Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Tylko ile wtedy ten topowy system McIntosh albo Audio Research albo dajmy na to jakiś angielski super-duper lampowiec typu Michaelson Chronos kosztował? Albo nawet, niech będzie, Pioneer z serii Urushi z końca lat 80? Skoro topowy system Unitry (czyli taniej marki zasilającej niemieckie i francuskie katalogi wysyłkowe) kosztował u nas tyle, co pół tańszego samochodu, a samochód kosztował paroletnie zarobki?

Trzebaby porównywać do zarobków zachodnich wtedy i teraz. Porównywanie siły nabywczej Polaków za PRL-u do cen zachodnich dóbr wtedy jest bez sensu. Ja pierwszego walkmana kupiłem bodajże w 1986 roku w Peweksie za 1,5 miesięcznej pensji mojego taty. A gdybym mieszkał wtedy, powiedzmy w Niemczech, pewnie wystarczyłyby 2-dniowe zarobki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Grande Utopia, chociażby, też tanie nie są A przecież są całe systemy o wartości ładnego domu - sky is the limit. No i żeby nie było, gdybym miał chajsu jak co poniektórzy gracze w piłkę kopaną, to na pewno jakiś fajny systemik w domciu bym miał - po prostu lubię dobrze brzmiące stereo, niezależnie od kwoty jaką trzeba wydać, bo ponoć wszystko jest dla ludzi Cały sens mojego pisania był taki, że vintage potrafi zaskoczyć, a jak ktoś lubi i czuje ducha dobrego stereo, wygląd sprzętu z tamtych lat 70-tych (z wyłączeniem demoludów, rzecz jasna), to można za bardzo rozsądne pieniądze skompletować cieszący oczy i uszy system, który może być tym głównym allbo rezerwową ciekawostką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz widzę jak na fb wrzucają swoje wzmacniacze Mcintosh i są tam podłączone również magnetofony szpulowe. No to o co chodzi jak nie poczucie odczuwania ducha tamtych dekad. Kolej rzeczy była taka, że z rozwojem nośników każdy to czym prędzej wyrzucał 😉. Podobnie z odkupowaniem Techniksów (ilości liczone w tonach) i magnetofonów kasetowych chociaż te chyba w mniejszym stopniu wracają do łask. CD przeżyło prawdziwe odrodzenie bo wyszło na to, że wcale złe nie było i nie jest.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób też po prostu odkryło, że poza wyglądem i duszą są wintydże, które także świetnie brzmią. Winyl, taśma, CD czy stream z Tidala, wszystko jedno, byle w dobrej jakości, a to co wychodzi na końcu w postaci fali akustycznej z głośników i dociera do mózgu przez uszy, po prostu nas cieszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, herbee napisał(-a):

Wiele osób też po prostu odkryło, że poza wyglądem i duszą są wintydże, które także świetnie brzmią. Winyl, taśma, CD czy stream z Tidala, wszystko jedno, byle w dobrej jakości, a to co wychodzi na końcu w postaci fali akustycznej z głośników i dociera do mózgu przez uszy, po prostu nas cieszyło emoji3577.png

Tam za wielką wodą wydają krocie na utrzymanie takiego szpulowca - może im się już inwestycje w kable znudziły.

A tu za miedzą skupujemy Technicsy z sentymentu. Kiedyś nie było nas stać, wzdychaliśmy pod witrynami Pewexu. Teraz czlowiek się lekko odkuł a to co, zrealizuję sobie niespełnione marzenia gdy miało się lat 20 - tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, Burns napisał(-a):

Kiedyś nie było nas stać, wzdychaliśmy pod witrynami Pewexu. Teraz czlowiek się lekko odkuł a to co, zrealizuję sobie niespełnione marzenia gdy miało się lat 20 - tak to działa.

Jak chodzę wyrzucić śmiecie, lubię zaglądać w "kącik elektro". Czasem aż korci, by popróbować, czy to, czym jarałem się dwadzieścia lat temu, a co teraz wyrzucają sąsiedzi, nadal działa. Infinity Kappa niedawno stały, wyglądały OK.

Moja "duża wieża" Pioneera z kolumnami (komplet z 1993 r., cały akademik UG DS10 mi zazdrościł, a imprezę słychać było dwieście metrów dalej na przystanku tramwajowym koło Wydziałów Matematycznego i Humanistycznego) też sprawna poszła "do ludzi" za friko gdy robiłem remont w poprzednim mieszkaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja się nie znam , co powiecie na to 😁😁😁

KM0571_html_1500px_0.jpg

KM0571_html_1500px_4.jpg

KM0571_html_750px_7.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ja się nie znam , co powiecie na to 😁😁😁

KM0571_html_1500px_0.jpg

KM0571_html_1500px_4.jpg

KM0571_html_750px_7.jpg

 

Kruger&Matz to chyba trudno o coś gorszego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

Kruger&Matz to chyba trudno o coś gorszego ...

😁😁😁  No to to też wrzucę 😁😁😁

km1995-A-ar-0-1920px.jpg

A mój mały daję czadu na tym 😁😁😁

IMG20240106202346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Trzebaby porównywać do zarobków zachodnich wtedy i teraz. Porównywanie siły nabywczej Polaków za PRL-u do cen zachodnich dóbr wtedy jest bez sensu. Ja pierwszego walkmana kupiłem bodajże w 1986 roku w Peweksie za 1,5 miesięcznej pensji mojego taty. A gdybym mieszkał wtedy, powiedzmy w Niemczech, pewnie wystarczyłyby 2-dniowe zarobki.

Panie psorze, trzeba by

😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze BT na tym Krugerze - tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Burns napisał(-a):

I jeszcze BT na tym Krugerze - tragedia.

To już takie czasy 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Panie psorze, trzeba by

😉

Racja, nie zwróciłem uwagi że głupia autokorekta tak zostawiła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

To już takie czasy 🤗🤗🤗

I jak chcesz na tym usłyszeć czy kable grają? Rozumiem, że w głowie Ci audiofilskie powietrze ? 🤣

Dali tam chociaż jakiś kodowanie LDAC czy AptX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 

Jak chodzę wyrzucić śmiecie, lubię zaglądać w "kącik elektro". Czasem aż korci, by popróbować, czy to, czym jarałem się dwadzieścia lat temu, a co teraz wyrzucają sąsiedzi, nadal działa. Infinity Kappa niedawno stały, wyglądały OK.
(...)


Infinity Kappa? Jak w dobrym stanie, to bym się schylił, z samej ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

I jak chcesz na tym usłyszeć czy kable grają? Rozumiem, że w głowie Ci audiofilskie powietrze ? 🤣

Dali tam chociaż jakiś kodowanie LDAC czy AptX?

Wrzuciłem to, co by się coś działo 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  

14 minut temu, herbee napisał(-a):

Infinity Kappa? Jak w dobrym stanie, to bym się schylił, z samej ciekawości emoji6.png

 

Nie masz pojęcia, jak bardzo mnie korciło, wyglądały naprawdę dobrze - sąsiadów mam spokojnych i statecznych - w garażu są jeszcze trzy autka "na czarnych blachach" 🙂.

Ale wstyd przeważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Burns napisał(-a):

I jak chcesz na tym usłyszeć czy kable grają? Rozumiem, że w głowie Ci audiofilskie powietrze ? 🤣

Dali tam chociaż jakiś kodowanie LDAC czy AptX?

A co myślisz o tym 🤔🤔🤔

Screenshot_2024-01-06-21-27-03-02_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

@TomcioMiki

Dlaczego się znęcasz nad kolegami?🤣

Co by powietrze z nich uszło 😜😜😜

Do głośników nadały by się 🤔🤔🤔

Screenshot_2024-01-06-21-39-51-43_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co myślisz o tym 🤔🤔🤔

Screenshot_2024-01-06-21-27-03-02_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Ale co ja miałbym właściwie z tym robić?

 

 

1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ja się nie znam , co powiecie na to 😁😁😁

KM0571_html_1500px_0.jpg

KM0571_html_1500px_4.jpg

KM0571_html_750px_7.jpg

 

Polska marka. Właściciel w wywiadzie oświadczył, ze nie wie, skąd mu się wzięła nazwa, ale lubi takie niemiecko brzmiące. Brandują masowe produkty chińskie. Tak samo dobre, jak każda inna chińska marka typu Ququryku.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
  
 
Nie masz pojęcia, jak bardzo mnie korciło, wyglądały naprawdę dobrze - sąsiadów mam spokojnych i statecznych - w garażu są jeszcze trzy autka "na czarnych blachach" .
Ale wstyd przeważył.
Ci co się nie wstydzą, to stoją z takimi sprzętami na warszawskiej Olimpii w niedzielne poranki i robią interesy życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, herbee napisał(-a):

Ci co się nie wstydzą, to stoją z takimi sprzętami na warszawskiej Olimpii w niedzielne poranki i robią interesy życia emoji6.png

Wstyd to z gołym tyłkiem chodzić 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Co by powietrze z nich uszło 😜😜😜

Do głośników nadały by się 🤔🤔🤔

Screenshot_2024-01-06-21-39-51-43_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Piłeś? Nie pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Burns napisał(-a):

Teraz widzę jak na fb wrzucają swoje wzmacniacze Mcintosh i są tam podłączone również magnetofony szpulowe. No to o co chodzi jak nie poczucie odczuwania ducha tamtych dekad. Kolej rzeczy była taka, że z rozwojem nośników każdy to czym prędzej wyrzucał 😉. Podobnie z odkupowaniem Techniksów (ilości liczone w tonach) i magnetofonów kasetowych chociaż te chyba w mniejszym stopniu wracają do łask. CD przeżyło prawdziwe odrodzenie bo wyszło na to, że wcale złe nie było i nie jest.

 

Mam w swoim front endzie magnetofon kasetowy Aiwa AD-F910, maszyna pierwsza klasa, nie zamienię na inną. Kaset mam ze dwie setki, ale też co jakiś czas zgrywam jakiś winyl na kasetę metal, specjalnie z myślą o tym magnetofonie. Kiedyś używałem ich w samochodzie (miałem tam Alpine z topowej linii z lat 80/90), ale w końcu musiałem zmienić wóz, a te nowsze cholery mają wszystko zintegrowane z kokpitem, żeby tak z piekła nie wyszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.