Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Poziome linie na matrycy TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to się nawet ten mój stary telewizor podobał, póki się nie zepsuł, więc nie mam wymagań Bóg wie jakich. Miałem Smasunga UE43J5500 i wydawało mi się, że to niemal technologia kosmiczna. Byłem wczoraj w sklepie, rozejrzałem się i postanowiłem dać sobie czas do namysłu, tym bardziej, że dziś wyjeżdżam na tygodniowy urlop. W sklepie namawiali mnie na ubezpieczenie wynoszące 35% ceny sprzętu i tu mam do Was pytanie. Czy jeśli przed upływem tych 5 lat, celowo rozwalę telewizor, to wymienią mi go na nowy bez robienia problemów? A co do polecanych przez sprzedawców modeli, to ten Panasonic, którego poprzednio wymieniłem, wychwalany jest przez nich pod niebiosa. Wpadł mi w oko jeszcze Panasonic TX-50EX703E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic, który wpadł Ci w oko, to właściwe ten sam, o którym Ci wspominałem, przypomnę link:

https://www.sferis.p...v-p532196?nobid

Raczej jestem przekonany, że w tym budżecie nic lepszego nie kupisz. Ma wszystko co potrzeba, kosztuje rozsądne pieniądze, w końcu to tylko telewizor, który strasznie pożera czas. Wraz z zakupem mojego tv wsiąkłem w Netflix'a, dedykowany przycisk na pilocie zrobił swoje, i wkurzam się, że mam mniej czasu na muzykę i książki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf IMO poszukaj jakiejs używki czytajac opinie.

Jakby sie zepsuł to już by był do smieci a zapłacisz połowe ceny albo mniej.


Mi to się nawet ten mój stary telewizor podobał, póki się nie zepsuł, więc nie mam wymagań Bóg wie jakich. Miałem Smasunga UE43J5500 i wydawało mi się, że to niemal technologia kosmiczna. Byłem wczoraj w sklepie, rozejrzałem się i postanowiłem dać sobie czas do namysłu, tym bardziej, że dziś wyjeżdżam na tygodniowy urlop. W sklepie namawiali mnie na ubezpieczenie wynoszące 35% ceny sprzętu i tu mam do Was pytanie. Czy jeśli przed upływem tych 5 lat, celowo rozwalę telewizor, to wymienią mi go na nowy bez robienia problemów? A co do polecanych przez sprzedawców modeli, to ten Panasonic, którego poprzednio wymieniłem, wychwalany jest przez nich pod niebiosa. Wpadł mi w oko jeszcze Panasonic TX-50EX703E

 

 

Poczytaj OWU i wyłączenia.

Czest nie ma sensu kupować tego ubezpieczenia bo pokrywa się z Rekojmią czy Gwarancją


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj OWU i wyłączenia.

Czest nie ma sensu kupować tego ubezpieczenia bo pokrywa się z Rekojmią czy Gwarancją

Zwykła gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a ja mam dwójkę dzieci, poza tym ubezpieczenie trwa o 3 lata dłużej niż gwarancja, a sama gwarancja ma tyle kruczków, że żeby uwzględniła chociażby wypalony piksel to musi ich być 5 na cal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zapewne poprzednio sprzedawcy wychwalali pod niebiosa Samsunga ;). To nic nie znaczy. Nie oni biorą na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność. Podoba się Panasonic, kup Panasonic-a. Są jakieś racjonalne przesłanki do tego by Panasonic używał kiepskich matryc?

Przyznam, że co i rusz słyszę o wypalonych pikselach tylko jakoś żadnego jeszcze nie widziałem a monitorów i innych ekranów widziałem i widzę całkiem sporo.

Uszkodzeniem TV się zbytnio nie przejmuj. Jak malec ściągnie na siebie TV to będziesz miał inne zmartwienia. Dlatego wypadałoby zainwestować nawet w prosty uchwyt by odseparować i uniemożliwić małym palcom bezpośredni kontakt oraz zupełny brak możliwości pośredniego zwalenia na siebie klamora.

Nie wiesz gdzie będziesz za 3 lata a martwisz się o gwarancję na TV za 5? Za 3 lata sprawisz sobie OLED-a i te 35% gwarancyjnego będzie częścią zapłaty. Spadki cen OLED będą faktem już w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic od lat stosuje matryce firmy Innolux. Niby Tajwan, ale ta firma zdobyła uznanie i jest jednym z największych producentów matryc. Do Panasonica trafiają ponoć te najlepsze. Ten 50-cio calowy Panas z linka ma wysoko kontrastową matrycę VA, wątpię byś w tej cenie znalazł inny tv z taką matrycą.

A co do bad pikseli... Znajomi na ostatnią Gwiazdkę kupili sobie wypasione 4K Samsunga za naprawdę sporą (chorą) kasę. Byłem u nich w Wielkanoc i dopatrzyłem się hot piksela, a raczej grupy kilku, bo z dwóch metrów widać to wyraźnie. Niby nic takiego, prawie w samym rogu, ale jak już ma się tą świadomość, to wzrok często uciekał mi w to miejsce przy oglądaniu. Nie wiem czy usterka podlega gwarancji, nawet nie wspominałem o tym, żeby nie drażnić, bądź co bądź, dobrych znajomych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

chociażby wypalony piksel to musi ich być 5 na cal.

Chyba nie kazdy producent ma takie kryteria, niedługo po kupnie swojego Philipsa zauważyłem 1 pixel niebieski, panel 55'. Napisalem maila do nich ze zdjeciem. Odpisali zebym przyslał jeszcze foto dowodu zakupu. Skonczylo sie propozycja przyslania technika po telewizor celem wymiany matrycy, mialo to zajac do 5 dni roboczych. Olalem temat, bo liga mistrzów była :) Osobiscie dokupilem gwarancje/ubezpieczenie na 3 dodatkowe lata, jak sie zaczna pojawiac kolejne bad pixele, to skorzystam z niej niedlugo przed jej uplywem.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko wyjaśnienia. Choć wygląda na to, że jestem orędownikiem Panasa, to zapewniam, że nie mam żadnego interesu w promowaniu tej marki. Po prostu sam przeżywałem ból głowy z wyborem tv i po ponad tygodniowym wertowaniu internetu dokonałem świadomego wyboru. Przy okazji sporo się dowiedziałem, trochę jeszcze z tego pamiętam, więc czuję się zobligowany żeby pomóc koledze :)

Z tańszych telewizorów rozważałem jeszcze coś takiego, jak poszukasz to znajdziesz za ok. 1700 zł

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue49m5672,id-1061123?gclid=Cj0KCQjwxN_XBRCFARIsAIufy1bkAj40KljQzSt8-fxO5rg8O0WNHPT4LSRcRk9LrqzK5QD6ZcdNifYaArzyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CN-fz6G_gtsCFYbLmgodybMBFQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tym Samsungiem to nie głupie, bo razem z ubezpieczeniem to wyjdzie 2500, za 3 lata się posypie matryca i wymienią mi na nowy. Dzięki herbee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca 60Hz, może smużyć w gierkach.

 

 

Lestaf, ja CI dobrze radzę - załóż konto tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php

 

Goscie w 1 dzień Ci znajdą najlepszy sprzęt w zakładanym budżecie i spełniający Twoje oczekiwania. Szukałem 2 lata temu 55' z matrycą przynajmniej 100Hz, dzięki nim kupiłem 120hz w zakładanym budżecie, do tego 3 stronny ambilight - takie swiatełka led wokół ramek tv. Szukałem tv do pleja i oglądania piłki nożnej.

Z forum kikiego ciężko wyjść z innym zakupem niż Philips czy teraz TCL ;)

100/120Hz to, to samo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że 1 z przodu :)

 

G6

A te 100hz chcialem dopiero po lekturze forum, tak to bym wydal 4k na matryce 50/60hz z technologia podswietlania matrycy sprzed kilju lat :) Dobre jest to forum, prawie tak dobre jak to

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę teraz, że ten Samsung z linka nie jest 4K. Opłaca się kupować FHD? Sam już nie wiem co mam zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że 1 z przodu :)

 

G6

A te 100hz chcialem dopiero po lekturze forum, tak to bym wydal 4k na matryce 50/60hz z technologia podswietlania matrycy sprzed kilju lat :) Dobre jest to forum, prawie tak dobre jak to

 

G6

Pełna zgoda. Lepsze dobre FHD i 100Hz niż 4k i 50. Zwłaszcza gdy nie siedzi się z nosem w telewizorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, właśnie dlatego wybrałem starszy model, ale FHD VA 120Hz. Lestaf, 4K ma sens przy dużych matrycach albo przy oglądaniu z niedużej odległości na mniejszych. Na 50 calach FHD i oglądając z 2,5 - 3 metrów nie zobaczyłbyś różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, właśnie dlatego wybrałem starszy model, ale FHD VA 120Hz. Lestaf, 4K ma sens przy dużych matrycach albo przy oglądaniu z niedużej odległości na mniejszych. Na 50 calach FHD i oglądając z 2,5 - 3 metrów nie zobaczyłbyś różnicy.

Mam do kladnie taka sama matryce, tzn parametry 120hz natwyne, FHD, VA, podswietlenie direct led przy 55' Philips 55PFT6550/12 Lestaf mowi Ci zaloz sobie na tamtym forum wątek, tam sie pewnie nikt o zegarki nie pyta Kolegów

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ale widzę teraz, że ten Samsung z linka nie jest 4K. Opłaca się kupować FHD? Sam już nie wiem co mam zrobić :(

To walnij sobie lufkę i prześpij się z problemem :) . Na rano mózg to poukłada. Tu nie chodzi czy wybór będzie optymalny ale o to byś się z nim zgadzał. Nic przeciw sobie. Inaczej będziesz wymyślał potem usterki, których nie ma albo normalne działanie weźmiesz za wadę.

Złam schemat, skoro Samsung zawiódł czas spróbować czegoś innego. Panasonic podobał się prawie cały wczorajszy dzień i kawałek dzisiaj :) ? To coś znaczy. 

Nadal będę się upierał, że ~50" to już 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosma, gratuluję wyboru, bo matryca jest chyba najważniejsza, i zastanawiam się nad tym, czy możliwe jest, że mamy faktycznie te same matryce? W końcu Philips nie jest producentem matryc, więc kupuje je od któregoś z uznanych producentów, a przynajmniej do swoich wyższych modeli, a taki jest Twój tv. Chociaż są tacy co twierdzą, że dobry Philips zaczyna się od '7' z przodu, w sensie oznaczenia modelu, nie wielkość matrycy. Identyczne (co prawda mój to 50 cali) parametry matrycy jak u Ciebie i u mnie, jak ulał pasują do Innolux'a.

Lestaf, zrobisz jak uważasz. W tym budżecie, który masz, nie nastawiaj się na nie wiadomo co. Naprawdę dobre telewizory zaczynają się od 4000 zł i pozbądź się złudzeń, że kupisz tanio jakiś świetny nowy model. Panasoniki, które były tu wymienione, a zwłaszcza moja propozycja (byłem o włos od kupienia go), są naprawdę w porządku, poszukaj tylko jak najtańszego sklepu. Nie szalej z kasą , zaraz będzie 8K i kupując 4K już będziesz miał w świadomości, że masz przestarzały tv. Postaw na jakość matrycy, to od niej zależy jakość obrazu, dopiero potem procesor i soft, które to wszystko jeszcze poprawiają. Dlatego fajny, jeśli nie najlepszy, ale drogi, jest Sony, ma chyba najlepszą obróbkę obrazu. I jak dobrze radzimy Ci z Kosmą, poszperaj na hdtv.pl, albo zarejestruj się na portalu i zamieść posta z zapytaniem o tv. Tam jest spoko atmosfera i ludzie, którzy dobrze Ci doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@herbee rzuc okiem. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat wielu telewizorow. Moze znajdziesz swoj. Poniej producent i model panelu użytego w moim.

 

@Lestaf, Tobie ta strona też bedzie pomovna. Sprawdzisz natywne odswiezanie, a nie te tysiace hercow z doopy wyciagniete.

 

www.displayspecifications.com895b302cb02514a31724ae6ec80edf30.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosma, fajnie, że dałeś linka do tej strony, ja oczywiście ją znam, a Lestafowi się przyda. Zresztą jeśli zajrzy na hdtv, to i tak na nią trafi :)

Nie chce mi się już tam zaglądać w kwestii naszych matryc, jeśli masz, Kosma, Innolux'a to się ciesz :)

 

Jednak u Ciebie nie Innolux a TP Vision, nie znam. Co najważniejsze, masz natywne 120Hz (lepiej się nie da), i matrycę VA. Nowe modele telewizorów z podobnymi parametrami kosztują właśnie od 4 tysi w górę.

Telewizor to cholerny pożeracz czasu. Dla mnie nie jest wart więcej niż 2000 zł, a że dobry tv kosztuje więcej, dlatego szukałem topowych wersji w starszych rocznikach.

Gwoli ścisłości, mój tv to Panasonic TX-50DS630E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać pierwszy sezon Narcos, kozacki serial i jest dużo zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sony jest dobre? Obraz wydawał się u nich najładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony rzeczywiście potrafi robić cuda z obrazem. Zwykle polecane są wyższe modele, jako te udane, a to niestety idzie w parze z ceną. Oglądałeś jakiegoś ciekawego Sony w cenie zbliżonej do polecanego wcześniej Panasonica? Jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo poważnie zastanawiałem się nad Sony KDL-49WE660, ale on ma odświeżanie 50HZ i podobno to za mało :( Póki co jestem na urlopie, ale jak wrócę to na stówę coś wybiorę. Pozdrawiam z Mielna :)

 

post-24452-0-53425000-1526635609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@herbee ten Sony którego polecasz, też ma 50 HZ. To nie za mało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.