Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na tym forum nowy, na zegarkach znam się słabo, a właściwie wcale ;-)

Odziedziczyłem zegarek, kolega, który nie zna się trochę mniej stwierdził, że to dość rzadka Rakieta i polecił zadać pytanie na tym forum.

Prosiłbym o zweryfikowanie jego opinii.

Dodam, że złoto jest 14 karatowe, zegarek nigdy nie był noszony.

Dziękuję 

Piotr.

post-103329-0-30171500-1519718607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to oryginał.

 

A 2500 to rzecz gustu. Niestety rzadkie zegarki są w cenie. To nie są popularne Pobiedki których tak naprawdę naklepali miliony i są w wiadrach na każdej giełdzie. Mówimy o zegarku którego ja nie widziałem jeszcze na aukcji.  Ostatnio na Ebay-u była niezwykle rzadka Zaria gazomierz za chyba coś koło 4-5 tysięcy. Zastanawiałem się nad nią, mówię sobie: Jutro napiszę maila do sprzedającego, może coś urwie. Niestety po 2-3 godzinach juz jej nie było :wub:

 

Paweł. Masz linka do tego Sportiwnego?  Pls podeslij na PW. Chętnie zobaczę.

 

Edit. Jak modowie pozwolą to może pobawimy  się przez weekend w  wycenę np. mojego jednego 2802 ?  Ciekaw jestem jaki byłby rozrzut wycen?

 

Ja wiem ile za niego dałem, wiem ile jest wart i wiem tez jakie propozycje sprzedaży 2802 dostaję.

 

Wyszukiwanie po zdjęciu ..............................

 

 

 

 

No dobra macie    ;)      stara aukcja  https://www.ebay.com/itm/Sportivnie-jugador-de-hockey-Ultra-Raro-Reloj-Kirova-POLJOT-libre-shippinh-sovietico-/182007695943?_ul=BO 

Czy gdzieś nowa wystawiona nie wiem ale można napisać do sprzedawcy to znany allegrowicz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na tym forum nowy, na zegarkach znam się słabo, a właściwie wcale ;-)

Odziedziczyłem zegarek, kolega, który nie zna się trochę mniej stwierdził, że to dość rzadka Rakieta i polecił zadać pytanie na tym forum.

Prosiłbym o zweryfikowanie jego opinii.

Dodam, że złoto jest 14 karatowe, zegarek nigdy nie był noszony.

Dziękuję 

Piotr.

 

 

Rakieta na solidnym werku 2609. Najcięższy odważnik z Pietrodworca, ok 19-20 g złota 583. Bardzo ładny egzemplarz. Smarowanie i serwis, na paseczek i nosić :) Sam Leonid Breżniew nosił taką, tylko z troszkę inną wersją tarczy.

 

 

A ten Sportiwnyj z hokeistą nie ma żadnych napisów na tarczy - ani sdjełano, ani 1mczz trochę dziwne.

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A ten Sportiwnyj z hokeistą nie ma żadnych napisów na tarczy - ani sdjełano, ani 1mczz trochę dziwne.

W przypadku Sportiwnego nie dziwne, było dużo tarcz bez Sdiełano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sportiwnego nie dziwne, było dużo tarcz bez Sdiełano.

 

W sumie bez sdiełano jest też bliźniaczy Sporivnyj z motorem w kolekcji Marka Gordona. 

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0323

 

A o hokeiście wspominał nasz forumowy kolega w 2016 roku. Ale zaznaczył, że były napisy. Ciekaw jestem czy go jednak Łukasz kupił :)

 

http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2013/08/sportiwnyje-czyli-zegarek-dla-sportowca.html

 

 

Panie Wojciechu, a czy spotkał się Pan ze Sportiwnym z hokeistą? Niedawno spotkałem takiego, ale ani nie miałem wglądu do katalogów (w tym, w którym później szukałem - nie znalazłem), ani go nie kupiłem - nie chciałem się dać naciągnąć. Jednak liczę, że w następną niedzielę jeszcze nikt go nie kupi od sprzedawcy z targu.

Wydawał mi się przekonywujący - widać było rys czasu na tarczy, była też sygnatura "zdiełano w CCCP". Na pewno nie była to warszawska, nadruk była naniesiony tampodrukiem.

 

 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wygląda na oryginał.

 

Taką tarcze łatwo można podrobić, trzeba było ją zobaczyć od środka. Zawsze tarczę trzeba zobaczyć od środka przy ocenie. Nawet jak zegarek leży w szufladzie kilkadziesiąt lat  to, to widać na tarczy. Nie ufam takim okazom. Czasami nie ma niektórych napisów na tarczy - bo to może zdradzić. Ale być może to oryginał.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką tarcze łatwo można podrobić, trzeba było ją zobaczyć od środka. Zawsze tarczę trzeba zobaczyć od środka przy ocenie. Nawet jak zegarek leży w szufladzie kilkadziesiąt lat  to, to widać na tarczy. Nie ufam takim okazom. Czasami nie ma niektórych napisów na tarczy - bo to może zdradzić. Ale być może to oryginał.

Jakość nadruku nie budzi wątpliwości wg mnie. Moje skromne doświadczenie mówi mi ze  zegarek to oryginalny unikat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość nadruku nie budzi wątpliwości wg mnie. Moje skromne doświadczenie mówi mi ze  zegarek to oryginalny unikat :D

 

Może jednak nie drążyć tego tematu, bo gdyby się jednak okazało, że to nie oryginał, to wiele osób zmartwiłoby się, że posiada składaki :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bez sdiełano jest też bliźniaczy Sporivnyj z motorem w kolekcji Marka Gordona. 

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0323

 

A o hokeiście wspominał nasz forumowy kolega w 2016 roku. Ale zaznaczył, że były napisy. Ciekaw jestem czy go jednak Łukasz kupił :)

 

http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2013/08/sportiwnyje-czyli-zegarek-dla-sportowca.html

 

Popatrz, zapomniałem i nadal nie pamiętam, że go widziałem wcześniej.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie drążyć tego tematu, bo gdyby się jednak okazało, że to nie oryginał, to wiele osób zmartwiłoby się, że posiada składaki :D

Oryginał na 100% a może i 200%.

 

Taką tarcze łatwo można podrobić, trzeba było ją zobaczyć od środka. Zawsze tarczę trzeba zobaczyć od środka przy ocenie. Nawet jak zegarek leży w szufladzie kilkadziesiąt lat  to, to widać na tarczy. Nie ufam takim okazom. Czasami nie ma niektórych napisów na tarczy - bo to może zdradzić. Ale być może to oryginał.

 

Jak tak łatwo je podrobić to zrób a ja kupię powiedzmy z 10 sztuk. Myślę że paru innych by się również znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Każdy zegarek warto naprawić  i się cieszyć że działa i odmierza czas. Taka ich natura. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał na 100% a może i 200%.

_ _ _

 

Może jakieś uzasadnienie? Bo nie wiem ile to jest 200% :)

 

 

Jak tak łatwo je podrobić to zrób a ja kupię powiedzmy z 10 sztuk. Myślę że paru innych by się również znalazło.

 

Nie, wiem, że jest popyt, ale nie jestem producentem, tarcza w tym zegarku nie podoba mi się, cały czas trafiam na egzemplarze ze zniszczona tarczą, chyba ten zegarek nie do końca dobrze zaprojektowali.

Jedyne co mnie w tym zegarku zainteresowało to stop sekunda. Tylko tyle :D

 

Chce kupić taki zegarek, ale jeszcze nigdy nie miałem go na ręku.

 

Łatwo taką tarczę podrobić, bo nie ma skomplikowanych indeksów, zresztą wygląda jak siostra tarczy warszawskiej.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek warto naprawić  i się cieszyć że działa i odmierza czas. Taka ich natura. :)

Pełna zgoda, do momentu gdy nie jest to podróbka, a tego właśnie nie wiem :) Dzięki za uniwersalną prawdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, do momentu gdy nie jest to podróbka, a tego właśnie nie wiem :) Dzięki za uniwersalną prawdę ;)

Tych zegarków sie nie podrabia :) wszystkie oryginały


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy warto naprawiać te zegarki ? Nic nie wiem o ich pochodzeniu
 
 

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

Pierwszy weź dla siebie to bardzo dobry zegarek, ostatni dla żony jest ciekawy,

oba pozłacane.

Przedostatni dla syna jeśli masz lub będziesz miał - będzie zadowolony.

Jakby nie podobały Ci się te opcje - to mogę kupić je od Ciebie :D

ale przemyśl czy warto?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy weź dla siebie to bardzo dobry zegarek, ostatni dla żony jest ciekawy,

oba pozłacane.

Przedostatni dla syna jeśli masz lub będziesz miał - będzie zadowolony.

Jakby nie podobały Ci się te opcje - to mogę kupić je od Ciebie :D

ale przemyśl czy warto?

Dzięki za super rekomendacje :D faktycznie chciałbym je naprawić i zatrzymać, ale skoro już poruszyłeś temat pieniędzy to ile to może być warte ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum zabrania wyceny zegarków. Ale jeśli pytałeś o koszty naprawy to zależy od zegarmistrza. Od 30 do 60 zł za czyszczenie i smarowanie jednego zegarka.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin forum zabrania wyceny zegarków. Ale jeśli pytałeś o koszty naprawy to zależy od zegarmistrza. Od 30 do 60 zł za czyszczenie i smarowanie jednego zegarka.

 

To w Białymstoku tanio jak od 30 - 60 zł :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Białymstoku tanio jak od 30 - 60 zł :)

Zależy do którego zegarmistrza trafisz :) są i tacy co chcą za pełny serwis 100 zł.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do którego zegarmistrza trafisz :) są i tacy co chcą za pełny serwis 100 zł.

 

Czyli normalnie, za 30 czy 40 zł, to chyba pojechałbym i oddał do serwisu wszystkie zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej mieć znajomego. :) Ojciec pojechał do takiego z tymi zegarkami, o które ostatnio pytałem. Za jedyne 20 zł Pobieda dostała koronkę, nowe szkiełko i jeszcze szybkie czyszczenie oraz smarowanie. Żal było nie skorzystać.

 

10992424_IMGP1976.jpg

 

Poljot się robi, nowa tarcza już jedzie, ale jego to akurat ojciec zachowa pewnie dla siebie :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super! Cieszę się.

Czyli udało Ci się wylicytować? Fajno! :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się, chociaż popełniłem taktyczny błąd i zacząłem licytować o kilka godzin za wcześnie. :)

 

A Pobiedka pocieszna. :) Taka koperta raczej mi się na pasku nie widzi, więc zostawię ją na tej bransolecie z puszek po piwie. Za to tarcza jest igiełka i fajnie się mieni!

 

Zamierzam ją ponosić od czasu do czasu, więc od razu pytam – łatwo tu coś urwać przy nakręcaniu czy raczej będę czuł, że wystarczy?

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.