Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zielony.m

Klub Miłośników Zegarków Girard-Perregaux

Recommended Posts

To że ten zegarek z allegro posiadał stare logo, w żaden sposób nie legitymizuje go jako oryginał. Różne rzeczy się działy w latach 90 ale tego bym nie kupił.

No właśnie ja też nie ;) Po tym, co ostatnio widuję, to nawet stare zegarki boję się kupować. Już kilka razy widziałem sklepy z "replikami" starych zegarków z podrobioną patyną, porysowaniami itp. 

Dobra, albo ktoś miał niezły strzał, jeśli lubi takie klimaty zegarkowe, albo wtopił. Na szczęście to nie mój problem. Jak znajdę na eBay takie aukcje, to też wrzucę, ku nauce. 

Cześć,

też jestem fanem GP, bardziej lubię starsze modele, choć i coś nowszego się u mnie przewijało :-)

Poniżej moje obecne GP na pięknym Excelsior Park

...  a jeszcze nie tak dawno było  ( Ostatnia Fotka )  :)

post-34968-0-94514800-1544693099_thumb.jpg

post-34968-0-65437500-1544693115_thumb.jpg

post-34968-0-67582500-1544693155_thumb.jpg

post-34968-0-54677800-1544693419_thumb.jpg

Edited by matteus

Cześć,

też jestem fanem GP, bardziej lubię starsze modele, choć i coś nowszego się u mnie przewijało :-)

Poniżej moje obecne GP na pięknym Excelsior Park

...  a jeszcze nie tak dawno było  ( Ostatnia Fotka )  :)

Piękne :)

Ajajaj, poka tego triple date  :wub:

[Edit] już sobie powiększyłem, nie wiedziałem, że trzeba kliknąć w zdjęcie, blondyn jestem ;)

Edited by renqien

Ajajaj, poka tego triple date  :wub:

[Edit] już sobie powiększyłem, nie wiedziałem, że trzeba kliknąć w zdjęcie, blondyn jestem ;)

NOS-ik    :)

post-34968-0-07710300-1544704836_thumb.jpg

post-34968-0-11000200-1544704857_thumb.jpg

post-34968-0-96620600-1544704873_thumb.jpg

post-34968-0-57711600-1544704876_thumb.jpg

Pięknota. Takie właśnie lubię, nie za duży, nie za mały. No to mi teraz zapodałeś, będę się gapił jak sroka.

Mam w kolekcji jeszcze takiego maluszka 32mm bez koronki ale uwielbiam skubańca :)

Mój codzienny też jest w takim rozmiarze. 

Girard Perregaux

Nie jest to może nic specjalnego, ale najlepiej mi się go nosi.

Bardzo ładny, uwielbiam te numery Bregueta :)

a tarcza nie była odnawiana  ?

Mój codzienny też jest w takim rozmiarze. 

Nie jest to może nic specjalnego, ale najlepiej mi się go nosi.

Edited by matteus

Była, ale bardzo przyzwoicie. Obawiałem się o wskazówki, bo jakoś tak kontrastują, ale są oryginalne, opalizują na niebiesko i nawet znalazłem taki sam model przed naprawą, ale mnie przelicytowali  :(

post-106813-0-93235800-1544808162.png

Natomiast mam zastrzeżenia co do polerki i dlatego chciałem kupić ten drugi, żeby zrobić to mniej inwazyjnie. Niby nie ma dramatu i mój zegarmistrz powiedział, że mogło być o wiele gorzej, ale jednak niesmak pozostał. Oglądał i stwierdził, że można to nawet poprawić, bo jest z czego wyciągnąć krawędzie, ale jakoś z czasem mi to przestało przeszkadzać. To jest zegarek codzienny, czyli nie ma leżeć i pachnieć, tylko tyrać ze mną do "fabryki" ;)

W ogóle jak patrzę na to, co się dzieje z zegarkami na rynku, to mnie przerażenie ogarnia. Malowanki, polerki, składanie z dziesięciu jednego. Jak jeszcze Chińczycy i Korea weszła w temat, to już się w ogóle strach pchać w cokolwiek bez sprawdzenia pod mikroskopem. Mnie chyba niedługo wywalą z eBay, bo już kilka zegarków odesłałem. No ale co ja poradzę, że próbują oszukiwać.  

Co do tarczy, to jest teraz jeden na eBay, z przepiękną tarczą. Po prostu się zakochałem, ale już jest dla mnie za drogo. Nie mogę przed Świętami tak szaleć, bo na kąpiel ostatniego zakupu musi mi jeszcze zostać.

post-106813-0-27185500-1544809134.png

Edited by renqien

Była, ale bardzo przyzwoicie. Obawiałem się o wskazówki, bo jakoś tak kontrastują, ale są oryginalne, opalizują na niebiesko i nawet znalazłem taki sam model przed naprawą, ale mnie przelicytowali  :(

attachicon.gifZrzut ekranu 2018-12-14 o 18.21.45.png

Natomiast mam zastrzeżenia co do polerki i dlatego chciałem kupić ten drugi, żeby zrobić to mniej inwazyjnie. Niby nie ma dramatu i mój zegarmistrz powiedział, że mogło być o wiele gorzej, ale jednak niesmak pozostał. Oglądał i stwierdził, że można to nawet poprawić, bo jest z czego wyciągnąć krawędzie, ale jakoś z czasem mi to przestało przeszkadzać. To jest zegarek codzienny, czyli nie ma leżeć i pachnieć, tylko tyrać ze mną do "fabryki" ;)

W ogóle jak patrzę na to, co się dzieje z zegarkami na rynku, to mnie przerażenie ogarnia. Malowanki, polerki, składanie z dziesięciu jednego. Jak jeszcze Chińczycy i Korea weszła w temat, to już się w ogóle strach pchać w cokolwiek bez sprawdzenia pod mikroskopem. Mnie chyba niedługo wywalą z eBay, bo już kilka zegarków odesłałem. No ale co ja poradzę, że próbują oszukiwać.  

Co do tarczy, to jest teraz jeden na eBay, z przepiękną tarczą. Po prostu się zakochałem, ale już jest dla mnie za drogo. Nie mogę przed Świętami tak szaleć, bo na kąpiel ostatniego zakupu musi mi jeszcze zostać.

attachicon.gifZrzut ekranu 2018-12-14 o 18.38.24.png

Ja również uwielbiam wskazówki barwione termicznie :)

Jeśli szukasz koperty takiej jak pokazałeś, nie ruszanej to mam taka nigdy nie polerowaną w całkiem fajnej kondycji. Tzn mam cały zegarek Gyromatic, niestety nie działa (chyba walnięty balans) Miałem go naprawiać, ale zawsze jest coś innego do zrobienia :)  Jak chcesz go, to zapraszam na PW :)

U mnie tym czasem . ..    szukałem długo i w końcu znalazłem   :)  

post-34968-0-29589800-1545154617_thumb.jpg

Fajna kostka.... jakie ma wymiary

Z tego co pamiętam szerokość bez koronki 36mm, ale w kwadracie to jest kawał zegarka.

To jest najładniejsza kostka na świecie.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

36x11 niecałe

Dzięki jak na kostkę vintage kawal zegarka.... Zdecydowanie nosilbym

Dobry masz gust :)

Dzięki. :)

Ty również skoro go posiadasz.

Inne Twoje również to potwierdzają.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Dzięki jak na kostkę vintage kawal zegarka.... Zdecydowanie nosilbym

Vintage to tylko z nazwy, to jest świeży zegarek.

Pierwowzór z przełomu lat 40/50 miał 28 mm. Swoją drogą też sporo jak na tamte czasy,

gdzie standardem w kwadraciakach i prostokątach były koperty 20-22 mm. 

Vintage to tylko z nazwy, to jest świeży zegarek.

Pierwowzór z przełomu lat 40/50 miał 28 mm. Swoją drogą też sporo jak na tamte czasy,

gdzie standardem w kwadraciakach i prostokątach były koperty 20-22 mm.

aaaaa widzisz dzięki za uświadomienie to jak nowożytna kotka to standard na dzisiejsze czasy..... Niemniej jednak bardzo nietypowa i w fajnym klimacie a co to za model/referencja jeśli wiecie? Edited by lobo82