Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.
Recommended Posts
-
Recently Browsing 0 members
No registered users viewing this page.
-
Similar Content
-
By Stary7777
Witam wszystkich!
Kupiłem niedawno rotomat do moich dwóch automatów Tissot z mechanizmem Powermatic 80. Szukałem mocna w necie jaki z czterech programów wybrać, niestey nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi pod podane mechanizmy. Ustawiłem zatem program D: "Obraca się w prawo przez 10 minut, a następnie w lewo przez 10 minut. Nawijarka będzie powtarzał ten cykl przez 3 godziny -następnie zatrzyma się całkowicie na 9 godzin - Nawijarka będzie powtarzała ten cykl, aż się zatrzyma." źródło instrukcja (https://cdn2.elektronik-star.de/images/category/new_star/manuals/PL/10032883.pdf). Wczoraj około 10 rano wyłączyłem rotomat, żeby nie chodził cały czas i teoretycznie tissoty powinny chodzić min. 3 dni, ale niestety dzisiaj około 10:00 zegarki stanęły. Czy oznacza to, że mechanizmy zostały uszkodzone? Zaznaczam zegarki są w miarę nowe, jeden ma rok drugi 3 tygodnie. Proszę o pomoc czy to normalne i czy rotomat może chodzić cały czas?
Pozdrawiam
Bartek
-
By damiance
Bardzo świeży raport KPMG, w którym znalazło się też miejsce dla zegarków. Polecam.
"Bardzo dynamicznie rośnie sektor luksusowej biżuterii i zegarków – w stosunku do poprzedniego roku wartość tej kategorii w 2018 rokuzwiększyła się o 10%. Ponad 80% luksusowych zegarków dostępnych na rynku jest przeznaczona dla mężczyzn, a 67% luksusowej biżuterii jest skierowana do kobiet.(...)"
https://home.kpmg.com/pl/pl/home/insights/2018/12/raport-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-edycja-2018.html
-
By Kosar
Prośba o podpowiedź w sprawie kierunku nakręcania mechanizmów w zegarkach automatycznych. Poczytałem trochę wpisów i oceniam że ważne jest aby zegarki nakręcane w jedną stronę nie były obracane w rotomacie w stronę przeciwną (lub w obie) a zegarki nakręcane w obie strony nie powinny być nakręcane tylko w jedną – poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy jest jakaś tabela z takimi danymi? Znalazłem wprawdzie we wpisach odnośnik do Orbity ale nie jestem w stanie niczego tam odnaleźć.
Najbardziej interesuje mnie:
Fortis Flieger – tylko z datownikiem (bez dnia tygodnia) prawdopodobnie ETA 2824-2
Alpina – AL. 525 czyli SW200 (pewnie kreci się tak jak Fortis)
Stary Orient Cesarski – nie mam pojęcia jaki tam jest mechanizm
-
By Wojtek77
Zakupiłem rotomat do mechanizmu calibre heuer 01. Mam w nim 4 tryby pracy.
1. w prawo 6 min, 30min pauzy
2. w lewo 6 min, 30 min pauzy
3. w prawo 20min, 10 min pauzy, w lewo 20 min, 10 min pauzy
4. w prawo 10 min, w lewo 10 min
Pytanie, którego trybu najlepiej użyć ?
Jaka jest zasada, czy jeżeli nie nosze zegarka to ma kręcić się bez przerwy w rotomacie ?
Czy to jest kwestia np. pary godzin dziennie ?
-
By Flaming
Już jakiś czas noszę się z zamiarem skonstruowania prostego, taniego rotomatu. Raz, że przydałby się, a fundusze ograniczone, a dwa (i tu chyba bardziej) że jestem ciekawy, czy dam radę, bo majsterkować lubię. Mam natomiast ogromne braki z wiedzy elektrycznej.
Brałem pod uwagę różne rozwiązania dot. napędu (stare silniczki magnetofonowe, tani ekspozytor obrotowy, silnik napędu talerza mikrofali /ma fajną funkcję, że przy każdym uruchomieniu kręci się w inną stronę/ itp.).
Obecnie mam w ręku układ napędu... uwaga... żarówki dyskotekowej
Kręci się powoli i kosztował całe 6,00 zł!
Ale tu właśnie pojawiają się pytania. Do układu dochodzi 230V, na wyjściu płytki z transformatorem jest już 10,5V, a na wejściu do silniczka już tylko 2,7V. Po drodze są jeszcze 3 kolorowe diody. Jako, że naturalnie są zbędne, to co powinienem wlutować zamiast nich, żeby silnik dostał odpowiednie napięcie (jakiś opornik?)? I czy kabelki na wejściu płytki nie są aby zbyt liche, żeby dostarczać 230V? Takie były fabrycznie...
Swoją drogą zastanawiam się, czy to w ogóle pochodzi kilka godzin
Z góry dziękuję za pomoc.
-