i ta koperta mnie zastanawia.Tez w necie widzialem podobne (tarcze).A koperta bardzo podobna moim zdaniem do tej od Kirowskiego.Ta moja jakies sygnatury ma (zdjecie).

post-40159-0-56482500-1477507947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą oryginalnością kopert w takim rozwiązaniu to trochę się zapędziłem - one są pasówkami a te które mają oznaczenia to przeróbki z kieszonkowych zegarków 

Mój też taki był co widać po sposobie montowania uszek - zostały po prostu wlutowane http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-3?do=findComment&comment=1148141

 

Takich kopert w różnych wersjach było sporo dla sprawnego majstra złożenie to żaden problem 

Takie jest moje zdanie na podstawie tego co widziałem dotychczas ekspertem nie jestem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMG_20161022_095924.jpg

attachicon.gifIMG_20161022_095949.jpg

attachicon.gifIMG_20161022_100209.jpg

attachicon.gifIMG_20161022_100355.jpg

attachicon.gifIMG_20161022_100406.jpg

attachicon.gifIMG_20161022_100417.jpg

Chodziło mi o inforamcję o nich chciałem wrzucić wszystkie w jeden cytat ale się nie udało

 

 

Trzeci to Raymond Laurent Dodane / Dodane SA, Besanson, Francja

Przynajmniej tak twierdzi mikrolisk po wpisaniu literek GT

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=G%20T&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Ten zegarek nie ma nic wspólnego ani z Raymondem ani Laurentem Dodane .,Może poza miejscowością w której został wyprodukowany ,ale w Besancon działało kilkadziesiąt manufaktur zegarkowych( Zenith,Lip,Yema,Cupillard itp,) Zegarek jest produkcji firmy GéTé Grisot & Troncin znanej także jako Les Fils de Noel Grisot.,

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pogląd, właśnie wydawało mi się że ta koronka taka jakaś cienka,ale ta u Ciebie pomimo że grubsza to też cieńsza niż w metalowych kopertach prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pogląd, właśnie wydawało mi się że ta koronka taka jakaś cienka,ale ta u Ciebie pomimo że grubsza to też cieńsza niż w metalowych kopertach prawda?

 

Prawda  :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ten zegarek nie ma nic wspólnego ani z Raymondem ani Laurentem Dodane .,Może poza miejscowością w której został wyprodukowany ,ale w Besancon działało kilkadziesiąt manufaktur zegarkowych( Zenith,Lip,Yema,Cupillard itp,) Zegarek jest produkcji firmy Zegarek jest produkcji firmy GéTé Grisot & Troncin znanej także jako Les Fils de Noel Grisot.,

Jeśli możesz to pokaż logo GéTé Grisot & Troncin albo Les Fils de Noel Grisot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to pokaż logo GéTé Grisot & Troncin albo Les Fils de Noel Grisot.

W przeciwieństwie do Coca Coli, nie wszystkie zegarki posiadają logo.,Na przykład jakie jest logo Dodane? 

post-67292-0-65138000-1477596390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W przeciwieństwie do Coca Coli, nie wszystkie zegarki posiadają logo.,Na przykład jakie jest logo Dodane? 

Ten o którym mowa ma. Gdybyś dokładnie przyjrzał się tarczy i raczył kliknąć w linka, który podałem, to może nie rozmawialibyśmy o jakimś Troncinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej. Mam pytanie co do zegarka znalezionego w odmętach szuflady. Zegarek działa, ale stan widoczny jest na zdjęciach.

http://imgur.com/a/imXeb

 

Domyślam się, że nie ma on dużej wartości, ale jest to pamiątka (nie moja co prawda).

Myślicie, że warto go zanieść do zegarmistrza w celu czyszczenia i wymiany "szkiełka" ?

Co to w ogóle za sikor ? Wiecie może, kiedy mógł być produkowany ?

Nie mam fotki mechanizmu, bo fotki na szybkości robione.

 

 

Jest w katalogu z 1979 roku. Ładny zegarek, wyczyść go i ciesz się pamiątką ;)

 

%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0%2B1979%2B

 

 

Hej. Z waszą pomocą udało się nieco uzdrowić zegarek.

Szkiełko kupiłem na allegro u użytkownika Wjola2 (z tego co wiem, to jest on użytkownikiem tego forum).

Oddałem go do zegarmistrza (w Lublinie na ulicy wileńskiej) na czyszczenie i smarowanie.

Jeszcze tylko na pasek czekam.

Aktualnie wygląda tak: http://imgur.com/a/BrDof

Wcześniej wyglądał tak: http://imgur.com/a/imXeb

 

Jest w nim coś jeszcze, co można by poprawić. Np. stan koperty ? Czy już stan jest wystarczający ?

 

Jeszcze mam takie pytanko. Czy ktoś z was wie co to za mechanizm w nim tyka ?

Chciałbym tak z ciekawości dowiedzieć się, czy jest dobry, czy nie dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...

 

 

Jeszcze mam takie pytanko. Czy ktoś z was wie co to za mechanizm w nim tyka ?

....

Mechanizm 2414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z zegarkiem kluczykowym nakręciłem go i ruszyłem na początku pare chwil chodził a potem się zatrzymuje co to może być proszę o pomoc.

Edytowane przez kuba123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam 

Mam problem z zegarkiem kluczykowym nakręciłem go i ruszyłem na początku pare chwil chodził a potem się zatrzymuje co to może być proszę o pomoc.

Obawiam się, że nikt nie ma szklanej kuli. Tu nawet wróżbita Maciej nie pomoże.

Daj fotkę, opisz czy zegarek był u Ciebie wcześniej i działał, czy masz go wprost z targu, itd,itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Co to takiego?

DG 2813. Chińczyk ale solidny. I nie ma się czego wstydzić, skoro między innymi Timex się go nie wstydzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów spotkał się z taką wersją De luxa ? (przypomina mi trochę tarcze wympieła)
uM813VG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów spotkał się z taką wersją De luxa ? (przypomina mi trochę tarcze wympieła)

 

Były. Dość rzadki stary Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ja taką tarczę pierwszy raz na oczy widzę, ale wygląda spójnie. Gratulacje.

 

Kupiony ze wschodu, u nas czy od południowych sąsiadów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.