Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pozwoliłem sobie podzielić się moimi spostrzeżeniami z użytkowania Rangemana w odniesieniu do GW 6900 1er(trochę niedocenianego na forum), które mogą być pomocne dla forumowiczów myślących nad zakupem Rangemana.

1. Wygląd: Oba mają swój urok, reszta to kwestia gustu i oczekiwań.

2. Wygoda: Mam nadgarstek 17,5cm i Rangeman jest wyraźnie mniej wygodny od GW 6900 ale nie przeszkadza. Potwierdzam sygnały klubowiczów, zdarza mi się średnio raz dziennie wcisnąć przypadkowo środkowy przycisk czujników. Generalnie obsługa przycisków w Rangemanie jest bardzo wygodna i przewyższa GW 6900, to samo dotyczy czytelności, ta w Rangemanie jest IMO wzorowa, w GW 6900 opisy w kółeczkach są małe i póki nie znamy ich na pamięć to odczyt co jest w danej chwili aktywowane nastręcza kłopotów w czasie szybkiego odczytu.Jeśli chodzi o podświetlenie – illuminator z GW 6900 bardziej do mnie przemawia. Działanie auto-light w obu OK. Paski układają się na mojej ręce bardzo dobrze, olbrzymi plus za pogrubioną końcówkę dziurkowanego paska i udaną metalową w sprzączkę w rangemanie – nic się nie przesuwa.

3. Jakość:

Rangeman jest wykonanyz bardzo dużą dbałością, posiada więcej szczegółów na bezelu a mimo to spasowanie poszczególnych elementów jest precyzyjne, dobór materiałów jak najbardziej trafiony, GW 6900 wykonany jest również dobrze, ale jego konstrukcja jest prostsza i nie robi takiego wrażenia – wygląda taniej.

4. Obsługa i funkcje.

Stoper uruchamiany z poziomu HOME w Rangemanie to to czego zawsze mi brakowało-często korzystam i wygoda jest ogromna.

Waveceptor – zaobserwowałem bardzo dużą róznicę między tymi zegarkami. Rangeman potrzebuje widzieć północne okno w moim mieszkaniu(Częstochowa) aby się poprawnie zsynchronizować, GW 6900 łapie sygnał nawet w szufladzie:)

Funkcje barometru, wysokościomierza i termometru: Ich działanie obarczone jest umieszczeniem czujników w zegarku naręcznym i wszystkie wynikające z tego tytułu wady są naturalne. Odczyty są szybkie i mogą się każdemu przydać. Kompas działa bardzo dobrze, możliwość wprowadzenia deklinacji to duża jego zaleta.

 

Podsumowanie:

Obecną trzykrotną różnicę w cenie obu zegarków trudno mimo wszystko uzasadnić, ale ta różnica na pewno się zmniejszy i wtedy Rangeman jako w mojej opinii taki nastepca Risemana będzie bardzo udanym zakupem.

post-69359-0-28036800-1410969099_thumb.jpg

post-69359-0-05500100-1410969103_thumb.jpg

post-69359-0-15792500-1410969196_thumb.jpg

Edytowane przez mpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi ten się podoba.

Generalnie ciekawy pomysł i nawiązanie do filmu jak i do modelu DW-001 z 1994 roku.

post-71916-0-32148700-1410988009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te cudaki pokazujecie ;)

 

 

 

U mnie na stanie póki co takie trzy

 

 

1emki9.jpg

2irb6ft.jpg

347guqh.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym nabytkiem (GC-2000)

 

GC-2000-0_eaqaqrr.jpg

 

Świetny zegar i w takim stanie gratulację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

Idealne dla par.

 

post-37473-0-08162800-1411035215_thumb.jpg

 

Moim zdaniem to jest lepsza wersja dla pary  :)

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim też fajny ten gw-m5610 jak sie spisuje?

 

Muszę powiedzieć, że kupując go, nawet się nie spodziewałem, że ten mały G tak mnie urzeknie :) Jeszcze jakiś czas temu, to stare G-Shocki nie robiły na mnie wrażenia, a teraz im starszy tym lepszy. Człowiek się jednak zmienia :)

 

Mogę go polecić każdemu, kto nie ma niedzwiedziowej łapy, bo zegarek jest stosunkowo niewielki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te cudaki pokazujecie ;)

 

 

 

U mnie na stanie póki co takie trzy

 

 

1emki9.jpg2irb6ft.jpg347guqh.jpg

Miło popatrzeć.

post-71916-0-20301200-1411043977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że kupując go, nawet się nie spodziewałem, że ten mały G tak mnie urzeknie :) Jeszcze jakiś czas temu, to stare G-Shocki nie robiły na mnie wrażenia, a teraz im starszy tym lepszy. Człowiek się jednak zmienia :)

 

Mogę go polecić każdemu, kto nie ma niedzwiedziowej łapy, bo zegarek jest stosunkowo niewielki 

ja uzywam dw-5600 i jest on bardzo wygodny w gw-m 5610 podobaja mi sie te bardziej TŁUSTE cyferki :) chyba sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranna sesja urlopowa

15091566289_c7959d312d_c.jpg

15278379815_1e7fcb749d_c.jpg


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Wasze zegareczki piękne ;)

 

Seven dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu tego kodu.

 

Waldzior, imponująca kolekcja, zmieniłeś bezel w lustrzance? :P Weź no mi sprzedaj tą czarną klamrę hehe :P tego mi brakuje do mojego gd100, jak zrobili całego czarnego to klamrę też mogli dać czarną kitajce hehe.

 

A oto jak doskonale sprawuje się gx56 na robocie

43d18de3d28bc1e3gen.jpg

6057b2dcac6a2db9gen.jpg

 

Zauważyłem, że bezel nie dociska szkiełka tak bardzo i nie wiem czy jest to normalne czy po prostu zegarek już się trochę "zmęczył". Jest taka mała szczelina którą da się bez problemu podważyć np. paznokciem. Boje się że może przez to nie być już tak wodoszczelny, chociaż do tej pory wszystko w porządku a kontakt z wodą ma czasem ekstremalny.

Czy u zegarmistrza mogę sprawdzić jego szczelność i np go "uszczelnić"? U jakiegokolwiek czy lepiej iść do serwisu casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zacytować ale coś mi nie idzie na telefonie :(

 

 

Bezel zamieniłem z ciekawości i tak zostało :)

Klamre mogę Ci sprzedać razem z resztą zegarka :)

 

 

Co do "szczelności" bezelu to z mojego doświadczenia wynika, ze bezel nie tworzy w żaden sposób ani nie poprawia wodoszczelności więc może sobie odstawać.

Wpływ na szczelność ma dekiel i szkło a po drodze przyciski.

Plastikowy bezel to tylko design i tani, wymienny element.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamre mogę Ci sprzedać razem z resztą zegarka :)

 

 

Co do "szczelności" bezelu to z mojego doświadczenia wynika, ze bezel nie tworzy w żaden sposób ani nie poprawia wodoszczelności więc może sobie odstawać.

Wpływ na szczelność ma dekiel i szkło a po drodze przyciski.

Plastikowy bezel to tylko design i tani, wymienny element.

 

W sensie cały zegarek czy pasek i pusty bezel? Potrzebna mi sama klamra :P :P

 

Ahaa, bo ja myślałem że to właśnie ten bezel tworzy jakby szczelną kapsułę dla tychzegarków, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.