Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
russell.ryan

ETA 2824 czy Powermatic 80?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na forum jak i również w temacie zegarków. Zamieściłem już tego posta na forum tematycznym, ale zdecydowałem się dodadać go także tutaj (mam nadzieję że nie naruszam tym samym regulaminu forum). Chciałbym kupić Certinę Diver. Z tego co udało mi się dowiedzieć występuje ona w dwóch wersjach. Mechanizm ETA 2824 (starsza wersja którą trudniej dostać) i Powermatic 80. 


 


W jednym sklepie, powiedzieli mi żebym kupił ETA 2824 ze względu na niezawodność mechanizmu. Podobno jest to mechanizm sprawdzony, produkowany od lat osiemdziesiątych, nie posiada części z tworzywa syntetycznego jak Powermatic przez co jest łatwiejszy w serwisowaniu i jak to powiedział sprzedający "prawdziwy mechanizm a nie jakiś plastykowy".


 


W innym salonie natomiast dostałem informację że jeśli kupować to tylko Powermatic 80, jest to mechanizm nowszy i mimo początkowych problemów z przed kilku lat został poprawiony i działa świetnie, rezerwa chodu jest imponująca, a syntetycznymi częściami nie należy się martwić. A na ETA 2824 nie należy zwracać uwagi bo to stary model który nie jest już produkowany a jak nawet go gdzieś znajdę to zegarek będzie miał już kilka lat od czasu jego wyprodukowania.


 


Czy są jeszcze jakieś znaczące różnice między tymi mechanizmami które opisałem powyżej?


 


Czy ktoś może mi pomóc w wyborze? Macie doświadczenie z tymi dwoma zegarkami? Co wybralibyście?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2824-2. niezawodny wół roboczy. Ponadto przeserwisujesz go niemal wszędzie. W drugim sklepie naopowiadano Ci bzur.

 

Zastanów się również czy potrzebujesz 80 godzin rezerwy chodu.  Jeśli chcesz go nosić codziennie to Ci do niczego niepotrzebna. Jeśli okazyjnie, to też nie :P

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie z punktu widzenia sprzedającego wszystko zależy od tego, czego więcej mają na stanie  :) IMO 2824-2 to sprawdzony i znany mechanizm, który nie nastręcza w zasadzie żadnych problemów serwisowych, w czym niewątpliwie tkwi jego siła. Powermatic kusi oczywiście 80 h rezerwy chodu, które udało się osiągnąć m. in. w konsekwencji zmniejszenia częstotliwości pracy tego mechanizmu, względem 2824-2  :) Nie słyszałem, by ktoś narzekał na jakość wykonania :)  więc IMO, nawet mając na uwadze "plastyk", nie ma się czego bać  :) Jeśli zależy Ci na dłuższej rezerwie, to Powermatic, a jeśli nie, to 2824-2  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w innym temacie jak nowy kupilbym powermatic, jak uzywany pewnie ETA.

Koledzy juz wymienili najwieksze zalety obu mechanizmow.

Ja ze swojej strony polecam Ete bo uzywam zegarkow z tym mechanizmem juz dlugo i nigdy nie mialem problemow. Oczywiscie przy zakupie nowego zegarka mozesz nie miec zbytnio mozliwosci wyboru bo certina do wiekszosci nowych modeli wklada juz powermatic.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obawiać Powermatica. Wybierz taki model, który odpowiada Ci kolorystycznie. Ostatnio wyszły 2 fajne wersje: czarna tarcza z zielonym sekundnikiem oraz niebieska tarcza i sekundnik czerwony :).


Obydwa na werku C07 oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Eta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

ETA(m) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatika 80 nie mam, ale etę 2824-2 już tak i wcale nie jest tak niezawodna, u mnie np. miała awarię po 5 latach tuż przed planowanym serwisem. Natomiast 80h rezerwy chodu to fajna sprawa, nie każdy ma rotomat i nie każdy nosi zegarek codzienne. Poczekajcie z 10 lat i to samo będzie się mówiło o Powermaticu że to wół roboczy ETY. ;) Ja bym kierował się wyglądem, który bardziej będzie się podobał to ten bym brał, ot i tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Brunetos

Mam Powermatic i jestem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Powermatica w Certinie DS-1 i zmodyfikowaną ETA (STP-111) w Swiss Military Hanowa Helvetus. Pomijając oczywiste, czyli jakość wykonania w Certinie, to Powermatic jest po prostu wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. W szczególności sprawdza się, jeśli masz kilka zegarków noszonych naprzemiennie. Po prostu nie musisz pamiętać, żeby dziada nakręcać. I faktycznie wytrzymuje te trzy dni bezruchu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam P80 tyle że w Tissocie i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby się zatrzymał. Dzisiaj kupiłem 'tradycyjny', ok 40 godzinny automat i zobaczymy czy nie będę tu mocno rozczarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma PM80 (też Certina Action Diver) to inne zegarki z limitem do 40 godzin trochę denerwują. :D Jak wybieram zegarek rano to zawsze najpierw myślę który tu może stanąć pierwszy zeby go wziąć i "dokręcić". A Action Diver... Jak na niego rano patrzę między innymi zegarkami to wygląda na wyluzowanego, jakby mówił: O mnie się nie musisz martwić. Dam radę, nie to co tamte mięczaki. :D:wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylkoczy nie jest tak ze wlasnie przez to czesciej nosisz te zegarki ktore maja mniejsza rezerwe chodu ;) ?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest. :D Ale ostatnio doszedłem do wniosku że trzeba odpuścić taką taktykę i odpuszczam zegarki z niższą ilością komplikacji.  :lol: Na szczęście nie mam zegarków z fazami księżyca czy nr tygodni. Na razie... :P 


Mojego GW-9200 nie nosiłem od pół roku chyba... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA, właśnie pisałem w innym wątku że P80 mają plastikowe części i ludzie się ich boją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chyba nie jest tak źle z tymi Powermaticami, bo już z tego tematu wynika, że jednak są kupowane  :) A bać to się można żony, a nie zegarka  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, też myślałem nad Himalaya edition z P80, ale każdy tu pisał że nie wiadomo co się z nim będzie działo podczas naprawy jak padnie, że cały mechanizm trzeba będzie wymieniać itd :D więc mnie to trochę spłoszylo :)

Chyba nie jest tak źle z tymi Powermaticami, bo już z tego tematu wynika, że jednak są kupowane  :) A bać to się można żony, a nie zegarka  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości regulacji co oznacza w praktyce w Powermaticu? Podobają mi się Certiny i rezerwa chodu też jest kusząca, ale w promieniu 100km nie mam większego miasta, gdzie znalazł by się jakiś dobry zegarmistrz, który by to serwisował. Najbliżej Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości regulacji co oznacza w praktyce w Powermaticu?

Jak to brak możliwości regulacji? Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? Oddawałem już bodajże 2 zegarki z Powermaticem do regulacji (Certina Bjoerndalen i Tissot Chemin coś tam) i dało radę wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb71 a jaki jest koszt przeglądu powermatica80? Wraz z wymianą tych plastików i regulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 10% wyższy niż ETA 2824-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisujesz u przeciętnego zegarmistrza czy wysyłasz np do autoryzowanego serwisu Certina? np Swatch Group Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U autoryzowanego - Tempus Łódź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb71 - mam jeszcze jedno pytanie, bo wokół tego mechanizmu powstały takie teorie, że głowa mała. Czy ten werk w razie awarii nadaje się do naprawy, czy w grę wchodzi najczęściej wymiana całego werku?Bo przeciez po okresie gwarancyjnym to są spore koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.