Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle go polecam, co zobaczyłem taką tanią ofertę, a że byłeś zainteresowany Sony, to Ci podrzuciłem. 50 czy 60 Hz matryca to standard w niedrogich telewizorach i musisz się z tym pogodzić albo zwiększyć budżet, lub poszukać w starszych modelach. Dobrej pogody życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale na co wpływają te herce? Ja i tak jak już oglądam telewizję, to przeważnie jestem lekko wcięty, więc raczej różnicy nie zauważę między 50hz a 400hz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To częstotliwość odświeżania obrazu. Dzieli się to jeszcze na częstotliwość sprzętową (natywną) i softowo zwiększaną (te wszystkie tysiące herców w folderach reklamowych). W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na częstotliwość natywną, dopiero potem na tą interpolowaną. Lepsze więc będą matrycę 100/120 Hz i takie będą lepiej wyświetlać dynamiczne sceny w grach, filmach i przede wszystkim w sporcie (brak smużenia np. przy locie piłki). Jak coś pokręciłem, to niech ktoś sprostuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale na co wpływają te herce? Ja i tak jak już oglądam telewizję, to przeważnie jestem lekko wcięty, więc raczej różnicy nie zauważę między 50hz a 400hz :D

Krutko mowiąc - płynność obrazu. Przy wolnej matrycy może pojawic sie efekt smugi. Przy ogladaniu pilki noznej, biala łuna za szybko lecącą pilka, w grze "duch" za dynamicznie poruszajaca sie postacia itp. Im wiecej razy obraz jest odswiezany na sekunde tym lepiej dla odbiorcy - stad drozsze ceny paneli z matryca 100/120hz. Pozdrawiam z Kołobrzegu, ladnie słonko swieci nie ? Szkoda, ze tak wieje. No jak wciety grasz/ogladasz to i tak masz lagi

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrawiam z Kołobrzegu, ladnie słonko swieci nie ? Szkoda, ze tak wieje...

 

G6

Przez 3 dni też byłem w Kołobrzegu w Baltic Plaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzis w nocy wrocilem z morza i sloneczko mnie przywitalo :)

 

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Philips 49pus6561? W sklepie go zachwalają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go ponad rok temu w sklepie. Zapamiętałem ujową czerń i zajeb***y banding. Upłynniacz Perfect Natural Motion też wg. mnie bardziej przeszkadzał niż pomagał (a wyłączyć całkowicie sie go wtedy nie dało). Na plus Ambilight i Android (zakładając, że jest stabilny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wam się miesza częstotliwość odświeżania z czasem reakcji matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Owe magiczne 50/60Hz vs. 100/120Hz to jest imagnacja i nic więcej :) . Wartości dla LCD są wzięte z czapy a dokładniej z ekranów kineskopowych CRT i TV analogowej. Dla LCD i cyfrowego sygnału TV to zupełnie nic nie znaczy. Podają tą wartość by klient się nie zniechęcał. W realu komunikacja między elektroniką na płytce a COG-ami na matrycy nie jest sekwencyjna jak miało to miejsce w TV analogowej. Dane na ekranie są uaktualniania w sporej liczbie kolumn i rzędów obazu na raz.

TV LCD odbiera transmisję cyfrową a nie analogową, tak dla przypomnienia. Transmisja cyfrowa np. MPEG4  to kompresja stratna. Działa to tak, że do telewizora nie trafiają pełne ramki jak w formacie graficznym BMP albo RAW ale skompresowane i to ze stratą jakości obrazu ale tak zrobioną by nie było tego specjalnie widać. Przekazywane jest jedynie uaktualnienie poprzedniej ramki a resztę generuje procesor telewizora. Wszystko po to by ograniczyć konieczną ilość danych trafiających do telewizora.

Drugi element to matryca. Może być TN, MVA, IPS,... co kto lubi bo każda ma jakieś ale. A to jest wolna a to ma kiepskie kolory, czerń, biel albo małe kąty widzenia.

 

Telewizor składa się z tych dwóch sprzętowych elementów. Jak w środku na płytce będzie siedział rachityczny kaszlak a nie procesor o odpowiedniej mocy i przepustowości albo będzie mało pamięci RAM to jaka by nie była matryca na końcu czyli na ekranie będzie jedna wielka kicha. Z całą pewnością kiepski procesor będzie powodował poklatkowanie szybkiego ruchu a tym samym efekt smużenia. Nawet super procesor nie jest w stanie zrobić z IPS TN i na odwrót.

Dopiero te dwa elementy, odpowiednio złożone dają efekt jaki dają.

Jest jeszcze trzeci czyli oprogramowanie. Mniej więcej taki sam fenomen jak w aferze VW albo niehamujących "Japończyków" :) . Tu także jest spore pole do popisu by telewizor "nie zastanawiał" się kwadrans nad uruchomieniem samego siebie albo nad przełączeniem kanału. Kiepskim oprogramowaniem można zrobić mniej więcej to co robi się zrywnemu samochodowi zaciągając częściowo ręczny hamulec.

Niektórzy producenci np. Sony wspomaga oprogramowanie np. zwiększając wielkość tablic LUT co ma przełożenie na większą bajeczność barw prawie całkiem zwyklej matrycy LG. To właśnie jest siła posiadania własnej elektroniki i własnego, dedykowanego oprogramowania. Outsourcing jest stanowczo przereklamowany i może sprawdza się w pracach biurowych ale przy skomplikowanych problemach już nie koniecznie. Wtedy bardzo często okazuje się przyczyną finalnej padaczki. Dlatego Sony sprzedaje swoje TV ~20% drożej od mniej znanych producentów a i tak ma zbyt.

Tyle epistoły na teraz. Kto dotrwał do końca ma nad czym dumać :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać posty kogoś, kto ma coś do powiedzenia. Brawo Ritter!

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun Ritter, widać sporą wiedzę, ciekawy wykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go ponad rok temu w sklepie. Zapamiętałem ujową czerń i zajeb***y banding. Upłynniacz Perfect Natural Motion też wg. mnie bardziej przeszkadzał niż pomagał (a wyłączyć całkowicie sie go wtedy nie dało). Na plus Ambilight i Android (zakładając, że jest stabilny).

Pobite gary! Już go kupiłem Nie wiem o co Ci chodzi z tą czernią i z tym drugim, jak dla mnie jest niesamowity :) Ma 120 Hz i HDR i takie światełka kolorowe i pilota z literkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze i bezawaryjnie ogląda, Lestaf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze i bezawaryjnie ogląda, Lestaf.

 

Dzięki! :) Dobrze wybrałem? Gość w sklepie wydawał się ogarnięty. Spisałem sobie wszystkie modele, które mnie interesowały, on na to spojrzał i powiedział, że ten Philips wszystkie je bije na głowę. za 2900 kupiłem go razem z przedłużoną do 5 lat gwarancją. System chodzi szybko, a obraz jest jak żyleta. Z tyłu telewizora są diody led, które rzucają na ścianę łunę, w kolorze tego co aktualnie jest na ekranie i jeśli na przykład w filmie na dole jest trawa a na górze czyste niebo, to dolne ledy świecą się na zielono, a górne na niebiesko. Wygląda to obłędnie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy, którzy mieli styczność z Philipsem chwalą sobie ten Ambilight. U mnie by się nie sprawdził, bo nie lubię wiszących na ścianie telewizorów ;) Co do modelu też się nie wypowiem, chyba @Kosma ma coś zbliżonego, może się odezwie. Grunt, że pewnie czujesz już ulgę po zakupie i nie ma śladu po bólu głowy z wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pilot jest dwustronny i po drugiej stronie jest normalna klawiatura. Tyle bajerów nie ma żadna firma. Przycisk Netflixa też jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech więc uśmiech nie schodzi z Twej twarzy za każdym razem gdy będziesz brał go do ręki włączając tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światełka są cacy, a literki z pilota się zetrą :Pc5093a1a31ba2dae2438c0cd750c70dd.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pilot jest raczej niewygodny. Przyciski za blisko siebie i nie ma opcji, żeby w nocy po pijaku nacisnąć to co trzeba. Te kolorowe guziki po co są? Można je zaprogramować? Chciałbym mieć oddzielny przycisk do YouTube. @kosma ile masz cali? 49?Od dawna masz ten telewizor? Jeśli zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali, leci chyba trzeci rok, zadowolony ale był to przymyślany zakup poprezdzony 2 tygodniowym researchem, więc nie może być inaczej :) Na początku były problemy z wifi ale tak to bywa ze świeżą serią. Któraś łatka softu to kompletnie wyeliminowała. I co mnie zdziwiło, to że czyta .mkv nawet około 20gb wagi z dysku 1TB bez problemu i dekoduje poprawnie dts na soundbar. Aaa i na początku były problemy z poslkimi znakami w .srt Jak zamontujesz w domu, to rób odrazu update softu, tv powinien sam dać komunikat o dostępności aktualizacji jak będzie online - jeżeli nie da, to w ustawieniach go wymusisz.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 49 cali. Dziwi mnie mała ilość aplikacji, bo skoro to android, to czy nie powinno być wszystkiego co jest na telefon? Nie ma na przykład Open FM, a to aplikacja, której często używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Android jak na telefonie, z apkami bieda szczerze mówiąc.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka jest przewaga telewizora z androidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybki, mam porownanie do wysokiego modelu Sony i LG w tej samej cenie w dniu zakupu, bawilem sie u kolegów. Ja uzywam tylko jutuba i plejera, sa jakies gierki dostepne ale nieninstalowalem, niespecjalnie zwracalem na ten aspekt uwage - ilosc app. Szybkosc dzialania byla dla mnie istotna. Caly czas cos nowesgo dochodzi, sa radia tez ale open fm app chyba nie widzialem.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.