Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
rafi

Apel o wsparcie dla Antosi - przekaż 1%

Recommended Posts

Czołem Koleżanki i Koledzy,

 

Apele o wsparcie w postaci 1% podatku już się na Forum pojawiały. Po długim czasie ja też zdecydowałem się na poproszenie tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą, kogo wesprą, o Wasz 1% dla mojej córeczki – Antosi.

W dużym skrócie, Tosia ma 4 lata, ma poważną wadę mózgu – gładkomózgowie (lissensephalię)  typu 1. oraz ciężką odmianę padaczki lekoopornej (Zespół Westa). W wyniku tych schorzeń jest poważnie opóźniona psychoruchowo – nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie raczkuje, nie mówi. Pomimo choroby ma wielką wolę walki o własne zdrowie. Niemal od urodzenia jest pod opieką lekarzy i rehabilitantów. Oprócz terapii ruchowej pracuje też m.in. z logopedą, pedagogiem, psychologiem, masażystą, bierze udział w hipoterapii. Terapiom tym poddawana jest zarówno w warunkach domowych, jak i na intensywnych turnusach rehabilitacyjnych w specjalistycznych ośrodkach. Oprócz terapii nasza córka potrzebuje też specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego (wózek, foteliki, pionizatory, ortezy, kombinezony itp.) .

(Jeśli ktoś ma czas i ochotę na śledzenia historii Antosi i jej postępów, zapraszam na jej profil na fbJ)

https://www.facebook.com/Pomagamy-Tosie%C5%84ce-Z%C4%99gota-Antonina-ma%C5%82ymi-krokami-do-samodzielno%C5%9Bci-949986141741409/

post-26014-0-75531600-1518982165_thumb.jpg

Jak się na pewno domyślacie, to wszystko kosztuje (dużo). Jako, że jesteśmy w gronie zegarkomaniaków, postanowiłem te koszty odnieść do cen (katalogowych) naszych ulubionych zabawek J

I tak na przykład:

- wózek spacerowy podstawowy – Tudor Black Bay Bay Heritage 36mm;

- wózek spacerowy lekki (żona nie jest w stanie kilka-kilkanaście razy dziennie pakować do samochodu i wypakowywać wózka podstawowego – waga ok. 25 kg) – Oris Sixty Five;

- chodzik (używany) - Omega SMPC 300/Tudor Black Bay Heritage (nówka sztuka to prawie Rolex Submariner);

- w piątek odebrałem fotelik samochodowy – po ostrych negocjacjach i wybraniu wersji tylko z najpotrzebniejszym wyposażeniem – kolejny Oris Sixty Five;

- każdorazowy koszt turnusu rehabilitacyjnego (kilka w roku – w zależności od tego, na co nas stać) waha się pomiędzy Longines Hydroconquest a Longines LLD;

- kombinezony, ortezy, etc. to wydatki na poziomie od Certiny DS 1 do Longinesa Conquest Heritage;

- do tego rehabilitacja w domu, dojazdy, leki, wizyty lekarskie, badania, buty reha i drobny sprzęt reha – jednorazowo to wydatki na poziomie między prostym Casio o podstawowymi Seiko 5, ale w ciągu roku uzbiera się tego na Longinesa Flagship Heritage ( może więcej, tych wydatków dokładnie nie ewidencjonujemy).

post-26014-0-10565800-1518982410_thumb.jpg

Jak widać, całkiem sporo, tym bardziej, że moja żona nie pracuje, bo Antosia wymaga opieki 24/7. NFZ i PFRON dofinansowują niewiele z tych wydatków, często w niewielkim procencie.

Dlatego tak istotne są dla nas darowizny pochodzące z 1% Waszego podatku – to one w dużej mierze pozwalają nam na leczenie i rehabilitację córeczki.

I dlatego też zwracam się do Was.

Aby przekazać Antosi  1% w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać

KRS 0000037904

a w polu „cel szczegółowy”:  26114 Zęgota Antonina

 

Tosi można też pomóc wpłacając darowiznę (również używając szybkich płatności elektronicznych) – szczegóły na stronie dedykowanej Tosi na portalu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Pod linkiem znajdziecie też darmowy program do rozliczenia PIT

http://dzieciom.pl/podopieczni/26114

 

post-26014-0-91709600-1518982262_thumb.jpg

Na co dzień – dla nas – Tosia jest normalnym, wesołym dzieckiem - uwielbia zabawy ze starszą siostrą, słuchanie muzyki, spacery.

Dzięki m.in. Waszemu wsparciu będzie się mogła dalej rozwijać i cieszyć swoją obecnością nas – jej rodziców i siostrzyczkę – oraz cały świat J

post-26014-0-30145900-1518982425_thumb.jpg

Dzięki za Waszą hojność!

 

PS. Dziękuję Administracji Forum za przychylność w kwestii zamieszczenia tu apelu.

 

Pozdrawiam

Rafał 

Edited by rafi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie rozliczałem PITa, ale pamiętam :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy,

Wasz odzew jest dla nas niezwykle budujący - dziękujemy Wam bardzo.

Tym milej mi poinformować, że z inicjatywy kolegi Wiesława (@aspirant), w szkole, w której Kolega jest nauczycielem, została przeprowadzona charytatywna zbiórka na rzecz Antosi. Zbiórka została przeprowadzona w formie Kiermaszu Słodkości przy okazji Dnia Wiosny. Zebrana została znacząca kwota, która została przekazana na konto Antosi w Fundacji i będzie dla nas istotnym wsparciem w rehabilitacji córki. W akcję zaangażowała się cała społeczność Szkoły Podstawowej w Jeżowem-Podgórzu: Rodzice, Nauczyciele i oczywiście Dzieciaki. Dodatkowo Wiesław zaangażował się w dystrybucję ulotek 1% wśród Rodziców. 

Wiesławie, bardzo Ci dziękuję - za zaangażowanie i wielkie serce.

 

Poniżej kilka zdjęć z Kiermaszu

 

post-26014-0-42295200-1521835669_thumb.jpg

post-26014-0-74147600-1521835816_thumb.jpg

post-26014-0-86559500-1521835943_thumb.jpg

post-26014-0-82139800-1521836174_thumb.jpg

post-26014-0-12265300-1521836263_thumb.jpg

post-26014-0-69974600-1521836381_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzruszyła mnie ta historia :o Przekażę rodzicom i postaram się żeby to Tosia dostała ten cenny 1 procent. Genialny pomysł na pokazanie jakie to są koszty zegarkami, to dużo uświadamia. Mam jedno pytanie... Może nie powinienem ale przejęła mnie ta historia i zżera mnie ciekawość, najwyżej zignoruj ten post, nie obrażę się. A więc, widzę że Antosia bardzo dzielnie walczy, są duże szanse, żeby w dorosłym życiu funkcjonowała normalnie, lub tak, by mogła normalnie żyć?

Pozdrawiam i życzę córce jeszcze więcej sił do walki, a Tobie, byś to wszystko z żoną udźwignął ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edited by SzymonJestem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudny temat, ale już się nauczyłem odpowiadać na takie pytania, więc spoko. Odpowiedź na dziś brzmi: Nie. Przy schorzeniu Antosi i dzisiejszym stanie wiedzy medycznej nie ma żadnych szans na to, aby nasza córka funkcjonowała jak zdrowa osoba. To, o co dziś walczymy, to jak najlepszy komfort codziennego funkcjonowania. Choć oczywiście nadzieja umiera ostatnia, a medycyna jednak robi postępy - jeszcze kilkanaście lat temu dzieci z chorobą, którą ma Tosia, rzadko dożywały 3 rż.

 

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mój 1% jakiś czas temu już został przekazany dla Antosi ale inicjatywa w szkole - świetna sprawa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktycznie został jeszcze tylko tydzień na wypełnienie PIT-ów i złożenie zeznania podatkowego. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, na co przekazać jeden % swojego podatku, to w tym wątku jest wskazówka, nomen omen. :)

Zapraszam :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.