Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, czy Czajka na tym foto ma oryginalny sekundnik?

Tak. Tu masz podobny w katalogu i dodatkowo zdjęcie z internetu

 

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNQN1ZkN5VLRZMMRsaOaoOMeHlzufi_rTtrmjWN/AF1QipNIBUgnKDijyGJayR_X_Y3zMIWYBOPUZjBZOWUX

post-88672-0-93438600-1519587378.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z tym zegarkiem mam problem. Czy ta damska Zaria może mieć oryginalny sekundnik?

post-102926-0-90941500-1519591180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzieckie zegarki nie były sprzedawane w  komplecie z bransoletą czy paskiem, trzeba było sobie dokupić. 

 

Chyba jednak czasami były - za południową granicą komplet składał się z tekturowego pudełka, paska i zaruczaka. Wot tam była większa kultura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taki zegarek, jest to pamiątka, więc będzie miał u mnie dożywocie. Z tego co wiem był kupiony w fabryce w moskwie i ma coś ponad 50 lat, z tego co udało się dowiedzieć to jakiś złoty poljot 30 kamieni. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na jego temat. Cena mnie kompletnie nie interesuje, ale ciekaw jestem jego hierarchii w czasach gdy był sprzedawany. Ponoć był jednym z wyższych modeli. Co mówią te oznaczenia na odwrocie ? Wszelkie informacje mile widziane. Rozbierać go, żeby pokazać środek odpada, bo nie moja bajka. Zegarek chodzi, ale nie mam pojęcia jak go ustawić. Chciałbym przeprowadzić konserwacje mechanizmu, wizualnie ma być jak jest, żadne malowania polerowania nie wchodzą w grę. No i jakiś pasek muszę do tego dobrać, rozumiem że to po długości "teleskopa" ?
 

DSC_0308.jpg

 

DSC_0306.jpg

 

Nie będę nikogo wkręcał że jestem jakimś pasjonatem zegarków, bo na co dzień i tak noszę jakiegoś smartwatcha. Z tym że w tym przypadku zegarek ma dla mnie wartość sentymentalną i chciałbym o niego odpowiednio zadbać. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to złoty, automatyczny (nakręca się samoczynnie podczas noszenia) Poljot z lat 70-80, tak więc na pewno nie ma ponad 50 lat. Nic z nim nie rób, poza oddaniem go do zegarmistrza na przegląd i dokupieniem paska (18 mm).

Jak każdy zegarek ustawia się go odciągając koronkę (pokrętło...) i kręcąc nią, aż do prawidłowej godziny. Datownik przestawia się automatycznie o północy lub cofając wskazówki z godz. 0:00 do ok. 21 i z powrotem. Lepiej nie rób tego przed przeglądem.

Aha, numer na dekielku to numer seryjny nadany w fabryce a obok jest punca z próbą złota (583).

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie, takie pytanko - co to takiego?

Zegarek - pamiątka mojego ojca z wojska, czyli u niego od początku lat `60. Przypuszczalnie MIR z lat `50, bo widywałem podobne tarcze w tej produkcji, ale nie mam pewności. Koperta krab luneta, pozłacana, dekiel wciskany. Na tarczy ostały tylko napisy "18 kamniej" i "protiwoudarnyje", które są dla mnie zrozumiałe. W środku typowy rusek, tylko numer seryjny i cecha SU na mostku (wersja eksportowa?), niestety, zapomniałem zrobić zdjęcie bebechów. Cecha szczególna: nakręcony do końca nie rusza :) Chcę go odnowić i z ładnym paskiem dać ojcu na urodziny. 

post-102478-0-11229700-1519637815_thumb.jpg

post-102478-0-99809000-1519637822_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadłem dziś do ojca na poranną kawę i wyskoczył temat zegarków ze wschodu, więc ojciec podszedł do szafki i po chwili wygrzebał z szuflady takie 2 zegarki. Z dzieciństwa pamiętam je jak przez mgłę (gdzieś tam się w domu przewijały). Pabiedą ojciec sam był zaskoczony, ale coś mu świta, że w latach 90. kupił ją gdzieś na bazarze. Poljota kupił sobie na 18. urodziny – wypadałoby, że w 1978. Niestety, w ramach buntu przeciw systemowi, skatował go tą kalkomanią.  :ph34r:

 

Mechanizmów nie mam na zdjęciach, bo zabrakło czasu i narzędzi na operację. Ale zegarki były zdaje się kupowane jako nowe, więc chyba powinno być bez rzeźby. Z drugiej strony, w tamtych czasach... Kto to wie. :)

 

Tył Poljota jak widać goły. Na Pabiedzie jest nabity numer, ale zdjęcia najwyraźniej zapomniałem zrobić.

 

Złoty jest o dziwo na chodzie, lekko nakręciłem i ruszył dziarsko. Srebrnego się nie da – koronki brak. Szkiełka jak szkiełka, ale tarcze (pomijając radosną twórczość ojca) wyglądają na czyste i całkiem całkiem. Myślicie, że ta tarcza w Poljocie jest do odratowania albo chociaż można taką w miarę bezproblemowo dostać? Opłaca się to ratować? Nie wiem, jak bardzo „masowe” są te zegarki bo nie jestem w temacie (zerkam na Wasz dział tylko co jakiś czas).

 

A! I czemu ta Pabieda jest krzywa? Da się to rozłożyć i naprostować? :)

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

 

10967702_IMG_20180226_090414.jpg

 

10967701_IMG_20180226_090552.jpg

 

10967703_IMG_20180226_090357.jpg

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie, takie pytanko - co to takiego?

Zegarek - pamiątka mojego ojca z wojska, czyli u niego od początku lat `60. Przypuszczalnie MIR z lat `50, bo widywałem podobne tarcze w tej produkcji, ale nie mam pewności. Koperta krab luneta, pozłacana, dekiel wciskany. Na tarczy ostały tylko napisy "18 kamniej" i "protiwoudarnyje", które są dla mnie zrozumiałe. W środku typowy rusek, tylko numer seryjny i cecha SU na mostku (wersja eksportowa?), niestety, zapomniałem zrobić zdjęcie bebechów. Cecha szczególna: nakręcony do końca nie rusza :) Chcę go odnowić i z ładnym paskiem dać ojcu na urodziny. 

 

Tak, to jest Mir z lat 50-60. Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia werku. Symbol SU pojawił się na radzieckich zegarkach ok. 1978 roku, tak więc zachodzi podejrzenie, że ktoś podmienił cały mechanizm, albo płytę.

Jeśli mam być szczery to kup tacie taki sam, bo ten jest w tak słabym stanie, że przywrócenie go do stanu używalności przewyższy jego wartość. Kilkukrotnie.

 

 

Panowie, wpadłem dziś do ojca na poranną kawę i wyskoczył temat zegarków ze wschodu, więc ojciec podszedł do szafki i po chwili wygrzebał z szuflady takie 2 zegarki. Z dzieciństwa pamiętam je jak przez mgłę (gdzieś tam się w domu przewijały). Pabiedą ojciec sam był zaskoczony, ale coś mu świta, że w latach 90. kupił ją gdzieś na bazarze. Poljota kupił sobie na 18. urodziny – wypadałoby, że w 1978. Niestety, w ramach buntu przeciw systemowi, skatował go tą kalkomanią.  :ph34r:

 

Mechanizmów nie mam na zdjęciach, bo zabrakło czasu i narzędzi na operację. Ale zegarki były zdaje się kupowane jako nowe, więc chyba powinno być bez rzeźby. Z drugiej strony, w tamtych czasach... Kto to wie. :)

 

Tył Poljota jak widać goły. Na Pabiedzie jest nabity numer, ale zdjęcia najwyraźniej zapomniałem zrobić.

 

Złoty jest o dziwo na chodzie, lekko nakręciłem i ruszył dziarsko. Srebrnego się nie da – koronki brak. Szkiełka jak szkiełka, ale tarcze (pomijając radosną twórczość ojca) wyglądają na czyste i całkiem całkiem. Myślicie, że ta tarcza w Poljocie jest do odratowania albo chociaż można taką w miarę bezproblemowo dostać? Opłaca się to ratować? Nie wiem, jak bardzo „masowe” są te zegarki bo nie jestem w temacie (zerkam na Wasz dział tylko co jakiś czas).

 

A! I czemu ta Pabieda jest krzywa? Da się to rozłożyć i naprostować? :)

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

 

 

 

 

Poljota można spróbować uratować, ale czy nie lepiej zostawić tę tarczę? Widziałem podobną na Alle... Co do "masowości" - są to popularne zegarki. Raczej bez większej wartości. Można się "pobawić" w przywrócenie do życia, ale tak, jak w przypadku Mira, nie będzie to zbyt opłacalne. Z tych dwóch to uruchomiłbym Poljota.

Pobieda z lat 80-90, popularna. Można poprawić lunetę i będzie wtedy "prosta".


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87, bomba! Dzięki serdeczne, właśnie o coś takiego mi chodziło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Co to za zegarek? Rossija? Werk 16 kamienny z Petrodworca, ale bez pasów.

 

59e6139147cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest Mir z lat 50-60. Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia werku. Symbol SU pojawił się na radzieckich zegarkach ok. 1978 roku, tak więc zachodzi podejrzenie, że ktoś podmienił cały mechanizm, albo płytę.

Jeśli mam być szczery to kup tacie taki sam, bo ten jest w tak słabym stanie, że przywrócenie go do stanu używalności przewyższy jego wartość. Kilkukrotnie.

 

Może i tak, ale - jak wspomniałem - chodzi o sentyment. W środku jest 2209, przypadkiem mam jakiegoś Wostoka z tym mechanizmem, więc jakby co, to silnik jest na podorędziu. Tylko złocenie koperty wchodziłoby w grę. Pomyślimy, pomyślimy..... Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nieopłacalne, a poza tym zaraz zejdzie z koperty. Kup taki sam zegarek - ten do domowego archiwum ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dostałem taki zegarek, jest to pamiątka, więc będzie miał u mnie dożywocie. Z tego co wiem był kupiony w fabryce w moskwie i ma coś ponad 50 lat, z tego co udało się dowiedzieć to jakiś złoty poljot 30 kamieni. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na jego temat. Cena mnie kompletnie nie interesuje, ale ciekaw jestem jego hierarchii w czasach gdy był sprzedawany. Ponoć był jednym z wyższych modeli. Co mówią te oznaczenia na odwrocie ? Wszelkie informacje mile widziane. Rozbierać go, żeby pokazać środek odpada, bo nie moja bajka. Zegarek chodzi, ale nie mam pojęcia jak go ustawić. Chciałbym przeprowadzić konserwacje mechanizmu, wizualnie ma być jak jest, żadne malowania polerowania nie wchodzą w grę. No i jakiś pasek muszę do tego dobrać, rozumiem że to po długości "teleskopa" ?

 

 

 

 

 

Nie będę nikogo wkręcał że jestem jakimś pasjonatem zegarków, bo na co dzień i tak noszę jakiegoś smartwatcha. Z tym że w tym przypadku zegarek ma dla mnie wartość sentymentalną i chciałbym o niego odpowiednio zadbać. Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Jeśli chcesz mieć pewny dobry serwis mechanizmu zanieś go do p. Roberta na ulicę Waryńskiego we Wrzeszczu. Taki malutki zakład zegarmistrzowski. Znajdziesz na pewno. Swoją drogą piękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Co to za zegarek? Rossija? Werk 16 kamienny z Petrodworca, ale bez pasów.

 

 

 

To albo rossija albo rakieta pomalowana, albo majak

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo rossija albo rakieta pomalowana, albo majak

Dzięki wszystkim za pomoc. Też mi się wydawało, że to malowanka - pajęczynka jak w Rossij, Coś ostatnio dużo tych czarnych malowanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87 , dzięki za wszelkie informacje. Osoba która mi opowiadała o zegarku ma 92 lata więc poczucie czasu mogło być tu trochę zachwiane.

Rafał75 dzięki, będę miał chwilę czasu to podejdę, jak nie to u mnie na mazurach w rodzinnej miejscowości gdzie wszystko umiera utrzymuje się na powierzchni tylko zegarmistrz i dwie biedronki ;) Także musi coś w tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wiek i piękny czasomierz. Dbaj o niego, posłuży Ci długo i będzie przypominał pierwotnego właściciela.

 

Dobrze, że zegarmistrz jeszcze się utrzymuje. Te Biedronki to zaraza gorsza od stonki. Wszystko pochłonie...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były sportiwnyje hokeisty, czy wymysł sprzedawcy?

K

post-93939-0-32420400-1519681234.jpg


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były sportiwnyje hokeisty, czy wymysł sprzedawcy?

K

Aleś zabił mi ćwieka! Któryś z naszych Krzyśków na pewno się wypowie. Sam jestem bardzo ciekawy.

No to panowie, takie pytanko - co to takiego?

Zegarek - pamiątka mojego ojca z wojska, czyli u niego od początku lat `60. Przypuszczalnie MIR z lat `50, bo widywałem podobne tarcze w tej produkcji, ale nie mam pewności. Koperta krab luneta, pozłacana, dekiel wciskany. Na tarczy ostały tylko napisy "18 kamniej" i "protiwoudarnyje", które są dla mnie zrozumiałe. W środku typowy rusek, tylko numer seryjny i cecha SU na mostku (wersja eksportowa?), niestety, zapomniałem zrobić zdjęcie bebechów. Cecha szczególna: nakręcony do końca nie rusza :) Chcę go odnowić i z ładnym paskiem dać ojcu na urodziny. 

Kraft, po serdeczności powiem, że jeśli zależy Ci aby zachować autentyczność/prawdę o zegarku, to zostaw go takim jaki jest.

 

Ewentualnie wymień wszystko co trzeba z zewnątrz, poza mechanizmem. Jeśli się zastanowić to jest sens tego przedmiotu i jego serce. Reszta to obudowa, której celem jest właśnie osłona werku. To może jakieś wymysły, ale sam tak zrobiłem z zegarkiem po moim dziadku - dała mi go Babcia, po tym jak umarł. Zegarek był w stanie sklepowym, dziadek za ciężko pracował, żeby go nosić. 

To chyba jedyna sikorka, którą z przyjemnością zakładam na rękę - z tym, że przez lata uległa nadmiernej eksploatacji. Kupiłem dwie idealne tarcze, na podmianę i całego dawcę i zamieniłem wszystko oprócz werku. Niedługo pewnie kupię następnego. Serce cyka to samo. :)

 

*Złocenie to pic na wodę - w zakładach robią 1 mikron, który zejdzie Ci już miejscami pewnie po miesiącu noszenia. Mir oryginalnie miał grube złocenie 20 mikronów - ta koperta to ulubiony typ złomiarzy, bo można było ściągnąć z niej nawet ponad gram złota.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były sportiwnyje hokeisty, czy wymysł sprzedawcy?

K

Fajny ale 2500zł za sportowego? Sporawo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to oryginał.

 

A 2500 to rzecz gustu. Niestety rzadkie zegarki są w cenie. To nie są popularne Pobiedki których tak naprawdę naklepali miliony i są w wiadrach na każdej giełdzie. Mówimy o zegarku którego ja nie widziałem jeszcze na aukcji.  Ostatnio na Ebay-u była niezwykle rzadka Zaria gazomierz za chyba coś koło 4-5 tysięcy. Zastanawiałem się nad nią, mówię sobie: Jutro napiszę maila do sprzedającego, może coś urwie. Niestety po 2-3 godzinach juz jej nie było :wub:

 

Paweł. Masz linka do tego Sportiwnego?  Pls podeslij na PW. Chętnie zobaczę.

 

Edit. Jak modowie pozwolą to może pobawimy  się przez weekend w  wycenę np. mojego jednego 2802 ?  Ciekaw jestem jaki byłby rozrzut wycen?

 

Ja wiem ile za niego dałem, wiem ile jest wart i wiem tez jakie propozycje sprzedaży 2802 dostaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.