Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm masowej produkcji, ale dobry. Niezbyt wyględny (starsze były moim zdaniem ładniejsze), ale co tam ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To aukcja z alle. Nie ma zdjęć werku, jest jeszcze tylko od dekla.

Ja tak tylko z ciekawości ;) Podkupić nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nie bylem pewny. Faktycznie to mi tez wygladalo na Wolne, ale wskazowki chyba nie te. Tak, to z alle i jest jeszcze zdjecie dekla. Nie licytuje ani tez nie sprzedaje :D , pytalem sie z ciekwaosci, poniewaz sprzedawca sam nie wie co sprzedaje. 


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, nie bylem pewny. Faktycznie to mi tez wygladalo na Wolne, ale wskazowki chyba nie te. Tak, to z alle i jest jeszcze zdjecie dekla. Nie licytuje ani tez nie sprzedaje :D , pytalem sie z ciekwaosci, poniewaz sprzedawca sam nie wie co sprzedaje. 

Wskazówki też z Wołny ale innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Byłem ciekaw mechanizmu czy koszerny, klasyczny dla Wołny, ten "srebrny", czy tez "złoty"?

Bo trzeba by było natychmiast zamieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Chyba pierwszy raz piszę na forum mechaników bo zawsze były głównie jakieś kwarce.
Wpadł mi w ręce taki o to zegar i postanowiłem go uruchomić.
Wiecie jaki to model?
Myślę, że jest to dobry pacjent, żeby się pobawić i coś nauczyć bo zaczęło mnie ciągnąć do mechanicznych.
Z tego co stwierdziłem to jest problem z balansem. Oś która wchodzi w kamienie jest jakby za krótka... i nie może to działać.
Ktoś już przy nim grzebał, może ten balans nie jest od tego zegarka?
Poza tym reszta jest sprawna, jedynie trzeba wyczyścić i nasmarować.
Ktoś coś?

post-78564-0-92463200-1505723844_thumb.jpg

post-78564-0-41300900-1505723851_thumb.jpg


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zegarek radziecki, tylko Eterna, o ile się nie mylę, to cal. 403, gdzieś z okolic I wojny światowej.

Z Twoich zdjęć absolutnie nic nie wynika, ale z opisu można wnioskować, że masz ułamaną oś balansu. O ile nie rąbnąłem się w oznaczeniu modelu (a w tych na zachód od Odry generalnie nie gustuję i się nie znam), to ośka balansu powinna być taka

http://www.ebay.com/itm/ALPINA-3335-18-5-BALANCE-STAFF-PART-723-RONDA-16-NOS-SHIP-W-W-/351674353761


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić jakieś fotki jeszcze.
Gdzie mogę kontynuować ten temat w takim razie?
Ogólnie to tam jeszcze brakuje takiego trzymadełka włosa na balansie (tego którym się reguluje chód). Ciekawe czy się gdzieś znajdzie jakiś cały trupek, żeby zrobić przeszczep. Nie wiem czy dam radę sam zmienić ośkę bo mam jedynie podstawowe narzędzia i trzęsące łapy.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może wie co to za zegarek? Jak wpisuje w necie te napisy które rozpoznaje (nie znam rosyjskiego) to nic nie znajduje.Ciekawi mnie też jaki to rocznik może być.

 

Message_1505745510750_1_jpg_750x750_q85.

Edytowane przez elti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj buran 3133


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już patrzę na google. Widzę dużo podobnych więc jest to trop :) aczkolwiek nie widzę dokładnie tego. Może to jakaś bazarowa podróba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Ciekawi mnie też jaki to rocznik może być.

Lata 90-te. I na pewno nie 1990-91 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz na myśli lata 80? 1991 zapewne nie bo raczej po rozpadzie związku radzieckiego nie produkowali z napisem CCCP. Choć kto wie, może im zostało jeszcze naprodukowane i sprzedawali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chyba masz na myśli lata 80? 1991 zapewne nie bo raczej po rozpadzie związku radzieckiego nie produkowali z napisem CCCP. Choć kto wie, może im zostało jeszcze naprodukowane i sprzedawali :)

Produkowali. Tak jak napisałem, mam na myśli lata 90-te. Wg mnie 1993-96.

A może i później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 c.d 

Witam posiadam podobny zegarek tylko ma kolor złota jakaś próba au5 odpowie mi ktoś na pytanie co to jest za próba z jakiego jest roku ten zegarek i czy może jest złoty ????

Witam

Mam takie pytanie czy wie ktoś może co to za zegarek na pewno jest to automat ma próbę au 5 wygląda na złoty interesuje mnie też jaki to rocznik może być zegarka poniżej przesyłam zdjęcia.bardzo będę wdzięczny za jakąkolwiek informację 

post-94317-0-90257200-1505826039_thumb.jpg

post-94317-0-89417600-1505826090_thumb.jpg

post-94317-0-88978700-1505826419_thumb.jpg

post-94317-0-26923600-1505826429_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na pewno nie jest złoty, tylko złocony. :) Au5 znaczy, że to 5 mikronów - czyli w zasadzie najcieńsze złocenie jakie robili Sowieci. Złote zegarki miały też szczerozłote dekle i jak każda normalna złota biżuteria - dodatkowe próby probiercze.

Nie znam się na Sławach, ale to chyba lata 70/80. Jeśli to jakaś pamiątka dla Ciebie, to wystarczająco wiele, aby się o niego zatroszczyć. Na pewno nie musisz go wkładać do sejfu.

Mimo wszystko dobrze, że zapytałeś. W ostatnią sobotę jakiś mało rozgarnięty jegomość sprzedał złotego, ultra-rzadkiego Kirowskiego za 100zł na allegro.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić jakieś fotki jeszcze.

Gdzie mogę kontynuować ten temat w takim razie?

Ogólnie to tam jeszcze brakuje takiego trzymadełka włosa na balansie (tego którym się reguluje chód). Ciekawe czy się gdzieś znajdzie jakiś cały trupek, żeby zrobić przeszczep. Nie wiem czy dam radę sam zmienić ośkę bo mam jedynie podstawowe narzędzia i trzęsące łapy.

Pytaj na dziale szwajcarskie/niemieckie, ale według mnie skórka nie jest warta wyprawki. Zegarek jest bardzo zniszczony, do tego po jakimś zalaniu. Koperta z urwanym deklem, mocno zniszczona, tarcza w stanie praktycznie agonalnym. Balans do wymiany, z tego co piszesz oprócz złamanego czopa balansu brakuje jeszcze klocka. O ile nie należał on do Twojego dziadka i jest z tego względu dla Ciebie bezcenny, to nie inwestowałbym w jego naprawę, bo w tej cenie możesz mieć działajacy w dobrym stanie.

 

Witam posiadam podobny zegarek tylko ma kolor złota jakaś próba au5 odpowie mi ktoś na pytanie co to jest za próba z jakiego jest roku ten zegarek i czy może jest złoty ????

Witam

Mam takie pytanie czy wie ktoś może co to za zegarek na pewno jest to automat ma próbę au 5 wygląda na złoty interesuje mnie też jaki to rocznik może być zegarka poniżej przesyłam zdjęcia.bardzo będę wdzięczny za jakąkolwiek informację 

Jest to zegarek z Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków "Sława". Produkcja z końca lat osiemdziesiątych lub późniejsza. Mechanizm automatyczny (wahnik na łożysku ślizgowym), o średnicy 24 mm, łożyskowany na 27 syntetycznych rubinach (w zasadzie, bo tak naprawdę zależy, jak liczyć). Koperta złocona, z fabryki wyjechała z powłoką 5 mikronów, obecnie jest tego dużo mniej, bo na uszach widać przetarcia. Obecna wartość pozłoty - cztery bułki i kefir do tego ;)

Mechanizm ma oznaczenie 2427, jest powszechnie uważany za nieudany, awaryjny (zwłaszcza źle znosi nakręcanie koronką), do tego bardzo gruby (a przez to również i mało poręczny). "Sława" słynęła za to z bardzo porządnego wzornictwa i ono obecnie robi cenę. Twój egzemplarz nosi jednak dość duże ślady zużycia i wymaga wymiany szkiełka

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.