Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę może od tego że nie mam zielonego pojęcia o zegarkach dlatego proszę o pomoc mąż dziś w pracy znalazł zegarek sprawny znaleźliśmy na nim wydaje mi się że to data 1809 oraz skrót CU wydaje mi się że zegarek jest rosyjski jeśli ktoś mógłby udzielić mi jakiś informacji na jego temat będę ogromnie wdzięczna

 

sdc17495.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

sdc17492e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki Łucz z fabryki w Mińsku, z lat '80. SU to oznaczenie, ze mechanizm pochodzi z ZSRR. 1809 to oznaczenie mechanizmu. Wartość "materialna" niewielka, ale ponosic zawsze można ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nr to nr mechanizmu, a nie rok produkcji.

Zegarek marki Łucz. Wiek pewnie około 30 lat.

 

edit kolega wyżej mnie uprzedził ;)

Edytowane przez wraQ

Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje tak myślałam że nie możliwe żeby to był rok ;) zostawię dla wnuków może do tego czasu jego wartość się zwiększy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje tak myślałam że nie możliwe żeby to był rok ;) zostawię dla wnuków może do tego czasu jego wartość się zwiększy

 

Raczej dla wnuczek. To jest damka.

 

 

Ale może najpierw niech mąż w pracy, gdzie znalazł ten zegarek, spróbuje znaleźć właścicielkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że bransolety nie ma wtedy może 150 pln można było by dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urf - chyba jenów, a tak poza tym łamiesz regulamin forum pkt. wycena zegarków - nie dokonujemy jej tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

 

Chciałbym zakupić zegarek Wostok taki jak ten :

 

link do aukcji

 

Może ktoś coś powiedzieć więcej o tym modelu?

 

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Może ktoś coś powiedzieć więcej o tym modelu?

 

Z góry bardzo dziękuję.

 

Poproś sprzedającego o zdjęcia w "świetle dziennym". Myślę, że wtedy przejdzie ci ochota na ten egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrado nie kupuj tego chlamu, koperta wytarta do zera, tarcza podejrzana, pociagnieta lakierem (chyba).

 

Widze jednak dziwna zbieznosc miedzy loginami, tutaj i na Alle.., czyzby niewinna proba marketingu.

 

Wtedy dodam, Konrado nie wciskaj chlamu :)

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jako nowy użytkownik tego forum, to po pierwsze chciałbym się przywitać ze wszystkimi w swoim pierwszym poście ;).

 

A teraz do konkretów. Napadło mnie, żeby sobie kupić zegarek zza wschodniej granicy i po całym dniu przeglądania tego forum i aukcji na ebayu, tudzież allegro padło na coś takiego: http://allegro.pl/zegarek-rakieta-wieczny-kalendarz-okret-unikat-i1952701510.html - bardzo mi się podoba od strony wizualnej i właściwie, to ona najbardziej zdecydowała. Werk z tego co się doczytałem, w miarę dobry. Powiedzcie mi, warto było czy nie? Coś fajnego udało mi się dorwać, czy może zapłaciłem jak za zboże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś bracie zaszalał ;) Fakt, że wersja dość rzadka ale 250 zeta to lekkie przegięcie ;) No ale niech się nosi.

 

PS. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się myle ale te wersje wychodziły chyba tylko w pozłacanych kopertach? Tu jest chrom więc wygląda na przeszczep ze zwykłej "patelni". Ale mogę się mylić.

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jako nowy użytkownik tego forum, to po pierwsze chciałbym się przywitać ze wszystkimi w swoim pierwszym poście ;).

 

A teraz do konkretów. Napadło mnie, żeby sobie kupić zegarek zza wschodniej granicy i po całym dniu przeglądania tego forum i aukcji na ebayu, tudzież allegro padło na coś takiego: http://allegro.pl/zegarek-rakieta-wieczny-kalendarz-okret-unikat-i1952701510.html - bardzo mi się podoba od strony wizualnej i właściwie, to ona najbardziej zdecydowała. Werk z tego co się doczytałem, w miarę dobry. Powiedzcie mi, warto było czy nie? Coś fajnego udało mi się dorwać, czy może zapłaciłem jak za zboże?

 

Unikat to nie jest, bo musialby byc jedyny. Fakt, rzadko spotykany, tym bardziej w takim stanie. Co do ceny, coz sama wyszla. Sam nie byles ktory pragnal tego zegarka. Pytanie tylko czy nie bylo jakiegos podbijacza hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go jakiś czas obserwowałem. Zegarek wizualnie, o ile zdjęcia nie kłamią, w niezłym stanie, ciekawe jak mechanicznie, wersja nieczęsto spotykana. Cena, cóż... a kto bogatemu zabroni ;) .


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Witam! Ostatnio znalazłem takie zegarek po dziadku. Z jakich lat pochodzi? ( w moim opisie może być błąd

https://picasaweb.google.com/112635467817842058386/Zegarki#5507888249912958530

https://picasaweb.google.com/112635467817842058386/Zegarki#5607702135179927826

Czy to popularne modele?

Dodam, że oba są na chodzi.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zarii z 1 linku to miałem taką samą z paszportem z 1979 roku więc twoje datowanie jest realne - co do popularności to na giełdach staroci zdarzają się w 2 wer. w chromie jak twoja i w złoconych kopertach.

 

Co do Rakiety - to bardzo ładnie zachowana i nie tak popularna sztuka z końca lat 60'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możecie mi powiedzieć, czy koronka jest oryginalna w tym Poljocie? Trochę mi się wbija w dłoń jak zegnę nadgarstek do góry.

post-38163-0-18085600-1323037156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktoś mi odszyfrować nazwę tej kieszonki?

 

IMGP0436.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktoś mi odszyfrować nazwę tej kieszonki?

 

 

Mołnja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molnija (Mołnia - błyskawica) :D Całkiem ładna gdyby nie te rysy na blacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Całkiem ładna gdyby nie te rysy na blacie ;)

 

A niech tam, zaryzykuję twierdzenie, że tarcza nie posiada zarysowań. To szkiełko ma siatkę spękań.

 

Ale ocena ze zdjęcia to tylko przypuszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech tam, zaryzykuję twierdzenie, że tarcza nie posiada zarysowań. To szkiełko ma siatkę spękań.

 

Ale ocena ze zdjęcia to tylko przypuszczenie.

 

Taka możliwość jest również możliwa - i oby tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka możliwość jest również możliwa - i oby tak było ;)

 

 

I tak jest, to tylko szkło jest popękane na brzegu, tarcza jest nienaruszona. Dzięki za podpowiedź.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.