rafi 16575 #1 Posted February 18, 2018 (edited) Czołem Koleżanki i Koledzy, Apele o wsparcie w postaci 1% podatku już się na Forum pojawiały. Po długim czasie ja też zdecydowałem się na poproszenie tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą, kogo wesprą, o Wasz 1% dla mojej córeczki – Antosi.W dużym skrócie, Tosia ma 4 lata, ma poważną wadę mózgu – gładkomózgowie (lissensephalię) typu 1. oraz ciężką odmianę padaczki lekoopornej (Zespół Westa). W wyniku tych schorzeń jest poważnie opóźniona psychoruchowo – nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie raczkuje, nie mówi. Pomimo choroby ma wielką wolę walki o własne zdrowie. Niemal od urodzenia jest pod opieką lekarzy i rehabilitantów. Oprócz terapii ruchowej pracuje też m.in. z logopedą, pedagogiem, psychologiem, masażystą, bierze udział w hipoterapii. Terapiom tym poddawana jest zarówno w warunkach domowych, jak i na intensywnych turnusach rehabilitacyjnych w specjalistycznych ośrodkach. Oprócz terapii nasza córka potrzebuje też specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego (wózek, foteliki, pionizatory, ortezy, kombinezony itp.) .(Jeśli ktoś ma czas i ochotę na śledzenia historii Antosi i jej postępów, zapraszam na jej profil na fbJ)https://www.facebook.com/Pomagamy-Tosie%C5%84ce-Z%C4%99gota-Antonina-ma%C5%82ymi-krokami-do-samodzielno%C5%9Bci-949986141741409/Jak się na pewno domyślacie, to wszystko kosztuje (dużo). Jako, że jesteśmy w gronie zegarkomaniaków, postanowiłem te koszty odnieść do cen (katalogowych) naszych ulubionych zabawek JI tak na przykład:- wózek spacerowy podstawowy – Tudor Black Bay Bay Heritage 36mm;- wózek spacerowy lekki (żona nie jest w stanie kilka-kilkanaście razy dziennie pakować do samochodu i wypakowywać wózka podstawowego – waga ok. 25 kg) – Oris Sixty Five;- chodzik (używany) - Omega SMPC 300/Tudor Black Bay Heritage (nówka sztuka to prawie Rolex Submariner);- w piątek odebrałem fotelik samochodowy – po ostrych negocjacjach i wybraniu wersji tylko z najpotrzebniejszym wyposażeniem – kolejny Oris Sixty Five;- każdorazowy koszt turnusu rehabilitacyjnego (kilka w roku – w zależności od tego, na co nas stać) waha się pomiędzy Longines Hydroconquest a Longines LLD;- kombinezony, ortezy, etc. to wydatki na poziomie od Certiny DS 1 do Longinesa Conquest Heritage;- do tego rehabilitacja w domu, dojazdy, leki, wizyty lekarskie, badania, buty reha i drobny sprzęt reha – jednorazowo to wydatki na poziomie między prostym Casio o podstawowymi Seiko 5, ale w ciągu roku uzbiera się tego na Longinesa Flagship Heritage ( może więcej, tych wydatków dokładnie nie ewidencjonujemy).Jak widać, całkiem sporo, tym bardziej, że moja żona nie pracuje, bo Antosia wymaga opieki 24/7. NFZ i PFRON dofinansowują niewiele z tych wydatków, często w niewielkim procencie.Dlatego tak istotne są dla nas darowizny pochodzące z 1% Waszego podatku – to one w dużej mierze pozwalają nam na leczenie i rehabilitację córeczki.I dlatego też zwracam się do Was.Aby przekazać Antosi 1% w zeznaniu podatkowym trzeba wpisaćKRS 0000037904a w polu „cel szczegółowy”: 26114 Zęgota Antonina Tosi można też pomóc wpłacając darowiznę (również używając szybkich płatności elektronicznych) – szczegóły na stronie dedykowanej Tosi na portalu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Pod linkiem znajdziecie też darmowy program do rozliczenia PIThttp://dzieciom.pl/podopieczni/26114 Na co dzień – dla nas – Tosia jest normalnym, wesołym dzieckiem - uwielbia zabawy ze starszą siostrą, słuchanie muzyki, spacery.Dzięki m.in. Waszemu wsparciu będzie się mogła dalej rozwijać i cieszyć swoją obecnością nas – jej rodziców i siostrzyczkę – oraz cały świat JDzięki za Waszą hojność! PS. Dziękuję Administracji Forum za przychylność w kwestii zamieszczenia tu apelu. PozdrawiamRafał Edited February 18, 2018 by rafi 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest gość”u #2 Posted February 23, 2018 Masz moj 1%. 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #3 Posted February 23, 2018 Dzięki Konrad - w imieniu swoim i mojej żony, a przede wszystkim Tosi 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest Kwiatek #4 Posted February 23, 2018 Również masz mój 1%! Pozdrowienia dla Antosi 0 Share this post Link to post Share on other sites
trollu 768 #5 Posted February 23, 2018 Ja jeszcze nie rozliczałem więc też dorzucę 1 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #6 Posted February 23, 2018 (edited) Również masz mój 1%! Pozdrowienia dla Antosi Ja jeszcze nie rozliczałem więc też dorzucęDzięki, Koledzy!Antosia też pozdrawia Edited February 23, 2018 by rafi 0 Share this post Link to post Share on other sites
Lawnowerman 937 #7 Posted February 23, 2018 PrzekazanePowodzenia 1 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #8 Posted February 23, 2018 Dzięki Bartek! 0 Share this post Link to post Share on other sites
wkamil 511 #9 Posted March 11, 2018 Przekazane. Pozdrawiam. 1 Share this post Link to post Share on other sites
aspirant 25 #11 Posted March 12, 2018 Procencik poszedłPW 1 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #12 Posted March 12, 2018 Dzięki! I dzięki za inicjatywę - myślę, że o jej szczegółach będziemy mogli poinformować w tym wątku w stosownym czasie - jeśli oczywiście uznasz to za stosowne 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #13 Posted March 18, 2018 Tosia na spacerze 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jędrula.wawa 1327 #14 Posted March 21, 2018 Jeszcze nie rozliczałem PITa, ale pamiętam 1 "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #15 Posted March 21, 2018 Dzięki wielkie. To przy okazji świeże fotki z dzisiejszych „walk” (turnus reha in progress) 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #16 Posted March 23, 2018 Koledzy,Wasz odzew jest dla nas niezwykle budujący - dziękujemy Wam bardzo.Tym milej mi poinformować, że z inicjatywy kolegi Wiesława (@aspirant), w szkole, w której Kolega jest nauczycielem, została przeprowadzona charytatywna zbiórka na rzecz Antosi. Zbiórka została przeprowadzona w formie Kiermaszu Słodkości przy okazji Dnia Wiosny. Zebrana została znacząca kwota, która została przekazana na konto Antosi w Fundacji i będzie dla nas istotnym wsparciem w rehabilitacji córki. W akcję zaangażowała się cała społeczność Szkoły Podstawowej w Jeżowem-Podgórzu: Rodzice, Nauczyciele i oczywiście Dzieciaki. Dodatkowo Wiesław zaangażował się w dystrybucję ulotek 1% wśród Rodziców. Wiesławie, bardzo Ci dziękuję - za zaangażowanie i wielkie serce. Poniżej kilka zdjęć z Kiermaszu 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jędrula.wawa 1327 #17 Posted April 18, 2018 Poszło 0 "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #18 Posted April 18, 2018 Poszło Dzięki wielkie Tych, którzy jeszcze nie wymyślili, komu oddadzą swój 1%, nieśmiało się z Tosią przypominamy 0 Share this post Link to post Share on other sites
SzymonJestem 62 #19 Posted April 18, 2018 (edited) Wzruszyła mnie ta historia Przekażę rodzicom i postaram się żeby to Tosia dostała ten cenny 1 procent. Genialny pomysł na pokazanie jakie to są koszty zegarkami, to dużo uświadamia. Mam jedno pytanie... Może nie powinienem ale przejęła mnie ta historia i zżera mnie ciekawość, najwyżej zignoruj ten post, nie obrażę się. A więc, widzę że Antosia bardzo dzielnie walczy, są duże szanse, żeby w dorosłym życiu funkcjonowała normalnie, lub tak, by mogła normalnie żyć?Pozdrawiam i życzę córce jeszcze więcej sił do walki, a Tobie, byś to wszystko z żoną udźwignął Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka Edited April 18, 2018 by SzymonJestem 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #20 Posted April 18, 2018 Trudny temat, ale już się nauczyłem odpowiadać na takie pytania, więc spoko. Odpowiedź na dziś brzmi: Nie. Przy schorzeniu Antosi i dzisiejszym stanie wiedzy medycznej nie ma żadnych szans na to, aby nasza córka funkcjonowała jak zdrowa osoba. To, o co dziś walczymy, to jak najlepszy komfort codziennego funkcjonowania. Choć oczywiście nadzieja umiera ostatnia, a medycyna jednak robi postępy - jeszcze kilkanaście lat temu dzieci z chorobą, którą ma Tosia, rzadko dożywały 3 rż. Dzięki. 0 Share this post Link to post Share on other sites
trollu 768 #21 Posted April 19, 2018 mój 1% jakiś czas temu już został przekazany dla Antosi ale inicjatywa w szkole - świetna sprawa 1 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #22 Posted April 19, 2018 Dzięki. A takie inicjatywy dają nam sporą dawkę pozytywnej energii 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jędrula.wawa 1327 #23 Posted April 22, 2018 Praktycznie został jeszcze tylko tydzień na wypełnienie PIT-ów i złożenie zeznania podatkowego. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, na co przekazać jeden % swojego podatku, to w tym wątku jest wskazówka, nomen omen. Zapraszam 0 "Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #24 Posted April 22, 2018 Dzięki Jędrula, też oczywiście zapraszam 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16575 #25 Posted April 30, 2018 Ostatnie godziny, gdyby jeszcze ktoś nie rozliczył 0 Share this post Link to post Share on other sites