Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
vitriol

Omega Watchco SM300 vs. Tudor Black Bay

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, kupiłem "big triangle" ale w bardziej współczesnej Electric blue.

Z ciekawostek - na WUS wygrała Omega.

Dla mnie tylko BB. Kiedyś zawita i do mojej kolekcji.

Guest Swedro

Ja również zdecydował bym się na Tudora.

Jak dla mnie to zdecydowanie Tudor.

pozdrawiam, Grzegorz

Czy gdzieś na forum była opisywana historia tych Omeg (skąd pochodzą części i mechanizmy etc.)?

Żeby na to odpowiedzieć, trzeba zrobić semantyczne rozróżnienie na "WatchCo" i "Watchco".

Jakieś 10-15 lat temu, australijska firma Watch Co. zorientowała się, że ma na magazynie wszystkie części serwisowe potrzebne do złożenia 166.0(3)24 / 165.0(3)24.

Na początku mieli też NOS mechanizmy 56* / 55*, więc pierwsze "WatchCo" miały papiery potwierdzające, że werk jest nowy.

Jak te werki się skończyły, zaczęli używać werków z innych mniej popularnych zegarków z tamtego okresu (używane werki).

Po jakimś czasie, ludzie sami zaczęli kupować części i budować tzw. "Watchco" z (używanym) mechanizmem z innego zegarka, szanse, że serial takiego mechanizmy pokryje się z modelem SM300 są praktycznie zerowe.

Części, poza werkami, kiedyś można było kupić w blisterkach od Cousins, OFrei, Watch Co. Jak ktoś znał insidera albo sam był insiderem to bezpośrednio od SG też.

Obecnie, Omega zastrzegła te części jako "replacement only", więc trudno jest zbudować taki zegarek.

No właśnie tak też kojarzyłem, że to dość skomplikowana historia. Są jakieś szacunki ile sztuk złożonych przez Watch Co zostało sprzedanych?

Edited by memento mori

Nie kojarzę takich szacunków. WatchCo z papierami jest bardzo mało, przez 2 lata widziałem 1 szt. na sprzedaż.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.