Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Z kategorii najgorszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz być automatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, musisz mojej żony zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma Panasonic 42 cale. Bez problemow od 2010 roku i oby jak najdluzej.

Tu jest grupa wsparcia dla takich co mają Piotrki na matrycy. Nie pasujesz do nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat , dawać , dawać .... :rolleyes:


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualny? A to jakieś wyzwisko?

 

Tak, jak nazywać cienką kreskę Piotrek :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tango chciał pomóc, zamiast podziękować to lepiej wyśmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tango chciał pomóc, zamiast podziękować to lepiej wyśmiać.

Zluzuj poślady Piotrek, to takie żarty tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj poślady Piotrek, to takie żarty tylko ;)

Następnym razem, zastanów się czy w dobrym miejscu piszesz posta, ponieważ jest odpowiedni dział do żartów i zamiast pomagać, wszyscy się pośmiejemy, przecież to takie zabawne..

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, zastanów się czy w dobrym miejscu piszesz posta, ponieważ jest odpowiedni dział do żartów i zamiast pomagać, wszyscy się pośmiejemy, przecież to takie zabawne..

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

Ty chyba też...

 

PO GODZINACH
Tematy miłe, łatwe i przyjemne oraz towarzyskie bardzo

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia, zawsze mawiała, że dowcipność człowieka, świadczy o jego inteligencji, a jeszcze bardziej świadczy o niej, znanie się na żartach i dystans do siebie. A tak na marginesie, to wszystko jest trochę śmieszne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja babcia mawiała że za pomoc należy podziękować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że mi pomogłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewaźne, nie zrozumiałeś widocznie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak nazywać cienką kreskę Piotrek :P

No zawsze można jeszcze osa, Piotrku. :)

Ale cienka kreska? Pasuje idealnie :)

 

 

A tak wracając do matryc:

 

Niestety od kiedy sterownik jest klejony na szkle matrycy od wtedy dochodzi do takich akcji jak martwe linie i nie dotyczy to danego producenta bo proces produkcyjny u wszystkich będzie ten sam, a po prostu pecha. Jeżeli blisko znajduje się np zasilacz ( mosfety) to proces postępuje dużo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

A jak tu można pomóc? Zepsuło się to się zepsuło i co?! Z technicznego punktu widzenia to jest nienaprawialna usterka gdyż dotyczy połączeń matrycy z COG a nie modułu T-CON z taśmami.

Teraz tak, albo budujemy grupę wsparcia albo wypada jakoś przejść do porządku dziennego. To Lestaf powinien zgrzytać zębami jako najbardziej poszkodowany. Nie zgrzyta, trzyma fason i jeszcze źle?! Chyba nie nadążam :) ?

Jak usterka będzie mocniej doskwierać czyli Piotrek zaprosi jeszcze kilku poziomych kolegów na ekran to się sprzęt zmieni i tyle. W sam raz, w lipcu zwykle wchodzą nowe modele telewizorów i przed Mundialem2018 będzie ostra wyprzedaż "starych" z 2017r. Parę stówek zaoszczędzonych w portfelu piechotą nie chodzi i to bez względu na jego grubość. A może będzie okazja kupić coś innego, lepszego? A jak nie w połowie lata to w "Czarny Piątek".... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aktualnie nie opłaca się kupować telewizora - te z technologią OLED jeszcze nie staniały do akceptowalnej przeze mnie ceny. A różnica między LED a OLED jest olbrzymia jeśli chodzi o jakość obrazu, czerń itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Po OLED będzie uLED a po uLED kropki kwantowe. Po kropkach kwantowych będzie "coś" :) . Bez przesady, telewizor to nie jest lek na raka mózgu a przynajmniej prostaty. "Kup, użyj, wyrzuć, powtórz... " tak to działa.

W którym kraju byś nie mieszkał to polityków i tak nie da się oglądać :) . Na oglądanie czegoś innego trzeba mieć czas a zwykle jest tak, że jego deficyt przekłada się na wyłączony telewizor. Znam sporo osób, które nie mają TV i żyją :D. Jak to robią, pojęcia nie mam ;) ? Nasuwa się najprostsze: jedzą, piją, śpią i żyją :) . Ostatni serial jaki oglądałem, o ile dobrze pamiętam, to "Kompania Braci" i to premierę. 

4K czyli UHD to dopiero rozwijająca się technologia przekazu i ilość kanałów ze strumieniem 4K HDR jest delikatnie rzecz biorąc słaba. Jeszcze długo taka pozostanie. Dlatego nie ma się zbytnio co napinać. Powyżej 50" widać z bliska pikselozę nawet na 4K. Pewnie jak wprowadzą 8K będzie lepiej ale póki co jeszcze nie strumieniują na większą skalę nawet 4K... :) !!! 

Granie na dużym telewizorze tak czy inaczej, bez względu na upłynniacze i cuda wianki będzie obarczone input lag-iem w większym lub mniejszym stopniu proporcjonalnie do... przekątnej. Bardziej jak do częstotliwości odświeżania poziomego.

Najbardziej lubię "mega czerń" po zamknięciu powiek :) . Po otwarciu widuję jedynie szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizor z dostępem do neta i YouTuba, to rzecz niezbędna. Z natury jestem raczej introwertykiem i największą rozrywką dla mnie jest, gdy dzieci i żona położą się spać, a ja z drinkiem w ręku siadam w ciemnym pokoju przed telewizorem, odpalam konsolę, lub oglądam swoje kanały na YouTube, albo Netflixa. Od niedawna w samotnym relaksie towarzyszy mi Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to ktoś... ;)

Tylko drinka nie wypije. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem lubić Piotrka, bo dzisiaj zesrał się na pół ekranu :/ Teraz to już na bank kupuję nowy telewizor. Co polecacie w rozsądnej cenie? Zależy mi na takim telewizorze, co nie rozsypie się po trzech latach jak mój... 5449199419c801f9f8cc3d3d515091d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem dwa miesiące temu. Budżet niewielki, więc zastanawiałem się czy kupić jakiś podstawowy nowy 4K, czy może FHD ale z wyższej półki i niekoniecznie nowy model? W końcu wybór padł na topowego Panasonica FHD z 2016, z matrycą VA 50 cali i 120Hz. Nowy z gwarancją kosztował mnie 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@herbee a ile gwarancji? Bo ja miałem na dwa lata, a padł po trzech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata, bez opcji przedłużenia. Ktoś mi powiedział, że teraz taki sprzęt to kupuje się na 5 lat, góra. Kwestia szczęścia, rodzice mają już ósmy rok LCD Samsunga i nic się nie dzieje, fakt, że nie jest mocno eksploatowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.