Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ,że pytam tu, ale nie wiem co to jest , przypomina zegarek kieszonkowy , ale nim nie jest. Pokręcając pierwszą koronką obracają się wskazy (wskazówki) po obu stronach. Pokręcając drugą koronką , nie dzieje się nic .Koronki można lekko wyciągnąć jak w zegarku , i tak ,wyciągnięta pierwsza koronka , obraca się wskazówka tylko po jednej stronie , po drugiej jest nieruchoma . Przy wyciągnięciu , drugiej koronki obraca się jedna z tarcz . Dodam , że ustrojstwo to zakupiłem od emerytowanego milicjanta , lecz niewiele się dowiedziałem co to może być .

post-93905-0-24783800-1502644664_thumb.jpgpost-93905-0-49438900-1502644687_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Linijka logarytmiczna.

 

Taka dziwna, kołowa, ale działa, jak tradycyjny suwak logarytmiczny.

Tylko w zależności od tego co i jak dokładnie mierzysz trzeba zerkać na tarcze z obu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za szczegółową i szybką odpowiedź , moje pokolenie jeszcze posługiwało się suwakiem logarytmicznym . Ale radziecki wynalazek mnie zaskoczył, raz jeszcze dziękuję szczególnie @ Yakovlev , a mnie nauka się przyda by go do końca rozszyfrować

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

EdwardNygma świetna Pobieda, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może orientuje co siedziało w tej kopercie? Na deklu głowa z 583 - radziecka punca z lat 50, konkretnie druga punca mennicy (nie moskiewska) wskazuje na 55 rok. Dodatkowo polska punca zegarkowa z lat 1931-1963 dla krajowych zegarków złotych - głowa rycerza z 3. Waga ok 5g. Jakieś pomysły?

 

2c19b2bec31a.jpg

 

http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/okregowe_urzedy_probiercze/oup_warszawa/tabele_cech_probierczych/tcp_1931_1963

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się może orientuje co siedziało w tej kopercie? Na deklu głowa z 583 - radziecka punca z lat 50, konkretnie druga punca mennicy (nie moskiewska) wskazuje na 55 rok. Dodatkowo polska punca zegarkowa z lat 1931-1963 dla krajowych zegarków złotych - głowa rycerza z 3. Waga ok 5g. Jakieś pomysły?

 

http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/okregowe_urzedy_probiercze/oup_warszawa/tabele_cech_probierczych/tcp_1931_1963

Wygląda na Zwiezdę.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też myślałem o Zwiezdzie, ale takiej w katalogu nie widziałem. Te w katalogu miały koperty złote 7,5 g i były chyba troszkę większe? Nie mam zwiezdy, to nie mam jak porównać.

 

http://www.ebay.ca/itm/ROSE-GOLD-VINTAGE-SOVIET-RUSSIAN-WATCH-ZVEZDA-STAR-FULLY-FUNCTIONAL-/222609425854?hash=item33d48e45be:g:x7QAAOSwTzlZf7rq

 

Na pierwszy rzut oka podobna, ale wymiary koperty się nie zgadzają.  Moja ma 24 mm (bez uszu) wysokości, 17 mm szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na Zwiezdę.

Mi też.  Choć jak koperta mniejsza to może jakaś inna starsza damka? Zaraz pogrzebie w sieci.

Może jakiś moser?

http://www.ebay.pl/itm/HENRY-MOSER-583er-GOLD-HERRENUHR-IN-UBERGROSSEM-JUGENDSTILGEHAUSE-ca-1910er-J-/231547260600?hash=item35e94aceb8:g:NkwAAOSwPgxVQO4k

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam kolegów,

 

Ostatnio do kolekcji wpadł mi taki zegar - pomożecie co to za wynalazek - podobny do 55M tylko mniej zaawansowany

post-37762-0-98012200-1503488243_thumb.jpg

post-37762-0-26083400-1503488256_thumb.jpg

post-37762-0-08428100-1503488270_thumb.jpg

post-37762-0-13124600-1503488391_thumb.jpg

Edytowane przez Danielex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trocha się bujam w MON-ie już ponad 20 lat. Ja takie cacka widziałem w BLG-67 i w stacjach radiolokacyjnych made in cccp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie która z nich ma właściwe wskazówki ??

post-34697-0-53798900-1503636546_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta po prawej. W Petrodworcu nie stosowali takich w ogóle, jak po lewej. Były podobne, ale takie mniej kanciate, bardziej wyoblone.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta po prawej. W Petrodworcu nie stosowali takich w ogóle, jak po lewej. Były podobne, ale takie mniej kanciate, bardziej wyoblone.

Dzięki druhu a ja obstawiałem właśnie te po lewej :)

Qrde całe życie się człek uczy, a nie znasz może gdzie w necie mogę namierzyć jakiś katalog z tymi Newa-mi :)

szukałem ale same pierdoły mi wyskakują 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tawariszcz gregch spasiba :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w szufladzie po dziadku. Możecie coś więcej powiedzieć o tych zegarkach? 

post-98781-0-38668100-1503776607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trocha się bujam w MON-ie już ponad 20 lat. Ja takie cacka widziałem w BLG-67 i w stacjach radiolokacyjnych made in cccp.

 

Dzięki kolego za informacje - a jak ten zegar działał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w szufladzie po dziadku. Możecie coś więcej powiedzieć o tych zegarkach? 

attachicon.gif20170826_212836.jpg

i numer 2 jesli dobrze wyczytalem to Kurant? Jesli tak to polska produkcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i numer 2 jesli dobrze wyczytalem to Kurant? Jesli tak to polska produkcja ;)

Nr 2 to chyba Wiesna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 4 w dalszym ciągu na chodzie  :D  Jak trzeba to mogę wstawić pojedyncze zdjęcia? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.