Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

MECHANIZM Z KIESZONKI

Rekomendowane odpowiedzi

:)  :)  :)

 

Równe z Was chłopy - dziękuję jeszcze raz !! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm będący tematem wątku to LeCoutre kaliber 1, jednak może to być co nieco mylące, bo kaliber w tamtym czasie (XIX w.) oznaczał jedynie ogólny typ budowy mechanizmu, a sam mechanizm występował w wielu rożnych średnicach, zarówno do zegarków krytych, jak i odkrytych, a także w wielu różnych wykonaniach jakościowych. Wszystko zależało od tego co klient zamówił, bo był to jeden z sztandarowych surowych mechanizmów firmy LeCoultre sprzedawanych jako baza pod różne wykonania zegarków bardzo znanych i prestiżowych firm, ale również tych mniej znanych, dlatego najczesciej nie posiada sygnatury LeCoultre, a jakąś zupełnie inną, albo w ogóle. Często spotykamy go w zwiazku z tym też jako podkład pod chronografy czy bardziej skomplikowane zegarki.

 

W XIX w. prawo własności wzorów było co nieco inne jak obecnie, dlatego mamy tez sporo prawie identycznie wyglądających werków, które nie są wyrobami LeCoultre i tym którym brak doświadczenia, trudno na pierwszy rzut oka je rozróżnić

Czy są to dywagacje oparte na obserwacjach własnych, czy też stwierdzenia wynikłe z analizy wiarygodnych źródeł? (jakich?)   Zbyt wiele mechanizmów wyglądających prawie identycznie i zbyt wiele firm... To kto w końcu jest autorem tego typu mechanizmu?

 Z racji tego, że jesteśmy tu po to by się uczyć od lepszych, proszę o informację, kto wykonał ten mechanizm. 

 

post-27317-0-01028700-1522000460_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to właśnie typ LeCoultre, o czym pisał Piotr. Wersja podstawowa.

Widzieliście pewnie ogromną ilość werków o podobnym układzie mostków, cylindrów i ankrów, prawda?

 

Spotykałem "specjalistów", którzy nazywali to "kaliber Avance-Retard"  ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, "typ LeCoultre", ale kto fizycznie ten mechanizm wykonywał?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie jak sama nazwa wskazuje nabiera się doświadczając, a nie czytając mętne wyjaśnienia. Mechanizm powyższy jest od firmy Phenix, która nie była klientem LeCoultre o lie mnie wiadomo. Zdecydowaną różnicę widać dopiero pod tarczą:

LeCoultre

post-859-0-47970500-1522003361_thumb.jpg

 

Phenix

post-859-0-83153500-1522003401.png

 

 


post-859-0-13937800-1522003582.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając temat - u mnie jest troszkę inna kotwiczka :)

 

Różnic jest o wiele więcej, np. mocowane włosa, średnica balansu, można nawet ogłosić konkurs kto znajdzie ich więcej, nagroda mój uścisk dłoni. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim te dwa elementy są złote i balans jest dwuwarstwowy - wewnątrz stalowy a zewnętrzna warstwa koloru złotego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój - savonette, płaskie koło naciągowe, mikro-regulacja... (i tak kotwica cieszy mnie najbardziej). Uścisk dłoni Piotra to nie byle co...

 

3ea82db7cce5b687gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój - savonette, płaskie koło naciągowe, mikro-regulacja... (i tak kotwica cieszy mnie najbardziej). Uścisk dłoni Piotra to nie byle co...

Piękności Panowie pokazujecie :wub:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie proszę te mechanizmy od strony tarczy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozwinął - dobrze  :)

 

Wklejam przód i kilka dookoła będzie dla potomnych - ale tarczy nie zdejmę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być ten lepszy, ale nie musi....


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy, gorszy... hmm... na pewno jest od LeCoultre.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już to na forum wklejałem, ale nie zaszkodzi powtórzyć, to lista tych ważnie4jszych klientów LeCoultre, w których wyrobach można znaleźć między innymi ten kaliber 1 oraz wiele innych ich kalibrów:

post-859-0-19869300-1522059186_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym cięgu się zastanawiam, dlaczego rozmontowano te zegarki, jeżeli jak pisze Paweł niektóre na pewno nie miały złotych kopert. :blink:

Na pewno ciekawym jest, jak Koledze wyjdą te zapowiadane pasówki :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za listę, wiele wyjaśnia... Mechanizmy wyjmowano ze złotych kopert. Na zęby, obrączki ślubne itd...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla podtrzymania - drugi LC:

 

2502ba4e1e732d17med.jpg

 

39e69fad87c0a97cmed.jpg

 

... i taki spoza listy Piotra:

 

4d348c58505f05d2gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista klientów Antoine Le Coultre robi wrażenie .

No bo kogo tam nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , to jest właśnie to .

A jeszcze w wersji z orłem ,emaliowanej lub grawerowanej to już w ogóle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Proszę o pomoc przy identyfikacji mechanizmu z kieszonkowego, niestety posiadam tylko to zdjęcie, z góry dziękuje !

PozdR cc43b514d9556bf3e3da29a8d7bfcb63.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.