Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Burns napisał(-a):

A to tak nie do końca, jak gra cicho i moc nie jest oddawana to i tak się grzeje. Zawrotnej temperatury pewnie nie osiągnie, czy cicho czy głośno, obstawiam średnio 40 stopni, to dyski i procesory pracują w wiekszym strsie. Nie zmienia to faktu, że tam gdzie są otwory powinien być dostęp do jakiegoś świeżego powietrza i cyrkulacja. Czyli jak producent każe 20-15cm a nagniesz to nawet do połowy to tragedii nie bedzie a jak zabudjesz szczelnie na 1cm prześwitu to trochę słabo. To będzie się tam kotłowało.

 

Zdaję sobie sprawę, że w zamkniętej szafce, to ma prawo się po dłuższym czasie zagrzać konkret, ale na półce z otwartym frontem, to ciężko mi w to uwierzyć. ;) Ludziska stawiają sprzęty jeden na drugim, gdzie kratki wentylacyjne są na górze/dole obudowy i jakoś to działa, więc tym bardziej tu, kiedy minimum 2-3 cm nad sprzętem będzie wolnej przestrzeni i cały otwarty front. Po bokach również będzie sporo wolnej przestrzeni, żeby powietrze hulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

Zdaję sobie sprawę, że w zamkniętej szafce, to ma prawo się po dłuższym czasie zagrzać konkret, ale na półce z otwartym frontem, to ciężko mi w to uwierzyć. ;) Ludziska stawiają sprzęty jeden na drugim, gdzie kratki wentylacyjne są na górze/dole obudowy i jakoś to działa, więc tym bardziej tu, kiedy minimum 2-3 cm nad sprzętem będzie wolnej przestrzeni i cały otwarty front. Po bokach również będzie sporo wolnej przestrzeni, żeby powietrze hulało.

No to chyba wszystko już wiesz? Chyba nawet nie byliśmy Ci do niczego potrzebni ? Pogadałeś sam ze sobą i mózg zatwierdził to co tam się kotłowało?🤣😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

No to chyba wszystko już wiesz? Chyba nawet nie byliśmy Ci do niczego potrzebni ? Pogadałeś sam ze sobą i mózg zatwierdził to co tam się kotłowało?🤣😜

 

No nadal nie mam obstawionych typów ani amplitunerów, ani głośników. 😁
Czytam sobie właśnie manuale Marantza 70s i Yamahy R-N1000a, a potem pewnie będę grzebał po forach, co tam geeki o tych sprzętach myślą, jakie kolumny do tego pasują i na koniec szukanie, gdzie tego wszystkiego posłuchać. Tyle zachodu, żeby muzyka w tle plumkała. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie dopiero poczatek... Potem otworzysz rozdział "okablowanie" 😎😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Valygaar napisał(-a):

To bedzie dopiero poczatek... Potem otworzysz rozdział "okablowanie" 😎😂

I kilka innych jak bitperfect, upsampling i oversampling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

No nadal nie mam obstawionych typów ani amplitunerów, ani głośników. 😁
Czytam sobie właśnie manuale Marantza 70s i Yamahy R-N1000a, a potem pewnie będę grzebał po forach, co tam geeki o tych sprzętach myślą, jakie kolumny do tego pasują i na koniec szukanie, gdzie tego wszystkiego posłuchać. Tyle zachodu, żeby muzyka w tle plumkała. ;) 

 

Sprzedaj jeden zegarek i kup coś konkretnego :)

10 sztosowych zegarków w pudełku vs 9 sztosowych zegarków w pudełku + dobre audio?!

Wybór jest prosty :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Sprzedaj jeden zegarek i kup coś konkretnego :)

10 sztosowych zegarków w pudełku vs 9 sztosowych zegarków w pudełku + dobre audio?!

Wybór jest prosty :) 

Jak podążę tą drogą, to pół roku będę robił risercz a potem po zakupie będę szukał i tak czegoś lepszego. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów to proponuje soudbar'a z subwooferem kupić, a do muzyki wzmacniacz stereo i kolumny.  Inaczej nie będzie ani stereo, ani kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Mike.77 napisał(-a):

Do oglądania filmów to proponuje soudbar'a z subwooferem kupić, a do muzyki wzmacniacz stereo i kolumny.  Inaczej nie będzie ani stereo, ani kino domowe.

Już o tym pisałem, ale idę o zakład, że w ślepymi teście to samo źródło powiedzmy CD Denon i te same kolumny stereo, raz w środek wkładamy słynny już w tym temacie wzmacniacz stereo Denon model 600 a kolejne odtworzenie płyty amplituner Denon w tej samej klasie A-B to nikt z Was nie usłyszy różnicy, na mojej to taki papugowany na forach slogan bez rozwinięcia tematu. Inna kwestia, że wielu ludzi olało już wielokanałowe zestawy, bo nie chce się po domu rozkładać głośników, które wydają jakieś pierdnięcie z tyłu za uszami podczas ogladania filmów. Denon i Marantz, ale inne firmy też,zrozumieli już to bardzo dobrze i stąd mają szeroką oferte sterefonicznych wzmacniaczy zintegrowanych (wejścia cyfrowe) w systemie 2.1 czyli z dodatkowy wyjsciem na subwoofer bez kombinowania z podłączeniem. W domu prawie ta sama radość co przy amplitunerze dla kina domowego, klocków mniej po domu, zdecydowanie lepiej niż soundbar a w stereo subiektywnie b.dobrze ( oczywiście jak na swoją klasę cenową).

Podsumowując długi wywód do jednego zdania. Jeżeli kino domowe, ktore nie będzie używało wszystkich głośników 5.1 czy 7.1 lepiej kupić sterefonicznych wzmacniacz zintegrowany 2.1, bo poprawnie ustawione stereo zagra równie dobrze bez ceregieli. Amplituner ma tylko jedną przewagę. Dzięki możliwość podłączenia mikrofonu, jest możliwość korekcji pomieszczenia, jeżeli jest ono ustawnie skomplikowane.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, machlo napisał(-a):

 

No nadal nie mam obstawionych typów ani amplitunerów, ani głośników. 😁
Czytam sobie właśnie manuale Marantza 70s i Yamahy R-N1000a, a potem pewnie będę grzebał po forach, co tam geeki o tych sprzętach myślą, jakie kolumny do tego pasują i na koniec szukanie, gdzie tego wszystkiego posłuchać. Tyle zachodu, żeby muzyka w tle plumkała. ;) 


Wybierz sobie ampli, a potem przejdź się do kilku salonów i posłuchaj paru kolumn z muzyką , którą lubisz. Któreś na pewno podejdą. Nie wchodź na fora audiofili i nie czytaj recenzji w prasie branżowej bo to w 90% stek bzdur. Oszczędzisz czas i pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):


Wybierz sobie ampli, a potem przejdź się do kilku salonów i posłuchaj paru kolumn z muzyką , którą lubisz. Któreś na pewno podejdą. Nie wchodź na fora audiofili i nie czytaj recenzji w prasie branżowej bo to w 90% stek bzdur. Oszczędzisz czas i pieniądze. 

Nie zaoszczędzi dużo czasu. Na pewno zawęzi krąg, ale finalnie i tak powinien wypożyczyć i przynieść do domu na odsłuch chociaż z trzy pary stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam tylko uwagę, że oglądanie TV i filmów to głównie fajny głośnik centralny (w tym przypadku soundbar) oraz basy, czyli subwoofer. Żaden zestaw kolumn stereo nie da takiego efektu. Muzyka to z kolei inne wymagania, czyli dobre kolumny stereo plus źródło sygnału/wzmacniacz. Sam pomysł używania komputera jako źródła sygnału przez HDMI jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tematu z drugiej strony. :D
W związku z tym, że kolumny nie mogę wysunąć bardziej niż ~0,5 m od tylnej ściany (niby mam na ścianie 2-5 cm pianki, ale to symbolicznie pochłonie bas), to ograniczyłem wybór kolumn podłogowych do takich z dziurą z przodu.
Dodam na marginesie, że kolumny będą oddalone od siebie o ok. 2,2 m, a kanapa jest ok. 2,5 m od docelowego miejsca kolumn.
Następnie popatrzyłem, co tam rekomendują w zestawach. ;)

 

Indiana Line Diva 5 + Yamaha R-N800A lub R-N1000A:
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-indiana-line-diva-5.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-indiana-line-diva-5.html

 

Cena mieści się w zakładanym budżecie mimo, że i tak czuję, że to kupę siana za taki sprzęt. ;) Jednak nie czuję takiej spiny, żeby wydawać dużo na takie rzeczy (w przeciwieństwie do innych fanaberii). Może jeszcze z 10 lat temu bym się bawił i gonił za króliczkiem w tym obszarze, ale mi przeszło. Ma sympatycznie grać i dawać radość z muzyki, a nie musi być idealnie wszystko.

 

Co myślicie o takim zestawie?

Jeszcze są jakieś droższe zestawy, ale już dziura z tyłu:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-bowers-wilkins-603-s3.html
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-elac-carina-fs247-4.html
i
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-bowers-wilkins-603-s3.html
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-elac-carina-fs-247-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrą opcją jest również otwór skierowany w dół. Chociaż przy 0.5m to nawet tylny nie musi być z miejsca skreślony.

1000+603 może być fajna opcją na odsłuch startowy.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

Dobrą opcją jest również otwór skierowany w dół. Chociaż przy 0.5m to nawet tylny nie musi być z miejsca skreślony.

1000+603 może być fajna opcją na odsłuch startowy.

 

Tylko te 0,5 m to licząc od frontu kolumny. Licząc od tylnej ściany kolumny, to ledwie ~10 cm może będzie. 😕

 

A te Indiana Line, to nie jest jakaś lipa - potrafią coś przyzwoitego stworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie grają Bowersy 603s2 anniversary i jestem zadowolony. Te 603s3 raczej spodziewałbym sie, że będą podobne, aczkolwiek nie patrzyłem na specyfikację. Powiedziałbym, że uniwersalne , nic może nie jest wybitne (z drugiej strony niedrogie), ale też nie mają jakichś ewidentnie słabych punktów. Przynajmniej w moim repertuarze, gdzie 50% to metal/rock, 50% od sasa do lasa: jakiś pop niszowy, jazz, klasyka, elektronika. Odsłuchiwałem kilka popularnych marek Elacow, Dali, Audio Academy itd. One mają z tyłu bass reflex tak przy okazji. Stoją blisko ściany, tak 30cm i jest ok, ale nie zaszkodziłoby więcej miejsca zdecydowanie. Ja bym bez słuchania kolumn nie kupił. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

. 😕

 

A te Indiana Line, to nie jest jakaś lipa - potrafią coś przyzwoitego stworzyć?

Ja się nie wypowiadam, celowo, najlepiej sam oceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Burns napisał(-a):

Ja się nie wypowiadam, celowo, najlepiej sam oceń.

 

Jak masz jakieś doświadczenia albo utarte opinie, to chętnie wysłucham. ;)

 

Może jutro uda mi się gdzieś podjechać i tego posłuchać, ale trochę się zafiksowałem na opcji "budżetowej" N800S i Diva 5. Jak dźwięk nie będzie odrzucał i nie będzie przepaści kompletnej względem Bowersów, to nie będzie zawahania.

Jedynie mam taką wątpliwość czy te Divy 5 dadzą radę w mojej powierzchni - niby do 30 m2 powinno być ok. U mnie jest dokładnie 31,45 m2, jeśli nie liczyć korytarzyka 3,63 m2, który odchodzi od pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Jak masz jakieś doświadczenia albo utarte opinie, to chętnie wysłucham. ;)

 

Może jutro uda mi się gdzieś podjechać i tego posłuchać, ale trochę się zafiksowałem na opcji "budżetowej" N800S i Diva 5. Jak dźwięk nie będzie odrzucał i nie będzie przepaści kompletnej względem Bowersów, to nie będzie zawahania.

Jedynie mam taką wątpliwość czy te Divy 5 dadzą radę w mojej powierzchni - niby do 30 m2 powinno być ok. U mnie jest dokładnie 31,45 m2, jeśli nie liczyć korytarzyka 3,63 m2, który odchodzi od pokoju.

Mam obawy, że zagrają zupełnie przeciętnie i wykastrują wzmacniacz.

Żaby nie było Yamaha s700 kumpla i Paradigm. Dla mnie za dużo blachy w przetwornikach, ale i tak daje radę do muzy jakiej On słucha. Osobiście bym nie kupił tych kolum, wzmak spoko. On nie jest audiofilem, po prostu chciał portfelem mieć dobre stereo i ma.

 

IMG_20240126_221721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, machlo napisał(-a):

Podszedłem do tematu z drugiej strony. :D
W związku z tym, że kolumny nie mogę wysunąć bardziej niż ~0,5 m od tylnej ściany (niby mam na ścianie 2-5 cm pianki, ale to symbolicznie pochłonie bas), to ograniczyłem wybór kolumn podłogowych do takich z dziurą z przodu.
Dodam na marginesie, że kolumny będą oddalone od siebie o ok. 2,2 m, a kanapa jest ok. 2,5 m od docelowego miejsca kolumn.
Następnie popatrzyłem, co tam rekomendują w zestawach. ;)

 

Indiana Line Diva 5 + Yamaha R-N800A lub R-N1000A:
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-indiana-line-diva-5.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-indiana-line-diva-5.html

 

Cena mieści się w zakładanym budżecie mimo, że i tak czuję, że to kupę siana za taki sprzęt. ;) Jednak nie czuję takiej spiny, żeby wydawać dużo na takie rzeczy (w przeciwieństwie do innych fanaberii). Może jeszcze z 10 lat temu bym się bawił i gonił za króliczkiem w tym obszarze, ale mi przeszło. Ma sympatycznie grać i dawać radość z muzyki, a nie musi być idealnie wszystko.

 

Co myślicie o takim zestawie?

Jeszcze są jakieś droższe zestawy, ale już dziura z tyłu:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-bowers-wilkins-603-s3.html
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n1000a-elac-carina-fs247-4.html
i
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-bowers-wilkins-603-s3.html
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n800a-elac-carina-fs-247-4.html

 

Wg mnie bez sensu troche wydane pieniądze...idź posłuchaj i sam się przekonaj 

A na drugi odsłuch idź posłuchaj aktywnych kolumn podstawkowych KEF LS50 - idę o zakład, że zmiotą to z Twoich linków (mam już na koncie 4 znajomych, którzy byli jak Ty i skończyli z tymi KEF po odsłuchu we własnym domu)

Jak masz tak "niskie" wymagania to nic do 15k w stereo z ampli nie zagra Ci tak jak te kolumny KEF - wypozycz je za kaucją do domu i sprawdź

 

Zapraszam do mnie na odsłuch to Ci wyjaśnie pare tematów :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, machlo napisał(-a):

 

Tylko te 0,5 m to licząc od frontu kolumny. Licząc od tylnej ściany kolumny, to ledwie ~10 cm może będzie. 😕

 

A te Indiana Line, to nie jest jakaś lipa - potrafią coś przyzwoitego stworzyć?


Jezeli masz taki budzet to szukaj kolumn na rynku wtornym, najlepiej jakies  wysokoskuteczne. Wtedy ten wzmacniacz ktory wcisniesz w ta polke nie bedzie sie az tak grzal bo bedzie potrzebowal mniej mocy. Bass reflex koniecznie z przodu lub obudowa zamknieta jezeli maja tak malo miejsca z tylu.

 

Jednak najlepszym rozwiazaniem w takim wypadlu byloby kolumny aktywne, a w miejscu gdzie ma stac wzmacnicz postawilbym DAC\Cd z wbudowana regulacja glosnosci ktory sie nie grzeje.

Szukalbym na rynku wtornym kolumn od Sveda Blipo, Lipinski Sound czy Ancient Audio. 

 

2 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

A na drugi odsłuch idź posłuchaj aktywnych kolumn podstawkowych K


 

W tym samym czasie napisalismy podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja głośności w DAC to bardzo średni pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mysle ze np Eversolo  lub Topping z funkcja przedwzmacniacza + bardzo dobre aktywne kolumny to dobry pomysł. 
Napewno lepszy niz linkowane wyzej zestawy.

 

https://www.q21.pl/eversolo-dmp-a6-czarny.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0&gclid=EAIaIQobChMIxO-M5Zv9gwMVGTkGAB0RzQDZEAQYAyABEgJxL_D_BwE

 

lub 

 

https://www.q21.pl/topping-d70-pro-sabre-czarny.html?hash=887bb4c224b8399f5c50bfd0777bddf0&gclid=EAIaIQobChMIx5GSiqb9gwMVS2hBAh3gMQW0EAQYAyABEgLe_PD_BwE

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10k za streamer. Kolega chciał wyjście 4k@120hz , nie widzę w opisie żeby żaden z powyższych to mial. Nie ma jaka zapytać audiofili, o ampli do rożnych zastosowań i jakieś sensowne kolumny. 
 

edit: O, jest i lampa oczywiście już. 😅 DIY gówno bez funkcjonalności żadnych ale za to z nieistniejącym "lampowym" brzmieniem:

http://www.lampizator.eu/fikus/DAC_LEVEL_4.html\

 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.