Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem zegarek po pradziadku, wiem że jest to Poliot (?), złoty (583) 17 kamieni. Ma około 40 lat, mam też do niego bransoletę, była prawdopodobnie  pozłacana, niestety złoto się starło. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi więcej o tym zegarku? Interesują mnie wszystkie możliwe dane, waga poszczególnych elementów, mechanizm, może jakaś historia? :). Po nakręceniu zegarek działa.

Zapraszam do albumu!

 

https://goo.gl/photos/Dcdz9T2omgyMxeWm8

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zegarek po pradziadku, wiem że jest to Poliot (?), złoty (583) 17 kamieni. Ma około 40 lat, mam też do niego bransoletę, była prawdopodobnie  pozłacana, niestety złoto się starło. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi więcej o tym zegarku? Interesują mnie wszystkie możliwe dane, waga poszczególnych elementów, mechanizm, może jakaś historia? :). Po nakręceniu zegarek działa.

Zapraszam do albumu!

 

https://goo.gl/photos/Dcdz9T2omgyMxeWm8

fajny bocian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki poljot. Bocian bo ma taki szpic jak dziób jak sie dobrze przyjrzysz. To jest chyba starsza generacja poljotow 17 kamykowych o ile sie nie myle. Jak chcesz go nosic to serwis musowo dla spokojnosci :) niech sie dobrze nosi :) mam dwa zegarki po dziadkach i serwis jednego kosztowal wiecej niz jest wart ;) bedzie dla nastepnych pokolen;)

 

wypassportowane z tapatalka

 

 

Ktos napisze co to za damki?

 

71e3467a2a59d5f750374f0e84aa9131.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kaliber mechanizmu masz nabity na płycie pod balansem - 2609.

Zegarek jest z lat 70-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2lt0tb9.jpg

 

Panowie jakiś czas temu wszedłem w posiadanie takiej Rakietki, mógłby ktoś przybliżyć co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane u zegarmistrza. Chciałbym reanimować. Czy ktoś widział coś takiego? Wie jak powinno wyglądać w oryginale? Było coś takiego jak "MIR-sygnał"? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

post-93540-0-96344100-1480009163_thumb.jpg

post-93540-0-80583000-1480008909_thumb.jpg

post-93540-0-50478800-1480008937_thumb.jpg

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane u zegarmistrza. Chciałbym reanimować. Czy ktoś widział coś takiego? Wie jak powinno wyglądać w oryginale? Było coś takiego jak "MIR-sygnał"? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

attachicon.gifIMG_20161124_151401.jpg

attachicon.gifIMG_20161124_151422.jpg

attachicon.gifIMG_20161124_152957.jpg

Pozdrawiam!

http://allegro.pl/poljot-budzik-signal-bardzo-dobry-stan-i6621098625.html

Tylko to przekładka i malowanka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... Było coś takiego jak "MIR-sygnał"?

Było, ale tylko takiego typu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Było, ale tylko takiego typu ;)

Aaaa. Czyli to co wygrzebałem, to pomalowana tarcza sygnała z wyskrobanym MIR. Kurde, swoją drogą ciekawe skąd w zegarkowym złomie taka malowanka stara. Może to produkt tego radzieckiego zakładu odnawiającego zegarki? Dzięki Paweł dzięki Yakovlev. Na Was zawsze można liczyć :)

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tesciu znalazł u swojego zegarmistrza rakietę w drewnianej kopercie. Wiem że były cale drewniane razem z tarczą i koronką i są bardzo rzadkie ale tu drewniana jest tylko koperta niestety nie mam zdjęć , ale mam za to pytanie czy było coś takiego ? Warto się zainteresować?

Edytowane przez Bindek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego ło poljota. W katalogu 72'. Są tylko w okrągłej kopercie. Widział ktoś taką konfigurację tarcza-koperta?

post-93540-0-55272000-1480101093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak :)

Dzięki za upewnienie mnie w podejrzeniach :) Od historii "Rakiety w sreberku" nic już nie jest takie samo  :D  Najpierw jestem pewien, że składak.....a potem...."kurde a może był taki zwierz a ja nic o nim nie wiem?". :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Raczej nie, widać tam 3 pushery na górze pod wyświetlaczem i to jest Seiko proszę Pana ;)

 

Poniżej lepiej widać kształt koperty

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.