Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Recommended Posts

Czy ktoś orientuje się gdzie można znaleźć informacje odnośnie rynku rotomatów na świecie? 

Głównie interesuje mnie informacje o:

- wielkości rynku

- ile rotomatów może się sprzedawać na świecie rocznie

- ile rotomatów sprzedają najwięksi producenci

- czy rynek jest wznoszący czy malejący

Z góry dziękuje za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nikt nie poda Ci odnośnika do gotowej bazy, bo nie wyobrażam sobie, żeby takowa istniała. Jeśli potrzebujesz to do jakiegoś opracowania, pytaj sprzedawców (znajdź sklepy specjalizujące się w sprzedaży rotomatów) lub wiodących producentów takich urządzeń. Którzy to są, to łatwo wygooglować.

Niestety, ale musisz wykazać się determinacją.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zwrócisz się do sklepu Zgora z Zielonej Góry. Oprócz sprzedaży świetnych rotomatów, posiadają również serwis do ich naprawy. Pan Tomasz Cerbiński może udzieli odpowiedzi na Twoje pytania.

walus58

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Stary7777
   Witam wszystkich!
   Kupiłem niedawno rotomat do moich dwóch automatów Tissot z mechanizmem Powermatic 80. Szukałem mocna w necie jaki z czterech programów wybrać, niestey nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi pod podane mechanizmy. Ustawiłem zatem program D: "Obraca się w prawo przez 10 minut, a następnie w lewo przez 10 minut. Nawijarka będzie powtarzał ten cykl przez 3 godziny -następnie zatrzyma się całkowicie na 9 godzin - Nawijarka będzie powtarzała ten cykl, aż się zatrzyma." źródło instrukcja (https://cdn2.elektronik-star.de/images/category/new_star/manuals/PL/10032883.pdf). Wczoraj około 10 rano wyłączyłem rotomat, żeby nie chodził cały czas i teoretycznie tissoty powinny chodzić min. 3 dni, ale niestety dzisiaj około 10:00 zegarki stanęły. Czy oznacza to, że mechanizmy zostały uszkodzone? Zaznaczam zegarki są w miarę nowe, jeden ma rok drugi 3 tygodnie. Proszę o pomoc czy to normalne i czy rotomat może chodzić cały czas?
   Pozdrawiam
   Bartek
  • By damiance
   Bardzo  świeży raport KPMG, w którym znalazło się też miejsce dla zegarków. Polecam.
    
   "Bardzo dynamicznie rośnie sektor luksusowej biżuterii i zegarków – w stosunku do poprzedniego roku wartość tej kategorii w 2018 rokuzwiększyła się o 10%. Ponad 80% luksusowych zegarków dostępnych na rynku jest przeznaczona dla mężczyzn, a 67% luksusowej biżuterii jest skierowana do kobiet.(...)" 
    
   https://home.kpmg.com/pl/pl/home/insights/2018/12/raport-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-edycja-2018.html
    
    
  • By Kosar
   Prośba o podpowiedź w sprawie kierunku nakręcania mechanizmów w zegarkach automatycznych. Poczytałem trochę wpisów i oceniam że ważne jest aby zegarki nakręcane w jedną stronę nie były obracane w rotomacie w stronę przeciwną (lub w obie) a zegarki nakręcane w obie strony nie powinny być nakręcane tylko w jedną – poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy jest jakaś tabela z takimi danymi? Znalazłem wprawdzie we wpisach odnośnik do Orbity ale nie jestem w stanie niczego tam odnaleźć.
    
   Najbardziej interesuje mnie:
   Fortis Flieger – tylko z datownikiem (bez dnia tygodnia) prawdopodobnie ETA 2824-2
   Alpina – AL. 525 czyli SW200 (pewnie kreci się tak jak Fortis)
   Stary Orient Cesarski – nie mam pojęcia jaki tam jest mechanizm
    
  • By Wojtek77
   Zakupiłem rotomat do mechanizmu calibre heuer 01. Mam w nim 4 tryby pracy.
    
   1. w prawo 6 min, 30min pauzy
   2. w lewo 6 min, 30 min pauzy
   3. w prawo 20min, 10 min pauzy, w lewo 20 min, 10 min pauzy
   4. w prawo 10 min, w lewo 10 min
    
   Pytanie, którego trybu najlepiej użyć ?
   Jaka jest zasada, czy jeżeli nie nosze zegarka to ma kręcić się bez przerwy w rotomacie ?
   Czy to jest kwestia np. pary godzin dziennie ?
  • By Flaming
   Już jakiś czas noszę się z zamiarem skonstruowania prostego, taniego rotomatu. Raz, że przydałby się, a fundusze ograniczone, a dwa (i tu chyba bardziej) że jestem ciekawy, czy dam radę, bo majsterkować lubię. Mam natomiast ogromne braki z wiedzy elektrycznej.
    
   Brałem pod uwagę różne rozwiązania dot. napędu (stare silniczki magnetofonowe, tani ekspozytor obrotowy, silnik napędu talerza mikrofali /ma fajną funkcję, że przy każdym uruchomieniu kręci się w inną stronę/ itp.).
   Obecnie mam w ręku układ napędu... uwaga... żarówki dyskotekowej
    

    
   Kręci się powoli i kosztował całe 6,00 zł!
    
   Ale tu właśnie pojawiają się pytania. Do układu dochodzi 230V, na wyjściu płytki z transformatorem jest już 10,5V, a na wejściu do silniczka już tylko 2,7V. Po drodze są jeszcze 3 kolorowe diody. Jako, że naturalnie są zbędne, to co powinienem wlutować zamiast nich, żeby silnik dostał odpowiednie napięcie (jakiś opornik?)? I czy kabelki na wejściu płytki nie są aby zbyt liche, żeby dostarczać 230V? Takie były fabrycznie...
    
   Swoją drogą zastanawiam się, czy to w ogóle pochodzi kilka godzin
    
   Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.