Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bywa ;)

 

Co do nakręcania - radzieckie zegarki w głównej mierze są pancerne. Przy nakręcaniu poczujesz wyraźny opór.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej mieć znajomego. :) Ojciec pojechał do takiego z tymi zegarkami, o które ostatnio pytałem. Za jedyne 20 zł Pobieda dostała koronkę, nowe szkiełko i jeszcze szybkie czyszczenie oraz smarowanie. Żal było nie skorzystać.

 

 

Nie mogę uwierzyć za 20 zł :)   ważne jest też jak dokładnie chodzi. Sprawdzałeś jaką ma odchyłkę w ciągu 24 godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art_69, jest u mnie dopiero od południa, więc jeszcze nie miałem szansy na pomiary.

 

Walter_87, rzeczywiście, ciężko się nie zorientować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy te Rakietki są trudne czy tylko trudniejsze do zdobycia ? Szczgólnie ten propagandowy bo Koperniki się pokazują czasami na moim horyzoncie ale pierwszy raz z tą tarczą wpadł na mnie

28519beecbdeb8b2c383338a54d8dc10.jpg

 

1747124d46becf78404836343f7967ad.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne jest też jak dokładnie chodzi. Sprawdzałeś jaką ma odchyłkę w ciągu 24 godzin?

 

Na razie (w cyklu mocno mieszanym bo do wieczora była na nagarstku, później gdzieś leżała, noc znowu na ręce i od śniadania znowu leży byle jak) idzie dość stabilne +9s na dobę. Mierzone aplikacją od wczorajszego popołudnia. Chyba źle nie będzie. :)

 

Tylko będę musiał rozejrzeć się chyba za jakąś bardziej standardową kopertą bo tej na dłuższą metę nie zdzierżę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie (w cyklu mocno mieszanym bo do wieczora była na nagarstku, później gdzieś leżała, noc znowu na ręce i od śniadania znowu leży byle jak) idzie dość stabilne +9s na dobę. Mierzone aplikacją od wczorajszego popołudnia. Chyba źle nie będzie. :)

 

Tylko będę musiał rozejrzeć się chyba za jakąś bardziej standardową kopertą bo tej na dłuższą metę nie zdzierżę. :)

 

To będzie dobrze, ja tak idzie. :)  Pytałem się jaka odchyłka, bo mi dawno temu,  fachowiec też zrobił zegarek, za 20 zł i chodził bardzo dobrze, ale po miesiącu zatrzymał się. Okazało się, że go tylko nasmarował. Uzasadniał, że jak zegarek jest na dobrym chodzie to się go tylko smaruje. Nie chciał go wyczyścić, oddać pieniędzy, nie chciał też dopłaty za wyczyszczenie. Wtedy zmieniłem fachowca. :)

 

 

Tylko będę musiał rozejrzeć się chyba za jakąś bardziej standardową kopertą bo tej na dłuższą metę nie zdzierżę. :)

To chyba lepiej kupić następny zegarek, który dobrze leży na ręce. :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wolałbym tego zoperować bo majaczy mi we wspomnieniach z dzieciństwa, a z roku na rok robię się coraz bardziej sentymentalny. :P No i naprawdę mi się podoba, a na dodatek jest w idealnym stanie. Tylko ta koperta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno zmieniać rzeczy związanych z takimi wspomnieniami. To już nie będzie ten sam zegarek. Kup podobną lub taką samą w innej kopercie. Są tanie ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, mi został Poljot po ojcu, koperta była zniszczona od strony ręki, nie nadawała się do użytkowania, nie podobała mi się, w dodatku nie można było założyć paska, tylko bransoletę, której nie lubię nosić.

 

Prześledziłem wszystkie wersje tego zegarka z innymi kopertami, wybrałem i ...

 

Dokupiłem zegarek z taka samą kopertą. Minął czas. polubiłem nawet bransolety.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nie wolno, kwestia podejścia do zagadnienia. Zasadniczo jest to temat na dłuższą dyskusję. Macie tu poglądy czysto kolekcjonerskie – wszystko prosto z fabryki itd. Jak najbardziej to rozumiem, ale w tej akurat sytuacji mam nieco inne zdanie. Poza tym – jak sam mówiłeś – żaden z tej Pobiedy unikat, więc nie ma specjalnie czego dla potomnych zachowywać. :)

 

Ja to widzę tak: zegarek, który widywałem na ręce ojca prawie 30 lat temu, dostał nowe życie. Ojciec praktycznie go nie pamięta bo po prostu kupił go za jakieś grosze na bazarze z czystej potrzeby i nosił przez jakiś czas, więc sentyment jest w 100% po mojej stronie. :) Teraz są 2 wyjścia. Założę go raz na jakiś czas bez większego przekonania, ale głównie będzie się kurzyć w szafce zapomniany. Mogę też jego duszę (oraz wyjątkowo urodziwą twarz :P) przenieść do koperty, która będzie mi sprawiać przyjemność i cieszyć, przez co będzie częściej lądował na ręce, a tym samym przypominał mi dzieciństwo. Ważna jest nie tyle sama skorupa i przedmiot jako taki, co otoczka i jakieś tam emocje, które wywołuje rzut oka na tarczę. 

 

Magazynowanie historii w schowkach tak dla sportu nie ma dla mnie większego sensu, dlatego przykładowo swojemu dziecku nie robię miliona zdjęć tylko po to, żeby rzucić je na dysk i nigdy więcej nie obejrzeć. Z kilkudziesięciu zrobionych w danym dniu czy tygodniu wybieram kilka, obrabiam, robię odbitki i wklejam do albumu, który można wziąć do ręki, pomacać, opisać itp. Album widzę codziennie na półce, więc nawet jeśli nie biorę go do ręki, to przecież mózg jakoś tam reaguje i wie, co jest w środku. Takie coś mnie cieszy, a puste megabajty na pendrive'ach i zegarki kurzące się na dnie szuflady już niekoniecznie. Metafizyka taka. :)

 

Ale może macie rację. Może rzeczywiście się przekonam bo ten jeden zawsze będzie się odróżniać od pozostałych. Zobaczymy. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są 2 wyjścia. Założę go raz na jakiś czas bez większego przekonania, ale głównie będzie się kurzyć w szafce zapomniany.

 

Ojcu się podobał,nosił go jakiś czas... Włożysz zegarek do szafy, będzie leżał zapomniany, a za x lat twoje dziecko,

już dorosłe, znajdzie go - może mu się spodoba :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby być w tzw. kucyki pony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby być w tzw. kucyki pony. ;)

Nie takie rzeczy ludzie na tarcze zegarków naklejali :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale uważam, że potrzeba Ci nieco czasu. Z jego upływem zaczniesz inaczej podchodzić do tego zegarka. Wiadomo, że zmiana koperty nie jest nieodwracalna, ale wstrzymaj się jeszcze z decyzją, wyszykuj Poljota, a może się przekonasz  ;) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tak ta  Słava to powrót do przeszłości... ale kto to produkuje? Jest jakaś strona, żeby zobaczyć jakie są inne modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wczesna Rosja tuż po rozpadzie Związku Radzieckiego. Dzięki.

 

Ostatnio widziałem dwie "ładne' Rossije w w żółtych kopertach, ale sprzedawca, zza Bugu.

poinformował mnie, że to z lat 90-tych i że nie są pozłacane, to ten sam okres produkcji.

I ta sama jakość.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak mieści się w pierwszym dziesięcioleciu :D

 

Mam jeszcze pytanie o Komandirski, zadałem na Spisie Komandirskich, widzę, ze się

orientujesz, to pewnie będziesz wiedział.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Córka na wycieczce znalazła zegarek. Zegarek jest chyba pozłacany. Na boku koperty jest wybite jakieś oznaczenie, jakby próba. Niestety nie znam się na zegarkach. Miałbym prośbę o jakieś informacje odnośnie tego znaleziska. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. post-103591-0-54330600-1520184911_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki Poljot 29 kamieni z automatycznym naciągiem. Wybita próba to grubość złocenia, w tym przypadku prawdopodobnie AU20 czyli 20 mikronów złota. :) Ładny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Takie oto znalezisko wpadło mi w ręce. Chciałbym czegoś dowiedzieć się na jego temat. Mechanizm chyba jest zepsuty, bo pomimo nakręcenia potrafi się czasami "zawiesić". Jakie mogą być przybliżone koszty naprawy i czy w ogóle warto się w to pchać. Zegarek nie posiada dla mnie żadnych wartości sentymentalnych ale lubię stare rzeczy, mają w sobie swój urok.

 

IMG 20180304 183201

IMG 20180304 183435

IMG 20180304 183537

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.