Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Bez opcji przedłużenia to ja już nie zaryzykuję zakupu,szkoda moich nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napiszcie mi dobrzy ludzie czy lepiej wziąć Sony, Panasonic, Samsung, LG, czy coś innego, bo bez Waszej rady, to w ogóle do sklepu nie pójdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niedużym budżecie Zwróć też uwagę na ofertę firmy TCL. Myślę, że do pewnej kwoty nie ma takiego znaczenia jaką markę wybierzesz pod kątem awaryjności, wszędzie będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale każda firma ma inny system operacyjny, na przykład z tego co wiem Sony jest na Androidzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Matryca od stanu "Piotrek" do obecnej rozleciała się nadzwyczaj szybko.

Ile cali ma mieć telewizor?

LG ma bodaj WebOS, który także jest Linux-em ale nadal nie jest Androidem :) .  

Na Androidzie jest TCL i jego pochodna marka Tomson, Philips. Obie marki produkowane w Polsce. TCL to jeden z największych światowych producentów telewizorów.

Panasonic miał jakieś zawirowania z Os-em. Stawiali go na Firefox-sie czyli też Linux-sie ale nie Androidzie. Teraz nie wiem. Produkcja w Czechach lub Turcji. Pierwsze źródło jak najbardziej tak a drugie takie sobie.

Sony chyba jest robiony na Słowacji? Podobnie jak Panasonic, Sony korzysta z matryc LG, które "podkręca" swoją elektroniką i stąd te nieco lepsze kolory.

Zwykle na przełomie czerwiec-lipiec wchodzą nowe modele czyli już powoli wchodzimy w obszar wyprzedaży telewizorów.

Różnica w cenie HD vs. 4K jest stosunkowo niewielka. Może się tak zdarzyć, że w niższej strefie 4K można natknąć się na matryce prawie 4K gdzie w sumie to matryca HD z dodanym do RGB pikselem białym czyli RGBW.

Póki co HD trzyma się i będzie z oczywistych względów trzymać się mocno. 

Jeżeli oglądasz TV w sklepie, porównujesz obraz to z powodu górnego oświetlenia oraz kąta ekspozycji będziesz miał jedynie złudzenie kolorów czy dynamiki. Jak pójdziesz do innego sklepu efekt oglądania tego samego modelu może być mocno odmienny.

Weź pod uwagę, że telewizor powinien podobać się, jako mebel małżonce. Znacznie bardziej jak jego wypasione parametry techniczne, o których 98% użytkowników zapomina miesiąc po dokonaniu zakupu. 

Jak oglądasz coś przez dekoder satelitarny to sensowniej jest kupić telewizor od razu ze zintegrowanym tunerem satelitarnym DVB-S/S2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lestaf, zanim kupiłem swojego Panasia, byłem kompletnie zielony i musiałem szybko przyswoić sporo informacji. Po tygodniowym grzebaniu w internetach już wiedziałem czego szukać. Teraz, na przykład wiem, że 4K jest fajne na ekranach powyżej 50 cali i oglądaniu z niewielkiej odległości, inaczej nie widać takiej różnicy w stosunku do FHD. Dlatego wolałem kupić topowy tv FHD, nawet sprzed dwóch lat, niż nowy za te pieniądze, ale po prostu gorszy 4K, którego i tak teraz nie potrzebuje. Dla mnie najważniejsza była jakość obrazu i klasa matrycy, japońska marka też mile łechce, a budżet miałem zaledwie 3000 max. Gdy trafiła mi się okazja kupienia mojego Panasonica za 2200, długo się nie zastanawiałem, a teraz po dwóch miesiącach nie żałuję wyboru.

Jaki masz budżet? Dla mnie kupno tv to była męka, dlatego współczuję Ci, fora internetowe będą Ci pomocne, np. hdtv.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ritter, ale jakbyś miał podsumować, to czego warto unikać? Do Samsunga już raczej nie wrócę. Co do budżetu, to nie chcę przekraczać 2500 i co za tym idzie 50 cali. Nie chodzi mi oczywiście o to, żebyście mi wybrali telewizor, ale dali wskazówkę na której firmie się skupić i czego unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na nowym tv, to przy takim budżecie brałbym poważnie pod uwagę firmę TCL. Przy tym budżecie, jak wspomniałem wcześniej, nie ma znaczenia jaką markę wybierzesz, nawet te japońskie będą na marnych chińskich matrycach, wszystko zależy od tego co naprawdę potrzebujesz. Wierz mi, że 2500 to mało kasy na dobry nowy model telewizora, raczej szukałbym wysokich modeli z zeszłego roku, i możliwie z matrycą VA i 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o firmie TCL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z największych obecnie producentów tv. Na tych samych matrycach pracuje wiele modeli nawet wśród topowych marek. W mojej opinii najbardziej wypasiony tv za taką kasę, przy niezbyt daleko idącym kompromisie co do matrycy, w tym budżecie będzie całkiem ok jak na nowy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 to mało na telewizor poniżej 50 cali? Z tego co widzę, to mało który 43 calowy nawet dobija do tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że to mało. Dlatego patrzyłbym na wysokie modele z końca zeszłego roku, albo poczekałbym do lipca na nowe promocje. Kiedy w lutym przymierzałem się do kupna tv, jeszcze przed zagłębieniem się w temat tv, sprzedawca proponował mi jeden z modeli TCL, właśnie za 2500, ale gdybym chciał dołożyć jeszcze 500 zł, to on mi tutaj poleca takiego Panasonica i za trzy tysie to się nic lepszego nie znajdzie. Szukałbym właśnie tego Panasonica, tylko nie pamiętam modelu, tylko 60Hz ale matryca VA. Później jak już trochę poczytałem w necie, to ten Panasonic jak i TCL były polecane, więc sprzedawca okazał się być zorientowany i kitu nie wciskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląga na fajny. Jesli będzie dostępny w Saurnie czy innym Markecie to na pewno wezmę go pod uwagę. A ten telewizor, który Ci się zepsuł to jakiej był firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mi się nie zepsuł. Może nie uwierzysz, ale do tej pory żyłem właściwie bez telewizji, oglądałem sporadycznie na telewizorze rodziców, rzeczonym wcześniej Samsungu, którego postanowiłem im oddać. Był to więc świadomy zakup mojego pierwszego telewizora, nie żałuję i czuję niesamowitą ulgę po zakupie. Szukanie, wybieranie, nabieranie wiedzy, to wszystko było męczące i czasochłonne. Czytaj fachowe fora, a moja propozycja już padła, plus ewentualnie jakiś nowy TCL, jeśli będzie lepszy od tego Panasonica.

Co ważne, ten Panasonic ma całkiem przyzwoity dźwięk z wbudowanych głośników, więc jak ktoś nie ma na razie możliwości podłączenia zewnętrznych głośników, to jest całkiem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi wyprzedażami? W czerwcu zaczną się wyprzedaże rocznika 2017 czy 2018? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyprzedaże, to obecnego rocznika. Na mistrzostwa podobno mają być przedstawione modele z szybką 120Hz matrycą, więc jakieś obniżki pewnie będą. Zwyczajowo to ponoć lipiec jest miesiącem okazji w branży tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę raczej czekał do wyprzedaży. Jak znam życie, to nie wycymie i dzisiaj kupię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże jakie bzdury wypisuja ci priducenci i sprzedawcy - odświezanie matrycy 1600hz hahahah za okno wyjedzie telewizor, taka szybka matryca.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie tak dawno miałem okazję porównać w arunkach domowych trzy telewizory obok siebie. 40-paro calową plazmę LG, 40" TCL/Thomson-a HD i 43" LG 4K. Wierz mi, że pomimo braku 4K to ta plazma dawała subiektywnie najlepszy obraz. Nie ma się czemu dziwić gdyż plazma ma emiter bezpośredni a LCD pośredni, podświetlenie. 4K w normalnym oglądaniu oceniłbym najsłabiej z tej trójki z powodu gorszych kątów widzenia.

Do 32" nie ma specjalnie sensu HD, do >43" wystarczy HD. Dopiero 43" i powyżej 4K ma sens. Wstarczy ocenić  ziarnistość obrazu z bardzo bliska. Zwykle te wszystkie "upłynniacze" i tak na samym końcu się wyłącza bo powodują rozmazywanie obrazu. Zpunktu widzenia algorytmów stosowanych w upłynnianiu w sumie to tak działa.

Podobnie jak z 3D producenci wycofują się z 120Hz. Wiedzą co robią. Zapału w tym dużo ale koszty serwisu i potrzeby klientów wcale takich poświęceń nie wymagają.

Jak jesteś zdeterminowany i nie masz wielkich oczekiwań to "kup, używaj, wyrzuć, powtórz...". Kup coś co się spodobało na pierwszy rzut oka, bez rujnowania portfela i tyle.

Niestety to tak obecnie nie działa, że za marką idzie jakość a tym samym bezawaryjność. Panasonic-i miały zdaje się lipną serię D. W tym co się popsuł Samsungu, serii częściej od "Piotrka" pojawiały się problemy z wysilonym podświetleniem. Padała taśma LED.

Kup nie mniejszy od poprzedniego pod względem przekątnej. Powinien mieć złącza jakich potrzebujesz? Warto zwrócić uwagę na USB o prądzie powyżej 0.5A gdyż to się przydaje do podłączenia twardego dysku. Dobre kąty widzenia i możliwie równe odświetlenie ekranu. Ekran nie może wydawać się ciemny. Jedni lubią Ambilight inni nie. WiFi to coraz ważniejsza sprawa, podobnie jak Os danego telewizora.

Nie zrujnuj się, to tylko telewizor. LG, Panasonic, Philips, Sony, TCL/Thomson w kolejności alfabetycznej. 

Zbytni pośpiech jest złym doradcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca 60Hz, może smużyć w gierkach. 

 

 

Lestaf, ja CI dobrze radzę - załóż konto tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php

 

Goscie w 1 dzień Ci znajdą najlepszy sprzęt w zakładanym budżecie i spełniający Twoje oczekiwania. Szukałem 2 lata temu 55' z matrycą przynajmniej 100Hz, dzięki nim kupiłem 120hz w zakładanym budżecie, do tego 3 stronny ambilight - takie swiatełka led wokół ramek tv. Szukałem tv do pleja i oglądania piłki nożnej. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W sensie, że LG jest najlepsze? Wiem, że się powtarzam, ale mam na oku ten model. To dobry wybór?

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-49ex633e

Jak alfabetycznie to alfabetycznie. Ani lepsze ani gorsze. Kosma słusznie prawi, zapisz się a nie pożałujesz. Najwyżej budżet się rozpęknie :) .

To się dosyć szybko zmienia i TV sprzed 2. lat nie koniecznie jeszcze są dostępne na rynku. Obecne mają na pokładzie co uważane jest za optimum kosztów, marży i płynności sprzedaży.

 

Różne są strategie zakupu. Jedni wybierają wypasiony "prestiżowy" sprzet do salonu by gałki oczne gości wypadły i poturlały sie właśnie w kierunku TV. Inni kupują jak leci. Jeszcze inni po wielomiesięcznych walkach ze sobą i przeciwstawnymi opiniami w internecie oraz terapii u psychoanalityka kupują, a potem i tak nie są szczęśliwi. Kolejna grupa kombinuje, że skoro schodzące modele np. 2016/2017 są o ~30% taniej to filtrują informacje odnośnie usterek na forach napraw sprzetu i jak model nie występuje to kupują. Są też tacy, którzy stwierdzają, po co mi TV za 3-4tyś. skoro mogę kupić dwa po 1.5-2tyś i jak jeden się zepsuje to wyciągnie się drugi :) ?

Są też bardziej perfidni. Mają limit np. 2.5tyś a pozostałe np. 1.5tyś "w zawieszeniu" pod przyszły sprzęt, który zanim dojdzie do awarii pogwarancyjnej sporo stanieje i kupią za 1.5tyś. np. w BlackFridey kolejnego takiego samego.

Sumy rzecz jasna są poglądowe, podobnie jak waluta.

Wszelkie fora są obarczone pewną dozą subiektywizmu i ciężko jest napisać odpowiadajacemu, że kupiłby coś innego jak to co stoi albo wisi w jego pokoju. Nie uwzględni też faktu, że jego TV jest np. z 1. szarży produkcyjnej a dostępne są już tylko z 2. , które moga mieć trochę pozmieniane co przełoży się na np. bezawaryjność zarówno w te jak i wewte :) .

 

Ten Panasonic z linku wydaje się o.k.  ale trzeba byłoby zobaczyć go w rzeczywistości. Także pudło, jak jest z Czech to lepiej, jak z Turcji to gorzej. 10-bit HDR oznacza, że czy chcieli czy też nie to i tak musieli włożyć mocniejszy procesor, więcej pamięci a to zawsze rzutuje na większą wartość "upłynniania" jak i działanie telewizora w internecie. 

Obejrzyj to co wybrałeś w rzeczywistości, zawężając wybór do 3. Trochę ale nie za wiele podrąż w internetach i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w przeciewienstwie do naszego forum, nie padaja propozycje dodkladania ilus tysiecy do czegos innego Ritter :) Celuja w zalozenia pytajacego, mowisz ze masz 4k, padaja opcje do 4k i tez niekoniecznie w gornym polapie budzetu. Tak bylo przynajmniej w moim przypadku :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.