Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Tak jest to najstarszy mój zegarek (na mechanizmie wybity 1954rok). Mam jeszcze nową złotą Moskwę (http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5494113835431496018) o której była już mowa. A zdjęcie rzeczywiście wyszło źle, bo zegarek w rzeczywistości prezentuje się o niebo lepiej. W najbliższym czasie daję go do zegarmistrza na przesmarowanie mechanizmu, bo jest trochę zardzewiały, a koperta jest nie zniszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zobaczyłem twoją moskwę... zawał serca, to jest zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Moskwa była parę postów wcześniej. jest nowa na chodzie, ma kartę gwarancyjną i oryginalne pudełko. Mam więcej zdjęć:

Zegarek:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497417323244153954

Gwarancja:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497417328004391170

Cała zawartość pudełka

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5497417328004391170

Edytowane przez Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u rodziny taki zegareczek produkcji radzieckiej. Nie wiem z ktorego roku ale długi okres czasu przeleżał w szafie.

Jako że nie znam się na radzieckich proszę osoby w temacie o info co to za zegarek z jakiej fabryki i jaki tam mechanizm siedzi. Czy tam jest koperta chromowana?

Jako że zegarek ma wartość sentymentalną zastanawiałem się nad jego odnowieniem gdzieś w Krakowie. I tu pytanie, gdzie można by iść do fachowca żeby nie zdarł dużo kasy, czy wogóle jest sens zegarek w takim stanie odnawiać, bawić się w to.... ile mniej więcej powinno kosztować odnowienie koperty (pochromowanie), nasmarowanie i ogólnie przegląd mechanizmu, no ogólnie odnowienie jako całości?

 

f1cd5a1720f1253cmed.jpg

 

f7596e2443f04bb8med.jpg


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u rodziny taki zegareczek produkcji radzieckiej. Nie wiem z ktorego roku ale długi okres czasu przeleżał w szafie.

Jako że nie znam się na radzieckich proszę osoby w temacie o info co to za zegarek z jakiej fabryki i jaki tam mechanizm siedzi. Czy tam jest koperta chromowana?

Jako że zegarek ma wartość sentymentalną zastanawiałem się nad jego odnowieniem gdzieś w Krakowie. I tu pytanie, gdzie można by iść do fachowca żeby nie zdarł dużo kasy, czy wogóle jest sens zegarek w takim stanie odnawiać, bawić się w to.... ile mniej więcej powinno kosztować odnowienie koperty (pochromowanie), nasmarowanie i ogólnie przegląd mechanizmu, no ogólnie odnowienie jako całości?

 

f1cd5a1720f1253cmed.jpg

 

f7596e2443f04bb8med.jpg

Znać się nie potrzeba....trzeba czytać.... zegarek to stolicznyje z pierwszaj moskiewskiej fabryki imienia Kirowa ( co jest napisane na tarczy )

Mechanizm jest na 17 kamieniach, a jak go Pan otworzy to zobaczy jak konkretnie wygląda mechanizm.

Z tego zdjęcia nie widać czy jest stalowy, czy chromowany, ale jeśli chodzi o chromowanie to koszt wynosi 45 zł, a w Bielsku jest zakład zegarmistrzowski OMEGA gdzie za 30 zł zrobią pełną konserwację i regulację tego mechanizmu.

Chce Pan tego Zodiaca, czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile groszy wart jest ten zegarek bo chcę wiedzieć czy cena za odnowienie nie przewyższa kilkukrotnie wartości zegarka?

Gdzie w Krakowie zajmą się tym kompleksowo?

Edytowane przez lwasikowski

Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To ciekawy i poszukiwany model, ale i tak odnowienie nie będzie się opłacać. Tak to jest z zegarkami, których wartość nie przekracza 300zł. Twój Stolicznyj zszedł by na alle pewnie za ok. 70-100 zł, więc sam sobie odpowiedz, jaki jest sens wkładać w kompleksową odnowę (koperta, tarcza, wskazówki, mechanizm) 200\250zł?

Prędzej można by zająć się chromowaniem samej koperty za kilkadziesiąt zł.

Jest jednak druga strona medalu: jeśli to zegarek rodzinny i darzysz go sentymentem, nie zamierzasz sprzedawać i odnawiasz tylko dla siebie, to włożenie w niego większej kasy może mieć sens. Przyjemnie posiadać perełeczkę osobiście wychuchaną i zadbaną. Jeśli nie powoduje Tobą chęć zarobku, a pobudki - nazwijmy to - "wyższe", to czemu nie. Tylko należy pamiętać, że takie całkowite odrestaurowanie sikora zmienia go znacznie. NIE JEST to już ten sam zegarek. Różni się szczegółami, a dodatkowo jest ryzyko, że w zakładzie spartolą robotę. Czyli musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo zależy Ci na oryginalności zegarka, jego zgodności z historią i czy jesteś gotów podjąć ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

Dodam, że moim zdaniem Twój zegarek nie potrzebuje odpicowywania, bo jest w bardzo przyzwoitym stanie i jedyne co mu się należy to przegląd (czyszczenie i smarowanie) mechanizmu. Po co zmieniać to, co już jest dobre.

 

Jeśli się jednak upierasz przy renowacji, to przeczytaj, o krakowskim zakładzie:

http://zegarkiclub.p...nowacji-krakow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasiooo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź...a z ktorego mniej weicej roku moze byc ten zegareczek?

Edytowane przez lwasikowski

Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Druga połowa lat 50-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie również mam pytanko cóż to za cudo

tzn mniej więcej wiem ale interesuje mnie wartość nazwa mechanizmu <_< jest uszkodzony pokrętło do nakręcania nie działa ale może wartało by z nim coś zrobić sprzedać tudzież naprawić podaje linki ze zdjęciami

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z15/159324/big/1.JPG

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z15/159324/big/2.JPG

 

dzięki z góry i pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia 3602. Rzadsza wersja zegarka sygnowana markę "Excacta". Naprawić można łatwo i niedrogo, bo części jest duzo, ale wartość zegarka nawet po naprawie wielka nie jest (kilkadziesiąt złotych)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia 3602. Rzadsza wersja zegarka sygnowana markę "Excacta". Naprawić można łatwo i niedrogo, bo części jest duzo, ale wartość zegarka nawet po naprawie wielka nie jest (kilkadziesiąt złotych)

Dzięki serdeczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś ma pomysł, co to może być? Tarcza jest w okropnym stanie, ale mechanizm w całkiem niezłym, tyle, że mam problem z jego identyfikacją. Z góry dzięki za podpowiedzi.

DSC_4979.jpg

DSC_4981.jpg


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Na werku jest charakterystyczne logo fabryki w Pensie z napisem "zarja", a poniżej "21 kamieni", więc to jakaś odmiana damskiej Zarii na 21 kamieniach :rolleyes: ale nic więcej o mechaniźmie powiedzieć nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest za zegarek i czy jest warty naprawienia i kupienia do niego paska? z gory dzieki

 

24vv7sj.jpg

Edytowane przez rksiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynkowa wartość tego zegarka to gdzieś 30-40 zł oczywiście sprawnego. Czy warto go naprawiać to musisz odpowiedzieć sobie sam. To rzecz gustu. Jeżeli Ci się podoba to go napraw i noś jeżeli nie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3467w4p.jpg

 

a takie cos jesli mozna wiedzec;> z tego co widze to pozlacane Au 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

W zasadzie by udzielić odpowiedzi, można spokojnie zdublować post aronusa. Od siebie dodam, że Rakiety są porządnymi zegarkami, więc i ten - choć dość sztampowy - na pewno odwdzięczy się po naprawie bezproblemowym działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pare dni temu znalazlem stary zegarek mojego dziadka. Zastanawia mnie, co to za model, z ktorego roku moze pochodzic (prawdopodobnie, z tego co mi mowila babcia) dziadek mial go juz przed rokiem 1960. Jesli ktos wie, to jaka moze byc jego wartosc? Licze na Wasza pomoc. Z gory przepraszam za jakosc, niestety nie mam dostepu do lepszej jakosci sprzetu.

 

 

Napisy na tarczy zegarka (od gory):

 

WOSTOK

18 JEWELS

Made in USSR

 

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc

 

Pozdrawiam

 

 

Pytasz o wartość. Dla ciebie powinien być bezcenny, to zegarek twojego dziadka.

Materialnie nie ma wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie zamierzam go sprzedac, pytam z czystej ciekawosci. Dziekuje za Twoja odpowiedz, jednak porusza ona pytanie najmniej dla mnie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie zamierzam go sprzedac, pytam z czystej ciekawosci. Dziekuje za Twoja odpowiedz, jednak porusza ona pytanie najmniej dla mnie istotne.

 

Rok produkcji i rodzaj mechanizmu znajdziesz na mechanizmie. Należy otworzyć kopertę.

 

A że Wostok 18 kamieni, prod. ZSRR to chyba wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm tego Wostoka to 2209. Na tych werkach nie była umieszczana informacja o dacie produkcji. Co do wieku zegarka, to nie jest on taki stary jak piszesz. Pochodzi z lat 70, oglądając mechanizm można ocenić (po rodzaju wykończenia) czy to pierwsza, czy druga połowa lat 70.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Damska wisiorkowa pozlacana kryta zaria z przelomu lat 60/70 o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.