Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pk_kamil

NOWY ZEGAR

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

poszukuję firm zegarmistrzowskich, które obecnie produkują zegary - zegary dobrej jakości, mechaniczne. Zegary wiszące. Najlepiej firmy nie niemieckie. Ale oczywiście za wszystkie podziękuję :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Franciszek Wiegand z Tarnowskich Gór?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - znany mi jest. Nawet u Pana Franciszka byłem. Szukamy dalej...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie znajdziesz  ;) Franciszek w kraju jest jedyny. Można uruchomić produkcję, ale ile sztuk rocznie chcesz zamówić?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w Polsce w każdej chwili uruchomić sam montaż zegarów wiszących. Niekoniecznie trzeba je produkować w jednym miejscu od przysłowiowego zera.

W Radomsku cały czas produkują obudowy do wiszących zegarów jaki kształt sobie ktoś zażyczy taki mu zrobią i w każdej ilości i dobrej jakości. 

W Chinach produkują kompletne mechanizmy i to podobno też całkiem niezłej jakości.

 

Tak wygląda mechanizm kwadransowy kompletny wyprodukowany w Chinach który sprzedaje sprzedawca w USA. 

Można poszukać producenta w Chinach to w zakupie będzie dużo tańszy. 

Chińczycy produkują mechanizmy różne nie tylko kwadransowe. 

 

https://www.ebay.pl/itm/German-Gustav-Becker-3-Weight-Grand-Sonnerie-Vienna-Regulator-Clock-Movement-Set/302235268198?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

https://www.ebay.pl/itm/German-Gustav-Becker-3-Weight-Grand-Sonnerie-Vienna-Regulator-Clock-Movement-Set/252937420220?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

 

Edit. Wszystko kwestia ceny. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszukanie producentów ściennych zegarów (w domyśle z napędem linkowo - obciążnikowym) spoza Niemiec to trudne zadanie. 

https://comitti.com/collections/view/heritage-wall-clocks/the-canterbury

Jakie piękne wskazówki, jaki oryginalny, unikalny  krój ;)

post-6402-0-73312400-1522488502.jpg

 

Mechanizm?

Cóż, wygląda na to, że...Hermle...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszukanie producentów ściennych zegarów (w domyśle z napędem linkowo - obciążnikowym) spoza Niemiec to trudne zadanie. 

https://comitti.com/collections/view/heritage-wall-clocks/the-canterbury

Jakie piękne wskazówki, jaki oryginalny, unikalny  krój ;)

Podoba mi się ten

 

https://comitti.com/collections/view/the-meridian/meridian-rhodium-plated-year-going-movement-and-gloss-lacquered-carbon-fibre-base

 

Jak on jest nakręcany?. To pokrętło z tyłu to chyba do wskazówek ale

na dole jest jakiś włącznik 0-1 , czyżby elektryczny :wacko:

Ale cena to kosmos. Jak za dobrego atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady i cenne wskazówki.

 

Faktycznie chcę kupić zegar - chcę by to był nowy zegar, może być stylizowany, ale ma być nowy, tak bym nie miał problemu z jego autentycznością.

 

Jakoś nie chcę niemieckich, choć przyznam, że przeglądałem zegary firm Kieninger czy AMS i podobają mnie się.

 

Pytanie czy znacie jakieś inne marki, np. szwajcarskie :) Czy możecie coś mi doradzić/polecić?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

 

poszukuję firm zegarmistrzowskich, które obecnie produkują zegary - zegary dobrej jakości, mechaniczne. Zegary wiszące. Najlepiej firmy nie niemieckie. Ale oczywiście za wszystkie podziękuję :)

 

 

 

???

Był chyba jeden model, przed wojną jeszcze.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reuter - drogi szpas a jak doliczyć renowację to przecinek przesuwa się mocno w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, to ma być zegar wiszący :):):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29500 Euro


post-6402-0-32126500-1522621395_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, piekny to on aż tak bardzo nie jest by za niego aż tyle płacić ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rzeczywiście wybrać się na wycieczkę do Tarnowskich Gór ... Zaręczam, że łatwo i tak nie będzie można go kupić.... ;-)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie znajdziesz ;) Franciszek w kraju jest jedyny. Można uruchomić produkcję, ale ile sztuk rocznie chcesz zamówić?

Ponoć ktoś jest jeszcze na Pomorzu kto produkuje podobnej klasy zegary.

Póki co szukam...

Znalazłem taki sklepik z takimi zegarami, co sądzicie?

https://www.demus-zegarki.pl/pol_m_Zegary_Zegary-szafkowe-wiszace-563.html?filter_producer=&filter_traits%5B1209903762%5D=1209903988%2C1222848277&filter_traits%5B1209902778%5D=&filter_traits%5B1247320866%5D=&filter_price=0-4690&filter_instock=


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarami z Pomorza znajdziesz tematy na tym forum. Sprzed kilku lat, dość gorące...

Co do Tomka? Że to zdzierstwo żądać tyle za werk Kieningera w takiej skrzynce. Za 4 tysiące można kupić wiedeński zegar w dobrym stanie, z mechanizmem który jeszcze kolejne 150 lat pociągnie.  Ale co kto lubi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i znaleźć nie mogłem. Jak możesz to zapodaj link - dot. zegarów z Pomorza.

Dziękuję.

Hm...w tych starych zegarach zazwyczaj część mechanizmu to doróbki z obecnych czasów.

Szukam oryginału w 100%.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ze Świnoujścia skończył się smrodem kilka lat temu, tam była większa awantura z Franciszkiem, bo to chyba jego zegary były...

W kraju jak i na świecie oprócz skośnookich i jodłujących nikogo nie znajdziesz... Gdyby było większe zamówienie, można produkcję takich zegarów uruchomić, ale potrzebna jest większa ilość danych... Jednostkowe zamówienia tez można wykonać, gdzieś na forum jest zrobiony przeze mnie zegar do pałacu w Rogalinie, ale nie mogę znaleźć tego tematu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to trzeba było tak od razu...

 

A zegar potrzebuję jeden:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ze Świnoujścia skończył się smrodem kilka lat temu, tam była większa awantura z Franciszkiem, bo to chyba jego zegary były...

W kraju jak i na świecie oprócz skośnookich i jodłujących nikogo nie znajdziesz... Gdyby było większe zamówienie, można produkcję takich zegarów uruchomić, ale potrzebna jest większa ilość danych... Jednostkowe zamówienia tez można wykonać, gdzieś na forum jest zrobiony przeze mnie zegar do pałacu w Rogalinie, ale nie mogę znaleźć tego tematu...

 

Autor powyższego wpisu nadaje się moim zdaniem na takiego, który może to (z)robić. O ile uda się wybić mu z głowy trzymanie stu srok za ogon.

Darujesz mi Krzychu tę, ze szczerego serca płynącą, uwagę?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze Tobie daruję wszystko... przecież wiesz. Teraz  jest i tak lepiej, gdyż skupiłem się już tylko na zegarmistrzostwie. Ograniczyłem szwędanie się po plebaniach ;)  :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko proponował pomyśleć o czymś z przed 1900 roku jak dobrze poszukasz to znajdziesz oryginał

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian, a polecasz jakieś antykwariaty zegarmistrzowskie?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian, a polecasz jakieś antykwariaty zegarmistrzowskie?

 

W Polsce? Sam bym chciał takie znać. W tych ogólnych wiszą rzeczy różne, dziwne, czasem może i okazyjne. Ale zwykle bez żadnej gwarancji tego, co się wyprawia w środku.

No, z jednym wyjątkiem. Zegary w dobrym stanie technicznym były wystawiane w Książu, przynajmniej wtedy, gdy o ich stan dbał jeden z naszych klubowych kolegów. Ale nie wiem, czy dalej się tym zajmuje.

PS. Drogo było okrutnie, a właściciel miał genialny sposób na targowanie się. Po zapytaniu kupującego, czy można by coś z tą ceną zrobić mówił że i owszem. I podawał wyższą :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.