Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Inna sprawa, że Tiselle dość łatwo się sprzedaje, więc jak kupisz dwa, to jednego prawie po kosztach pewnie bez większej filozofii sprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu cicho ;)

f97f881a80e65c4d741a53603e70ef4f.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Burns tu nie zagląda. ;)

Brzydzi się.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Burns tu nie zagląda. ;)

Brzydzi się.

He he, dokładnie, ale ciii nie wywołujmy wilka z lasu :P

A tak swoją drogą miałem przyjemność ostatnio przymierzyć i pooglądać Batmana w oryginale, dzień przed tym jak przyszedł "kisiel", no i muszę przyznać, że różnica w wykonaniu jest ogromna, oczywiście na korzyść Rolka. Nie dostrzega jej tylko ten, kto nie macał oryginału.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A tak swoją drogą miałem przyjemność ostatnio przymierzyć i pooglądać Batmana w oryginale, dzień przed tym jak przyszedł "kisiel", no i muszę przyznać, że różnica w wykonaniu jest ogromna, oczywiście na korzyść Rolka. Nie dostrzega jej tylko ten, kto nie macał oryginału.

Jakoś mnie to w cale nie dziwi. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę na pewno Ktoś dostrzeże :D

I tutaj nie ma co porównywać, wręcz takie porównanie to obraza dla R ;)

Pełna zgoda .

Nie ta półka, nie ta cena.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siakiś bąbel :)

85ce18ad6983ec3769f9c5990f8048d9.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie, że różnica wykonania między homage a oryginałem jest znikoma a i tak wszyscy kupują oryginał za 50 razy więcej.... No błagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze oryginał nie jest 50 razy lepiej wykonany. Mało tego, T jest wykonany w kraju o dosyć wysokich kosztach pracy (Korea Płd. - chyba, że produkują go w Chinach, ale chyba i R produkują w Chinach, jak niemal wszystkie "szwajcary"). W dobrach luksusowych płaci się za "renomę", "prestiż" i "wyjatkowość". I myślę, że te właśnie przymioty R rzutują na tak dużą różnicę w cenie. Ja w każdym razie nie zapłaciłbym za zegarek tyle kasy. R znudzi się tak samo, jak T. To nie są produkty dla tych samych klientów. Nie każdy, kogo stać na R kupi R. T jest raczej dla ludzi, którzy nie uznają cech wymienionych w cudzysłowie, za warte swej ceny. Dla mnie są one bezwartościowe. Nie jest to ocena posiadaczy i miłośników R, po prostu stwierdzenie, że nie poszukuję w zegarkach tych własnie cech. 

 

Dobra luksusowe, podam przykład z motoryzacji. Auta luksusowe co do zasady musza być super bezpieczne. Ale to nie uzasadnia ich ceny. VW Phaeton, produkt na pewno super bezpieczny i posiadający wszystkie cechy aut luksusowych. NIe osiągnął sukcesu, bo to przecież VW... Czegio mu brakowało? "Renomy", "prestiżu" całej tej otoczki "luksusu". Sytuacja odwrotna: mercedes S, ostatnio świetny pomysł marketingowy, z nazwaniem go MAybachem. To dokładnie to samo, ale jakże daleko bardziej prestiżowe, niż Mercedes, nawet S-class. Toyota - Lexus. Mozna by mnozyć przykłady. Wniosek ten sam, duża część ceny to coś, za co jedni zapłacą, inni nie. Coś nie zwiazanego stricte z technologią wytwarzania i złozonością produktu.

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mielony już tyle razy, że raczej nie ma sensu zaczynać go na nowo. Warto jedynie trochę otworzyć głowę, poczytać i zdać sobie sprawę, że kupując Rolexa, nie kupuje się ot po prostu zegarka. Punkt widzenia może być: inwestycja na przyszłość (całkiem bezpieczna, a przy odpowiednim modelu można sporo zarobić np. Batman, który w ciągu 2-3 lat skoczył o ok 30k), chęć uczczenia ważnego wydarzenia w życiu, ktoś może od dziecka marzył o Rolku. itd. itd.

 

Z innymi homarami, wyłączając design, porównania nie ma. Proponuje się wypowiadać o jakości wykonania, dopiero po tym jak się z obydwoma firmami trochę czasu spędzi.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sytuacja odwrotna: mercedes S, ostatnio świetny pomysł marketingowy, z nazwaniem go MAybachem. To dokładnie to samo, ale jakże daleko bardziej prestiżowe, niż Mercedes, nawet S-class. Toyota - Lexus. Mozna by mnozyć przykłady. Wniosek ten sam, duża część ceny to coś, za co jedni zapłacą, inni nie. Coś nie zwiazanego stricte z technologią wytwarzania i złozonością produktu.

Proponuję się przejechać Lexusem i Toyota a później wygłaszać takie tezy. Maybachem nie jeździłem, ale przypuszczam, że Merc S jest dużo biedniejszy.

 

 

...

chęć uczczenia ważnego wydarzenia w życiu,

...

Można również dokupić do samochodu. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Csiiiiii Michał bo się wyda :P szczególnie, że pewnie przepłacę za Koronę, a przecież Orient ładne homary choćby day date robi. Ja na jakiegoś date just-a dla biedoty się czaję, a tu DAY-DATE za ułamek ceny  :P

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Luksus (łac. luxus – zbytek, nadmiar, przepych) – termin opisujący kategorię dóbr materialnych, bądź usług wyróżniających się wysoką ceną, wysoką jakością wykonania oraz trudną dostępnością dla odbiorcy."

 

tutaj jeszcze bardziej dosadna definicja luksusu: https://pl.wiktionary.org/wiki/luksus

 

koniec cytatu

 

Wysokoą jakość wykonania mogą mieć również nieluksusowe dobra użytkowe. To, co odróżnia dobra luksusowe, a więc rolexy, maybachy, lexusy i inne nie jest wysoka jakośc wykonania, lecz wysoka cena i trudna dostępność, te dwa elementy są wyróżnikiem dóbr luksusowych. 

 

Rolex nie jest 50 razy lepiej wykonany od Tisella. Różnica w cenie wynika nie tylko z lepszej jakości, lecz przede wszystkim z elitarności produktu. Co tworzy tą elitarność? Na pewno polityka producenta i dystrybutora, ograniczenie dostępności. Niemniej, jak widac z przykładu VW Phaetona, konieczne jest jeszcze coś. Ale to nie kwestia technologii, lecz PR, marketingu i ... po trosze psychologii.

 

Jak pisałem, Rolex i Tisell to zegarki dla innych klientów, więc nie ma sensu przypisywanie przez jednych, drugim jakichś wymyślonych intencji. Nie kupiłem tisella, bo nie stać mnie na rolka, lecz dlatego, że Tisell mi się po prostu podoba. Rolka nie kupię, bo - przynajmniej na razie - uwazam, że po prostu nie warto wydać tyle na zegarek.

 

Znam burze na forum odnośnie homarów, ale moim zdaniem, można o nich dyskutować i porównywać z inspiracjami pod jednym warunkiem - szacunku i nieprzypisywania innym jakichś niecnych intencji. Dla mnie Tisell to nie Rolex, lecz ładny, dobrze wykonany zegarek. Byłby ładniejszy bez tego mercedesa na wskazówce minutowej.

 

W sumie na koniec użyję jeszcze jednego argumentu: czy zegarek wykonany tak samo jak Rolex, tyle że przez producenta nieznanego, będzie kosztował tyle samo? Powiem tylko, że producentem wiekszości reflektorów do aut europejskich (i pewnie nie tylko) jest firma Hella. Lampa z logo Hella jest tańsza od identycznej lampy z logo VW, Audi czy Skoda. 

 

W dyskusji o dobrach luksusowych nie chodzi o ocenianie ich nabywców czy obrażanie nabywców produktów zwanych jako homage. Chodzi o - dla wielu - rzecz oczywistą, że to nie tylko jakość wykonania decyduje o cenie przedmiotow luksusowych.

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, widziałem na zachodzie, że da radę jakoś zamontować jubilee. Mocno zastanawiam się nad zakupem jakiejś z aliE, żeby ewentualnie dogiąć i sprawdzić. Mam rozumieć, że hollow end linki tylko mają szansę, ale wtedy jaki teleskop? Potrzeba będzie zagięty czy prosty?

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, ktoś może widział na żywo Explorera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Fajny, koperta tak słaba jak w "SUB'ie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zielonka, ale Tapatalk popsuł jakość 84dddff71f254bdd496e2d4140249ba9.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi z łapy nie zejdzie za szybko :)

OK, idę odkręcać ogniwa i zakładam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się wypowie w temacie podstawowe laco kontra tisell jak wychodzi porównanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.