Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hard Rockin' Amigo

Użytkownik
 • Content Count

  447
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

564 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miasto Królów

Recent Profile Visitors

734 profile views
 1. Od jakiegoś czasu rozglądam się za parą Red Wing'ów. Ostatnio pojawiła się strona "redwingpolska.com". Logo niby się zgadza, ale uderzyła mnie niska cena butów - średnio ok. 500pln. Cena obuwia w innych sklepach (choćby spartoo.pl, czy showroom.pl) znacznie przekracza 1000zł. Dodatkowo zauważyłem też, że produkty oferowane są w wielu barwach których nie widziałem na stronie producenta. Zastanawiam się, czy to nie jakieś chińskie podróby.
 2. Twoje wyglądają wręcz doskonale. Jaki to model?
 3. Wrzuciłem już pytanie na forum "brąz i miedź", ale zostawię też tutaj, być może ktoś z Was ma jakieś informacje: Koledzy mam pytanie: czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić (a jeszcze lepiej od razu wymienić) cyferblat do Maraneza? Uwielbiam swojego Layana, a teraz "chodzi" za mną Rawai. Jednak ten nibyokręt na środku tarczy jest w mojej ocenie obrzydliwy i chciałbym się go pozbyć. Może ktoś z Was już robił jakieś mody do Maraneza?
 4. Koledzy mam pytanie: czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić (a jeszcze lepiej od razu wymienić) cyferblat do Maraneza? Uwielbiam swojego Layana, a teraz "chodzi" za mną Rawai. Jednak ten nibyokręt na środku tarczy jest w mojej ocenie obrzydliwy i chciałbym się go pozbyć. Może ktoś z Was już robił jakieś mody do Maraneza?
 5. Zgadzam się - mam identyczne spostrzeżenia dotyczące podatności na zużycie; inaczej jest Lowa'ch (3 pary z Vibramem), inaczej w North Face'ach i jeszcze inaczej w New Balance do biegania. Ale w Chippewach podeszwa dosłownie znika "w oczach" 😁. Nigdy tak szybko nie zużywała mi się żadna podeszwa, zwłaszcza że w Chipsach chodzę głównie po biurze i hali produkcyjnej. Domyślam się, że winę za to ponosi pianka o której pisał @gszydlowsky, jednak sądziłem że Vibram poza wzorem daje jakieś wytyczne dotyczące trwałości, czy materiałów. W tym konkretnym przypadku zdałoby egzamin naklejenie podeszwy na piankę, zamiast jej "rzeźbienia". Buty są wygodne i bardzo je lubię, lecz w takim tempie czeka mnie wymiana najdalej za rok...
 6. To mnie trochę pocieszyleś 😁 Cena mnie nie martwi, ale nie pamiętam kiedy ostatnio byłem u szewca.
 7. Co rozumiesz pisząc "tego typu"? Vibram sprawdzał się dotychczas doskonale. Przyznaję jednak, że nigdy nie miałem tych podeszew w wersji aż tak nisko profilowej. Też o tym czytałem. Czy robiłeś to kiedyś? Może znasz kogoś kto wymieniał podeszwy? Można je bez trudu kupić, jednak zastanawiam się, czy szewc sobie z tym poradzi? O ile kwestia montażu (klejenia) podeszwy na kopycie nie powinna być trudna, o tyle aplikacja otoku i ew. szycie to raczej spore wyzwanie.
 8. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z Chippewa? Ostatnio kupiłem zamszowe Chukka Milford (czy jakoś tak). Wykonane doskonale; gruba skóra, piękne szwy, etc. Widać że sporo zniosą. Zauważylem jednak, że makabrycznie szybko ściera się podeszwa (Vibram). Mam je od ponad dwóch tygodni, a już wyraźnie widać wytarte brzegi części obcasów. Dodam, że nie miałem nigdy podobnego problemu z innymi butami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.