Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Prof.Woland

Kredyt hipoteczny.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości.

Czy w umowie z bankiem można ustalić miesięczne raty np. 2000zł a wpłacać np. 2700zł- 3500zł?

Czy to w jakimś krótkoterminowym np. 2 letnim kredycie możliwe?

Kevin o tym samym myślę mam mieszkanie 40m2 dwa pokoje w Rybniku. Mam mniej wiecej 30 koła do spłacenia. W mieszkanie musze wpompowac jeszcze kolo 10000 bo kuchnia i same pìerdolki zostały. W tym roku moim celem jest nadplacenie 10000 i oddanie karty kredytowej. W przyszłości również myślałem o kredycie i kupienie większego mieszkania, a wynajęcie tego co mam. Tylko ja muszę radzić sobie sam z mojej pensji bo jestem sam puki co. Jest mi dużo trudniej. Nie wiem czy ma sens takie rozwiązanie ale to bede myślał za kilka lat.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chcesz wynająć to nie ładuj kasy w to mieszkanie.

Najemcy najlepiej wynająć gołe mury- wtedy o wyposażenie dba bo to jego. Oczywiście to tylko w takich miastach gdzie mieszkania na wynajem schodzą na pniu.

Mieszkanie bez mebli i wyposażenia wynająć trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości.

Czy w umowie z bankiem można ustalić miesięczne raty np. 2000zł a wpłacać np. 2700zł- 3500zł?

Czy to w jakimś krótkoterminowym np. 2 letnim kredycie możliwe?

(...)

Bank sam pobiera ratę z Twojego konta. Dokładnie tyle ile wynika z aktualnego oprocentowania (wibor, euribor, libor). Chcąc nadpłacić kredyt musisz to zgłosić osobno w banku. W większości przypadków wymaga to pofatygowania się do oddziału. Prawie zawsze przez pierwsze 2 lub 3 lata długu jest dodatkowa opłata za nadpłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale sprzęt w jaki teraz inwestuje to moja własność i cale rtv i agd zabiore z sobą. Nie zostawię kina i telewizora meble to zalezy w jakiej sytuacji finansowej bede i czy nowe mieszkanie będzie za co umeblowac czy trzeba zabrać wszystko w co zainwestowałem teraz. Zobaczymy co życie przyniesie. Jednak na starość to dobra lokata dodatkowe cztery kąty. Jak pisalem w tym czy innym temacie jestem sam może pani z którą się zwiaze tez będzie już mieszkala u siebie

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej zrobic kuchnię, szafy i łazienkę na wymiar, wtedy nic nie zabierzesz ze sobą i chcąc nie chcąc, trzeba będzie urządzić sie na nowo ;). Ja nic nie planuję zabrać ze sobą, za te powiedzmy 7 lat. Wtedy wszystko już jest stare, nawet jeśli kosztowało sporo pieniędzy.

 

Edit: No chyba, że posiadamy np. stół z litego orzecha za 10 000 zł i więcej, bo on się prędko nie zestarzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż.Jasne,że mozna wszystko załatwić samodzielnie ale komu się chce? Kredyt hipoteczny to dość duża inwestycja, wymaga sporego planowania, doniesienia duzego stosu papierów. 

Dla pewnosci jednak dobrze jest porównać sobie ofertę jaką przygotował doradca na forum finansowym http://www.forum-kredytowe.pl .Tak aby wiedzieć czy na pewno jest to najlepsza opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze obecnie jak są oferty promocyjne banków to są raczej takie same dla wszystkich i za dużo to się nie ugra. Wszystko oczywiscie zależy od wielkości wpłaty własnej, wielkości raty i okresu kredytowania. Ja brałem pod koniec zeszłego roku to przy 20% wpłacie najkorzystniej wychodziło ING. Bardzo polecam doradcę finansowego bo załatwiają za ciebie mnóstwo spraw, przygotowania papierków, poinstruują i doradza co należy zrobić. Oni maja jasno prowizje od banku a nie od Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.