Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarosław

...który z zegarków jest lepszy???

Rekomendowane odpowiedzi

...oczywiście forma żartu - rozrywkowa.

Moi Drodzy :D

Pytanie brzmi:

 

- który z zegarków jest lepszy (jeśli wogóle mozna tak powiedziec?!) a mianowicie:

1. ten co spaźnia się

2. ten co spieszy się

3. popsuty co stoi

 

...kurcze co Wy na to :?: :?: :)


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Trzecia opcja nie podoba mi się. Nie jest to zbyt miły widok kiedy nasz "przyjaciel" niedomaga, a właśnie w takich kategoriach odbieram zegarki. One wiele dla mnie znaczą i pewnie dlatego uczestniczę w dyskusjach na tym forum. Pierwsza opcja, hm, też raczej nie, zegarek nie powinien się późnić. Tak więc została nam opcja numer 2 i ta mi się podoba najbardziej czyli czasomierz, który się spieszy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy opci nr2 jest mniejsze prawdopodobieństwo że się spóźnimy np. do pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi to też nie jest źle... :oops: :wink:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyście do wyboru mieli zegarek który śpieszy 90 sek. na dobę i taki który spóźnia 10 sek. na dobę? Ja bym wybrał późniący.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tego, który spieszy :D


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tu gdzieś pisaliśmy, że niechodzący zegarek 2 razy na dobę pokazuje idealny czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A gdybyście do wyboru mieli zegarek który śpieszy 90 sek. na dobę i taki który spóźnia 10 sek. na dobę? Ja bym wybrał późniący.

 

Faktycznie, gdy zegarek zapierdziela jak pociąg "Pendolino" to też nie jest zbyt dobrze. Wszystko powinno być wyważone, ale tak 2-3 sekundy na dobę w trakcie dużych upałów, no, to jest do zniesienia. Normalnie czasomierz powinien "robić" +1, +2 sekundy na tydzień i tak właśnie jest w moim przypadku :).

 

Pozdrawiam

 

PS. Marcin, co z Twoim testem GP :?:. Chyba się jednak nie doczekamy :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_W napisał:

Marcin, co z Twoim testem GP :?: . Chyba się jednak nie doczekamy :D

Doczekacie się, GP "biega" już drugi tydzień i jest naprawdę dobrze, bedzie testowany od tej niedzieli :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:D Nareszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - masz rację co do tolerancji chodu, ale nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem prawdziwego Szafhauzena (wybacz ale tak zawsze nazywam IWC i będę - przedwojenna tradycja).


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem o tym. Ale nie od razu miałem czasomierz IWC choć jest to mój pierwszy zegarek mechaniczny. Wcześniej miałem zegarki kwarcowe. Jak byłem dzieckiem to pomykałem w Casio, później jak trochę dorosłem to był to Frederique Constant. To właśnie zegarki tej firmy miałem najdłużej, później przez krótki okres czasu nosiłem kwarcowe Portofino, a teraz jest "mechanik". Stopniowo w miarę możliwości finansowych można więc dochodzić do określonego celu. Ale to chyba dobrze, bo jak coś zbyt łatwo przychodzi to człowiek nie szanuje tego co ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak coś zbyt łatwo przychodzi to człowiek nie szanuje tego co ma.

No ja nie wiem; gdybym wygrał na jakiejś loterii sumę za którą mógłbym stać się właścicielem, dajmy na to PP 5016, z pewnością szanowałbym go nie mniej niż identyczny egzemplarz nabyty prozaiczną drogą długich wyrzeczeń. Jak widać zawsze znajdzie się wyjątek od tej - generalnie słusznej - zasady :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko, że szacunek o którym piszesz, byłby rezultatem respektu wobec marki Patek Philippe, a nie poszanowania pieniędzy, bo nie poniósłbyś praktycznie żadnego wysiłku celem ich pozyskania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo byłoby np. z grafiką P. Klee itd. Pieniądz jest tylko środkiem do realizacji marzeń, a nie celem samym w sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiedz to ludziom, którzy muszą żyć za 600 zł miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dla nich pieniądz też jest środkiem do realizacji celów/marzeń. Ale niestety, z konieczności, ich priorytety są całkiem inne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I właśnie w tym kontekście pisałem o szanowaniu kasy. Szanowaniu, czyli rozsądnym wydatkowaniu każdej złotówki. Dla nas problem stanowi zakup Jaegera, a dla nich problemem jest to czy nie pojawi się przy drzwiach ich mieszkania komornik, gdy nie uregulują płatności na czas.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.