Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mechanizm zegarka kieszonkowego z tzw repetycją


Dookoła mechanizmu biegnie struna w którą młoteczek widoczny na zdjęciu uderza co godzinę lub co 15 minut - ten duży niby przycisk to blokada bicia tak aby nie budził w nocy


A pochodzi najpewniej z kieszonki krytej trzy deklowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można sprzedać - wystaw na allegro wcześniej sprawdź czy balans sprawny a może działa reszta to opisz i wystaw 

Tu wycen nie robimy od razu uprzedzę kolejne pytanie  ;)

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, ale jak już wspominałem, mało widziałem. Co to takie, to ło?

Że "kolekcjonerska perełka" i "najlepiej zainwestowany kapitał" piszą...

http://allegro.pl/wostok-komandirskie-emaliowy-bezel-rzadki-i6611623224.html

Noworuski Komandir a i to nie wiem czy nie składak. Jeśli perełka to z plastiku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noworuski Komandir a i to nie wiem czy nie składak. Jeśli perełka to z plastiku :D

Też mi się zdaje, że poskładany chyba bo dekiel "zdjełano w CCCP". A front zalatuje cepelią :)

Edit: No i masz, weź tu "inwestuj kapitał" w "kolekcjonerskie perełki" i "rzadkie okazy" :rolleyes::D

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uzbierałem 4 Wostoki z serii, niestety nie wiem czy były jeszcze inne wersje. Na stronie Gordona znalazłem tylko złotego.
Jest tam z paszportem (1981r). W katalogach nic nie mogę znaleźć.

Nie są to jakoś wyjątkowo unikalne egzemplarze, ale mają swój urok. Może ktoś wie w którym katalogu były ??

post-58026-0-95518100-1479475441_thumb.jpg

post-58026-0-44489000-1479475454_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc w identyfikacji Vostoka. Podobno pochodzi z lat 70. Niestety nic więcej nie wiem. :/

 

30cw2ug.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok mechanizm 2605, produkowany od końca lat 50-tych, popularny model.

Napis ma w dosyć nietypowym miejscu.

Konserwacja i nosić

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Czy ten napis może świadczyć o nieoryginalności tarczy lub czymś innym? Czy po prostu drukowali "jak się im podobało" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wostok mechanizm 2605, produkowany od końca lat 50-tych, popularny model.

Napis ma w dosyć nietypowym miejscu.

Konserwacja i nosić

Mechanizm produkowany od końca lat 50-tych, ale sam zegarek z lat 70-tych (w zasadzie produkowany od 1968 r.)

 

Dziękuję za pomoc! Czy ten napis może świadczyć o nieoryginalności tarczy lub czymś innym? Czy po prostu drukowali "jak się im podobało" ?

Świadczy o pełnej zgodności z katalogiem. Tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dziękuję bardzo ! Pozostaje mi go dać do zegarmistrza na przegląd i ewentualną naprawę/konserwację i nosić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Zegarek wystawiony w kategorii "repliki". Czy to podróbka? Czy co?

http://allegro.pl/sprawny-zloty-poljot-budzik-ideal-cccp-i6606058955.html#thumb/1

Wszystko z nim ok, pewnie kategoria przypadkiem się wybrała :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nim ok, pewnie kategoria przypadkiem się wybrała :)

No też mi się tak zdawało. Patek Philippe to to nie jest żeby go idealnie podrabiać. Ale wolałem spytać. Może ktoś coś zobaczy. W "internetach" wszystko jest możliwe ;)

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupuję takie coś. Wiem, że trochę zjedzony ale za 9.99 nie ma co wybrzydzać. Jestem tylko ciekaw, czy poskładany czy w oryginale :)

post-93540-0-33697300-1479670098_thumb.jpg

post-93540-0-43869200-1479670138_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny.

Heh :) Fajnie słyszeć (a właściwie widzieć). Coś się wskazówek czepiłem nie wiedzieć czemu. Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Fajnie słyszeć (a właściwie widzieć). Coś się wskazówek czepiłem nie wiedzieć czemu. Dzięki! 

Może dlatego że w tym modelu było kilka rodzajów wskazówek...

post-27093-0-44441500-1479672635_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gregch :) Uzasadniony plus za realną pomoc ;) Znów mam poljota, co mu się przyglądam :) Tutaj wskazówki znów mi nie pasują ;) Widziałem tylko z "prostymi". Ale ja mało widziałem....dlatego ciągle o coś pytam :) Kto pyta nie błądzi? :ph34r:

post-93540-0-57449900-1479677778_thumb.jpg

post-93540-0-37912600-1479677805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki gregch :) Uzasadniony plus za realną pomoc ;) Znów mam poljota, co mu się przyglądam :) Tutaj wskazówki znów mi nie pasują ;) Widziałem tylko z "prostymi". Ale ja mało widziałem....dlatego ciągle o coś pytam :) Kto pyta nie błądzi? :ph34r:

A wiesz jaką satysfakcję sprawi samodzielne odnalezienie odpowiedzi na powyższe pytania ? ;)

Spróbuj: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216?source=pwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaką satysfakcję sprawi samodzielne odnalezienie odpowiedzi na powyższe pytania ? ;)

Spróbuj: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216?source=pwa

Ale fajowe! Dzięki za linka! Schowam go gdzieś sobie :) Mam go! : https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNTA8k72V6NBNtCVbYYBPPUdZIiPm7wtjGSZWTF/AF1QipOIRYIcU6CA9Mt1RGSfxlBHKg-_XSlk165y-fey

Dziękuję i kłaniam się nisko! (+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.