Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
russell.ryan

ETA 2824 czy Powermatic 80?

Rekomendowane odpowiedzi

ETĘ 2824-2 spokojnie wyregulujesz u średniej klasy zegarmistrza do +1/+5 sek na dobę bez zbędnego certyfikatu COSC, który miał rację 50 lat temu, gdy zegarki były bardziej niedokładne. P80 niestety już w ten sposób nie wyregulujesz.

co znaczy "do +1/+5 sek na dobę"? To maksymalna dopuszczalna odchyłka pomiędzy skrajnymi pozycjami? Dla maksymalnego naciągu sprężyny, czy bez względu na stopień naciągu?

 

Czy zegarmistrz da na to gwarancję 2 lata, albo choćby min. rok na stabilność takiej odchyłki po regulacji, nawet dla wersji standard?

 

Czy zmiany konstrukcyjne/ materiałowe między wersjami ETA standard, a top to marketingowy bełkot, czy jednak przyczyniają się do lepszych "możliwości" mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytania. O ile mysle, ze wersje top da sie wyregulowac u ogarnietego zegarmistrza do specyfikacji COSC bez samego certyfikatu o tyle standard czy nawet elabore moze miec problem.

 

I nie chodzi nawet o krotkotrwala dokladnosc chodu ale o powtarzalnosc, o brak zmian w zaleznosci od temperatury, stopnia naciagu sprezyny, itp. - inaczej nie inwestowano by w lepsze materialy dla wyzszych standardow wykonania.

 

 

Differences between the Grades Of The ETA 2824-2

 

STANDARD GRADE AND ELABORATED GRADE

  • Mainspring - Nivaflex NO
  • Collet - Nivatronic
  • Balance - Nickel gilt
  • Hairspring - Nivarox 2
  • Balance Staff - Epilame-coated
  • Shock protection - Etachocs
  • Pallet Stones - Polyrubies, Epilame-coated
  • Hairspring heat treatment - Etasable

 

TOP GRADE AND CHRONOMETER GRADE

  • Balance - Glucydur gilt
  • Collet - Nivatronic
  • Mainspring - Nivaflex NM
  • Shock protection - Incabloc
  • Hairspring - Anachron
  • Balance Staff - Epilame-coated
  • Hairspring heat treatment - Etasable
  • Pallet Stones - Red ribbies, Epilame-coated
Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre pytania. O ile mysle, ze wersje top da sie wyregulowac u ogarnietego zegarmistrza do specyfikacji COSC bez samego certyfikatu o tyle standard czy nawet elabore moze miec problem.

 

I nie chodzi nawet o krotkotrwala dokladnosc chodu ale o powtarzalnosc, o brak zmian w zaleznosci od temperatury, stopnia naciagu sprezyny, itp. - inaczej nie inwestowano by w lepsze materialy dla wyzszych standardow wykonania.

 

 

Differences between the Grades Of The ETA 2824-2

 

STANDARD GRADE AND ELABORATED GRADE

  • Mainspring - Nivaflex NO
  • Collet - Nivatronic
  • Balance - Nickel gilt
  • Hairspring - Nivarox 2
  • Balance Staff - Epilame-coated
  • Shock protection - Etachocs
  • Pallet Stones - Polyrubies, Epilame-coated
  • Hairspring heat treatment - Etasable

 

TOP GRADE AND CHRONOMETER GRADE

  • Balance - Glucydur gilt
  • Collet - Nivatronic
  • Mainspring - Nivaflex NM
  • Shock protection - Incabloc
  • Hairspring - Anachron
  • Balance Staff - Epilame-coated
  • Hairspring heat treatment - Etasable
  • Pallet Stones - Red ribbies, Epilame-coated

 

Ostatnio rozmawiałem z całkiem dobrym i kumatym zegarmistrzem na ten temat. Powiedział, że nie da gwarancji na regulacje mechanizmów w bazowych wersjach na max. +/- kilka sekund na dobę między skrajnymi pozycjami.

 

Krótkotrwale da się osiągnąć niezłe efekty, ale nie będzie to bardzo stabilne. Tania mechanika ma ograniczenia. Inaczej nie było by potrzeby komplikować technicznie i materiałowo mechanizmów w celu podnoszenia ich dokładności i stabilności.

 

Jeśli dałoby się wyregulować tanią etę, seiko, czy inną miyotę na max. plus kilka sekund/ dobę pomiędzy serwisami, bez zważania na sposób odkładania zegarka i kombinacje - mechanizmy takie jak np. w rolexie, czy grand seiko nie miały by większego sensu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Rado DiaMaster Power Reserve na werku ETA C07.671 z 80h rezerwą chodu. W tym werku chyba nie ma plastiku - tak przynajmniej wyczytałem.

 

Regularnie noszony przyspiesza dziennie 2-3s (bez ręcznego dokrecania).

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario po jakiemu to?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chyba wujek Google poszalał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wujowemu  ;)

 

Ok. już usuwam  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój powermatic 80 w Certinie DS Action Diver w 3 doby + 2 sec jeden dzień noszony dwa dni leżał sporadycznie przez te dwa dni go podnosiłem i sprawdzałem odchyłki, leżał klasycznie szkiełkiem do góry. Póki co jakby tak miało być to jest wręcz idealnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.