Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Poljot na mechanizmie 2627H - 23 kamienie - naciąg automatyczny. Wyprodukowany w końcówce lat 70 lub wczesnych 80' w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków im.Kirova. Koperta mosiężna chromowana - popularnie zwany Ufo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot na mechanizmie 2627H - 23 kamienie - naciąg automatyczny. Wyprodukowany w końcówce lat 70 lub wczesnych 80' w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków im.Kirova. Koperta mosiężna chromowana - popularnie zwany Ufo.

 

 

Jeśli pominąć względy sentymentalne, czy warto taki zegarek zachować (działajacy), czy szkoda miejsca w kasetce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście dziekuję za 1 odpowiedź na moje pytanie ! Czy do takiego zegarka można gdzieś dostać szkiełko (jest pękniete). :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się one podobają więc zostawiłbym w swojej kolekcji - tym bardziej ,że 1 Moskiewskiej - moje cele ;) Szkiełko - plexi powinien zegarmistrz bez większych problemów za około 15zł wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej o tym werku i w ogóle jakie opinie krążą o tym modelu. Chciałbym coś o nim wiedziec jesli go zachowam. Z góry dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z tym werkiem - nie jest zbyt awaryjny, choć zdarzają się egzemplarze lubiące łapać zacięcia datownika - szczególnie szybkiej zmiany daty. W miarę żywotny - jak za ten budżet wszystko in plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Mam pytanie: Czy ten Wostoczek będzie oryginalny, bo coś mi dziwnie wygląda napis 21 kamieni ;):D

 

http://allegro.pl/wostok-amfibia-automatic-i1985655386.html

 

Możecie coś o nim powiedzieć, warto go brać?

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie org. jak za ta cene to waro, ale mi sie nie podoba tarcza, rzecz gustu, mechanizm ma 31 kamieni, widac to po kołach automatu, był taki okres ze kładli nowe koła a w opisie tego nie uwzględniali, produkcja to pewnie lata 90

Edytowane przez marek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: Czy ten Wostoczek będzie oryginalny, bo coś mi dziwnie wygląda napis 21 kamieni :) :)

 

http://allegro.pl/wostok-amfibia-automatic-i1985655386.html

 

Możecie coś o nim powiedzieć, warto go brać?

 

Paszło!!! :) Mam go :) Mi się jego tarcza bardzo podoba, ale przyznam że są lepsze :)

 

Jak przyjdzie, to będę go dopieszczać (; Mam tylko nadzieję że to oryginał, nadal coś mi dziwnie wygląda pisownia informacji o kamieniach ale to pewnie tyko wina zdjęcia... :) )

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosjanie na poczatku jak wstawiali kamienie do kół automatu nie zawsze o tym pisali, tarcze ma stara, a mechanizm nowszy, po modernizacji, bylo o tym na forum, stad czerpalem informacje, byl taki okres przejsciowy, starsze mechanizmy w kolach naciagu mialy stal dlatego bylo 21 kamieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o znaki cyrylicy, dziwnie widzę te litery :) , chyba jakoś tak: ??????(kamień), a zawsze jest napisane ??????(kamieni) . Jak wiadomo na podróbach zdarzały się błędy w pisowni np. przestawienie znaków, inne litery, brak "kropek" itd. Może mi się wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie zwrocilem uwagi na gramatyke, ale raczej tak

Edytowane przez marek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Pomocy!

Czy zegarek z poniższej aukcji:

 

http://allegro.pl/poljot-17-kamieni-i2006172704.html

 

to ten sam zegarek, co zegarek z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/zegarek-poljot-i1989671056.html

 

Proszę też o informację na temat obu zegarków. W szczególności interesuje mnie przybliżony wiek. Pozdrawiam!

Edytowane przez JustynaB

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bransoletka od zegarka z 1. aukcji będzie pasowała do zegarka z 2?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość h5n1toja

a dostała mi się przez przypadek taka zarja 21 kamykach zabrałem ją z myślą ze zostanie ocalona może ktoś wie coś więcej o nim może ktoś chciałby się zamienić na coś męskiego . Ze mnie żaden kolekcjoner raczej nie lubię jak giną bez przewrotnie fajne rzeczy.

670fc414b409eac1m.jpg

edb45e8e12f2b362m.jpg

Edytowane przez h5n1toja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rozpoczęliśmy przygodę z radzieckimi zegarkami. Poniżej zdjęcia pierwszych nabytków. Proszę o informację co do cech tych zegarków. Czy do Poljota można założyć pasek? Jeśli tak, to jaki?

post-38182-0-71351000-1324901308_thumb.jpg

post-38182-0-16638900-1324901385_thumb.jpg

post-38182-0-43404900-1324901543_thumb.jpg

post-38182-0-89751900-1324901552_thumb.jpg

post-38182-0-29095700-1324901563_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

(...)

Czy do Poljota można założyć pasek? Jeśli tak, to jaki?

 

Witaj.

 

Nie widzę możliwości założenia paska bez "głębokich" przeróbek koperty.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, yrlocalchemist. W takim razie Poljot będzie chodził na bransoletce :-) A może masz wiedzę, co do charakterystyki tych zegarków?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, yrlocalchemist. W takim razie Poljot będzie chodził na bransoletce :-) A może masz wiedzę, co do charakterystyki tych zegarków?

 

Co konkretnie Cię interesuje ?

 

Odczytaj czterocyfrowy nr mechanizmu, bo ze zdjęcia nie widać. Postaram się znaleźć linka do opisu mechanizmu.

 

------

 

Jeśli dobrze widzę to to jest modyfikacja Wostok 2409:

 

2409

 

2409 noch einmal

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok na werku 2409a na 17 kamieniach , z lata 80, w kopercie złoconej .

Poljot na 2609H - 17 kamieni, lata 80,.koperta mosiężna - chromowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prawdopodobnie radziecki ?????? czyli BŁYSKAWICA. Jest w rodzinie ok. 100 lat. Prosiłbym o jakieś informacje na jego temat, ile może być wart itp. Z góry dziękuje

post-45212-0-29194400-1324916904_thumb.jpeg

Edytowane przez robert4991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.