Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.

No właśnie też mi się tak zdawało, ale mechanizm lekko lata w kopercie. Zaniosłem do zegarmistrza a on zasugerował, że niby wszystko się zgadza ale to chyba "pasówka" dlatego "lata".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeśli dekiel jest oryginalny to brakuje "puszki" antymagnetycznej pod dekielkiem. (taki dodatkowy dekielek z cienkiej blaszki)


O takie ło:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli Dekielek jest oryginalny, to werk nie, i odwrotnie; nie widzę dobrze, czy koperta od amtymagnetycznej, czy nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko że jeśli Dekielek jest oryginalny, to werk nie, i odwrotnie; nie widzę dobrze, czy koperta od amtymagnetycznej, czy nie..

Eeee... tam 2610 to przecież 2609 zamknięty w antymagnetycznej puszce. No dobra, ma jeszcze nabity nr na mostku. A antymagnetyczność dla tego typu zegarków to tylko taki ficzer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... tam 2610 to przecież 2609 zamknięty w antymagnetycznej puszce. No dobra, ma jeszcze nabity nr na mostku. A antymagnetyczność dla tego typu zegarków to tylko taki ficzer ;)

To się oczywiście zgadza, ale oglądający zegarek majster, miał rację; ktoś tu wkładał paluszki :) ( nie AA ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli Dekielek jest oryginalny, to werk nie, i odwrotnie; nie widzę dobrze, czy koperta od amtymagnetycznej, czy nie..

 

Eeee... tam 2610 to przecież 2609 zamknięty w antymagnetycznej puszce. No dobra, ma jeszcze nabity nr na mostku. A antymagnetyczność dla tego typu zegarków to tylko taki ficzer ;)

:unsure::( znaczy tego, mam poszukać "puszki" żeby nie latało? Ma ktoś takie "cudo" na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

:unsure::( znaczy tego, mam poszukać "puszki" żeby nie latało? Ma ktoś takie "cudo" na zbyciu?

Raczej poszukaj oryginalnego, klasycznego dekielka (bez żadnych wkładek antymagnetycznych), bo ten raczej nie stąd

Natomiast reszta jest OK. To Rakieta o nr ref. 551271 z lat 80-tych.

551 to typ koperty - trzecia cyfra (1) określa powłokę koperty - chrom, czwarta, piąta i szósta cyfra określa typ tarczy i wskazówek.

PS.

A tak w ogóle to nie ekscytował bym się tą "podwyższoną" antymagnetycznością dla standardowych cywilnych zegarków.

Taka zwykła Rakieta w mosiężnej, chromowanej kopercie ma taką samą, jak nie lepszą antymagnetyczność jak Beczka w stalowej kopercie z wkładką i napisem na tarczy "Antimagnitnyje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej poszukaj oryginalnego, klasycznego dekielka (bez żadnych wkładek antymagnetycznych), bo ten raczej nie stąd

Natomiast reszta jest OK. To Rakieta o nr ref. 551271 z lat 80-tych.

551 to typ koperty - trzecia cyfra (1) określa powłokę koperty - chrom, czwarta, piąta i szósta cyfra określa typ tarczy i wskazówek.

PS.

A tak w ogóle to nie ekscytował bym się tą "podwyższoną" antymagnetycznością dla standardowych cywilnych zegarków.

Taka zwykła Rakieta w mosiężnej, chromowanej kopercie ma taką samą, jak nie lepszą antymagnetyczność jak Beczka w stalowej kopercie z wkładką i napisem na tarczy "Antimagnitnyje"

 

Dzięki serdeczne! Jednak co fachowcy, to fachowcy :rolleyes:

Ma ktoś taki dekielek? :unsure:

 

;):D

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarki?

 

post-75312-0-55350200-1477130622_thumb.jpg

post-75312-0-93332700-1477130654_thumb.jpg

post-75312-0-63279200-1477130686_thumb.jpg

post-75312-0-27686800-1477130717_thumb.jpg

post-75312-0-63588700-1477130752_thumb.jpg

post-75312-0-82503300-1477130782_thumb.jpg

Ale że co? Zadałeś pytanie i odpowiedziałeś sobie na nie... :huh:

Chodziło mi o inforamcję o nich chciałem wrzucić wszystkie w jeden cytat ale się nie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Lanco to szwajcar wręczany na 25 lecie pracy w kopalni o czym świadczy napis na tarczy PW (Przemysł Węglowy) typowa nagrodówka dla górników 

Drugi to mołnia - radziecka kieszonka popularna, dostępna z wieloma motywami na deklach

Trzeci to jakiś zegarek dosyć stary jakieś 100-120 lat ale nic ciekawego z racji mechanizmu tzw cylinderka (rodzaj wychwytu bardzo niedokładny i kłopotliwy raz chodzi raz nie chodzi)

Trzeci to też mołnia ale kryta czyli zamykana - popularny zegarek Radziecki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Lanco to szwajcar wręczany na 25 lecie pracy w kopalni o czym świadczy napis na tarczy PW (Przemysł Węglowy) typowa nagrodówka dla górników 

Drugi to mołnia - radziecka kieszonka popularna, dostępna z wieloma motywami na deklach

Trzeci to jakiś zegarek dosyć stary jakieś 100-120 lat ale nic ciekawego z racji mechanizmu tzw cylinderka (rodzaj wychwytu bardzo niedokładny i kłopotliwy raz chodzi raz nie chodzi)

Trzeci to też mołnia ale kryta czyli zamykana - popularny zegarek Radziecki 

 

Dzięki bardzo

Pierwszy Lanco to szwajcar wręczany na 25 lecie pracy w kopalni o czym świadczy napis na tarczy PW (Przemysł Węglowy) typowa nagrodówka dla górników 

Drugi to mołnia - radziecka kieszonka popularna, dostępna z wieloma motywami na deklach

Trzeci to jakiś zegarek dosyć stary jakieś 100-120 lat ale nic ciekawego z racji mechanizmu tzw cylinderka (rodzaj wychwytu bardzo niedokładny i kłopotliwy raz chodzi raz nie chodzi)

Trzeci to też mołnia ale kryta czyli zamykana - popularny zegarek Radziecki 

Dzięki bardzo a mam pytanie o ten trzeci jaka może być jego marka i miejsce jego produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam w necie informacji i na forach zagranicznych nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czy ktoś może powiedzieć, co to jest Sputnik Buran? Widziałem dziś, na własne oczy dwie wersje (biała i czarna). Zdaję sprawę sobie z tego szto eta Buran, a co Sputnik.
:edit: zdjęcie zapożyczone z zagranicznego forum. Dodam, że zegarków jest więcej niż jeden i są w tej samej konfiguracji (koronka, koperta i wskazówki takie same jak na zdjęciu)

post-84140-0-92788600-1477432132_thumb.jpg

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś zabrał się za produkcję tych zegarków bo są chodliwe - tarcza jest współczesna z błędami w obrysie kontynentów ale poprawili już te przecinające się południki - koronka za duża choć pewnie wygodniejsza niż był stożkowaty oryginał itd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś zabrał się za produkcję tych zegarków bo są chodliwe - tarcza jest współczesna z błędami w obrysie kontynentów ale poprawili już te przecinające się południki - koronka za duża choć pewnie wygodniejsza niż był stożkowaty oryginał itd...

Całkiem zgrabny. Tylko nazwy nie rozumiem. Co ma buran do sputnika :-O

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos pomoze rozkminic moj nabytek?

Mechanizm Pawła Bure to na 100% jest jak najbardziej prawidłowy - koperta to jakiś zamiennik dopasowany ale raczej z dawnych lat

Były takie koperty oryginalne ale sygnowane orłem carskim lub firmową sygnaturą 

Tarcza ? no właśnie tarcza nie wiem - co ciekawe mam prawie identyczną (zdj na dole) tarcza jest na nóżkach przynajmniej u mnie jest zrobiona na metalu i srebrzona - takich tarcz jak moja i twoja widziałem już kilka na różnych serwisach w różnych krajach - czy to oryginał ? nie wiem, czy były takie robione przez Burego? nie wiem - wszystkie mają godzinę 12 na czerwono czasem jednak wyblaknięte 

 

Moje stare zbiory - kilka jeszcze mam kilka poszło http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-4?do=findComment&comment=1247303

post-68206-0-28396300-1477457354_thumb.jpg

post-68206-0-56924200-1477457365_thumb.jpg

post-68206-0-09921800-1477457370_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś zabrał się za produkcję tych zegarków bo są chodliwe - tarcza jest współczesna z błędami w obrysie kontynentów ale poprawili już te przecinające się południki - koronka za duża choć pewnie wygodniejsza niż był stożkowaty oryginał itd... 

Nocą dokopałem się do przebitek informacji, że to nie podróba, ale regularna, okolicznościowa (ultra-rare) produkcja Wostoka z lat 80. Było to jakby wznowienie produkcji, reedycja. Producentem nie był PCzZ tylko Czystopol...? Hm...  :blink:

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zgrabny. Tylko nazwy nie rozumiem. Co ma buran do sputnika :-O

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Buran jeden z największych wahadłowców na świecie, Columbia to było maleństwo. 

  

https://pl.wikipedia.org/wiki/Buran_(wahad%C5%82owiec)

 

Edytowane przez Candela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lordpinki, prawdopodobnie noworuski wytwórca tego syfka  z czysto marketingowych względów zrobił ten mariaż burana i sputnika.  "Buran" to obecnie brand luksusowych rosyjskich zegarków (za czasów sowieckich brand wybranych tzn z wyższej półki modeli czasomierzy z Czistopola)... 

 

A sam prom Buran... hmmm.... to w istocie było niezwykłe przedsięwzięcie radzieckiej chłopo-robotniczej nauki i gospodarki :)

 

taka potiomkinowska wioska ichniego programu kosmicznego...

post-54348-0-83426300-1477481127_thumb.jpg

post-54348-0-23622500-1477481156_thumb.jpg

post-54348-0-19594200-1477481214_thumb.jpg

post-54348-0-15884300-1477481240_thumb.jpg

post-54348-0-78032500-1477481326_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej się wycofali ze ślepej uliczki jaką okazały się promy kosmiczne(jak się nad tym zastanowić to wyjątkowo głupi pomysł).ale za to teraz wysyłają ludzi w kosmos,a amerykańscy fani columbi muszą chodzić jak proszalne dziady żeby ich myśl chłopo-robatnicza na iss dowiózła.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.