Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to ktoś widział takiego? Co oznaczają te kamienie, bo czytałem coś że inne zegarki mają po 30-30 parę... Czym więcej tym lepiej?

dzięki ksawery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czy 2609 HA to porządna maszyna czy tak tylko cyka bo musi?

 

W przypadku zegarków z Sojuza stosunkowo trudno o zegarek mało popularny z racji na masowość produkcji - ten jest akurat umiarkowanie popularny. Co do 2609HA - w tej wersji to jeszcze całkiem konkretny werk, późniejsze i stosowane do dziś są znacznie mniej udane przez tanie modyfikacje dokonane na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność sam rozgryzłem, 17 kamieni nawet po przetłumaczeniu nic mi nie mówi, ale wierzę na słowo ;) Jutro wizyta u zegarmistrza, plus jakieś SPA jeśli będzie mnie na nie stać. Czekam na więcej info, głównie wartość i rok produkcji- chyba że nie da się takowej wyznaczyć.

szkodnik665 dziękóweczka za odpowiedź. Rosyjski na poziomie znajomości alfabetu (i koniecznie paru wyzwisk ;) )

 

Wartość - nie wyceniamy zegarków - patrz regulamin.

Twój zegarek to Amfibia - na mechanizmie 2409 - 17 kamieni, koperta antymagnetyczna, uszczelniana. Pochodzi z końca lat 70', spękana farba na tarczy jest dość popularną ozdobą wostoków militarnych.

 

Co do kamieni to pozwolę sobie zacytować treść leksykonu zamieszczonego na forum: "kamienie - stosowane jako łożyska w celu zmniejszenia zużycia w miejscach największego tarcia w mechanizmie. W zegarkach mechanicznych jest ich zazwyczaj 17-18. Dawniej używano naturalnych rubinów, obecnie stosuje się kamienie syntetyczne. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :padam:

Więc w jego wartość nie wnikam, może zegarmistrz mi poda w przybliżeniu ;)

A i ostatnie pytanie na ten czas: pierścień wokół tarczy, ten z cyframi 10,20,30,40,50, kręci się, jakoś bez specjalnego oporu. To wada? Czy jakieś szersze zastosowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się obraca bez oporu i nie spada z koperty to nie jest to wada. Na pierścieniu zaznaczone są jak pewnie zauważyłeś odstępy co 10 min i wypunktowana fluorescencyjnym punktem pełna godzina - zastosowanie wedle pomysłu - odmierzanie czasu od danego momentu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to napisz mi co o nich wiesz, będę wdzięczny

Dwa zegarki Sportiwnie - z 1 Moskiewskiej Fabryki Zegarków, Koperty mosiężne-chromowane. Mechanizm 2634 - 17 kamieni, z funkcją stop sekundy. Lata 50' XX wieku - dokładniej można określić na podstawie zdjęć mechanizmu jedynie i to w niektórych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mix Sputnika ze Szturmańskim w 1 byłby czymś mega konkretnym, jednak ten 24 godzinny wariat jakoś do mnie nie przemawia. Nowe kosztują absurdalnie dużo, werk nie powala wykonaniem, zdarzają się buble ze schorzeniami kalendarza. Kupić ,żeby mieć ładnie wyglądającego współczesnego rusa - ok, kwestia ceny końcowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witma, próbuje zakupić oś balansu do mojego stopera Sławy

 

Stoper1

Stoper2

 

Oś1

Oś2

 

Mam do kupienia taką tylko nie wiem czy będzie ok, może któryś z forumowiczów mi podpowie. Nie wiem czemu nie chciały dodać mi się zdjęcia. Pozdrawiam

Edytowane przez Bonokce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. mam prośbę co do zegarka-zegara którego zdjęcia są w załączniku. Co to jest? Czy warto naprawiać? Ile może być wart, czy wartość zegara nie przekroczy kosztów naprawy? Co o nim sądzicie? Nadmienię że nakręca się go przekręcając obudowę tarczy a nastawia się go pociągając tarczę do siebie i nastawiając. Jeżeli dobrze odczytałem to napis jest Czeljabiński czasowyj zawod ?Piszcie please :)

post-43283-0-42883200-1320322510_thumb.jpg

post-43283-0-62664000-1320322695_thumb.jpg

post-43283-0-15631500-1320322705_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to klasyczny radziecki zegar z lat'50. Zegar produkowany przez 1GCzZ przed wojną, później przez CzCzZ do samochodów i dla wojska pakowany był w takie obudowy jak tania metoda wyprodukowania "cywilnego" zegara kominkowego. Generalnei nie wyceniamy zegarów na forum, ale te zegary rzadko osiągaja 200zł, więc czy naprawa jest opłacalna ()z czysto finansowego punktu widzenia) zależy od tego, co jest do zrobienia. ja bym sie zdecydował, bo to fajny, stary zegar. Jeśli potrzebne jest tylko czyszczenie i smarowanie, to na pewno się to opłaca. jeśli tzreba zmienić sprezynę, pewnie też (nie wiem, ile taka kosztuje). dorobienie osi balansu jest już natomiast kosztowne i może przekroczyc koszt (pewnie koło 200-250zł). kolega Safinowski tu, z forum pięknie i niedrogo (w porównaniu z dorobieniem osi gdzie indziej) naprawia czopy, ale ma czasem odległe terminy. Jeśli balans jest trzaśnięty, można się jednak zwrócic o pomoc :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek naprawdę ładny, oprawa - to już kwestia gustu. Myślę ,że warto rozeznać się w jego "brakach" i na tej postawie podjąć odpowiednią do stanu rzeczy decyzję o rewitalizacji bądź porzuceniu pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziadek wyciągnał z szuflady taki oto zegarek i mi go podarował. Szukałem w necie ale o akurat tym modelu nic nie znalazłem, a trochę szukałem. Możecie mi coś o nim więcej napisać? Na nim jest napisane Poljot 23 jewels ussr:D

zdjęcia:

http://imageshack.us/photo/my-images/545/img1092b.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84/img1093l.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/197/img1095bu.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużych rozmiarów Poljot Automat na mechanizmie 2627.2H 23 kamienie, naciąg automatyczny ,z podwójnym datownikiem. Lata 80 XX wieku z Moskiewskiej Fab. Zegarków, na export.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem na tym forum nie dokonuje się wyceny zegarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał szanowny przedmówca - nie dokonujemy wyceny zegarków - regulamin.

Delbana - nie ten dział - daj to zapytanie do działu Vintage.

Co do wołgi - to damski zegarek o kopercie mosiężnej, pozłoconej na mechanizmie 1600 - 17 kamieni, lata 60 XX wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armian mam pytanie

Dawano nie był używany. Czy trzeba gdzieś iść do zegarmistrza go naoiliwić? Czy to dobry w sensie bezawaryjny długowieczny zegarek?

Edytowane przez sprajt2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprajt- myślę ,że nie zaszkodzi mu czyszczenie i smarowanie w zakładzie zegarmistrzowskim, koszt w zależności od miejsca jest różny ale efekt zazwyczaj ten sam - dokładny chód i satysfakcja z dania zegarkowi nowego życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.