Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie o kolory podświetleń szczególnie w modelu mudman, przeglądając rożne fotki spotkałem się z kolorem niebieskim, zielonym i pomarańczowym. Od czego zależy kolor, jaki kolor ma lub powinien mieć model G-9000-1VCR? Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam załogę G. Niedługo dołączę :)

 

Z moich doświadczeń z illuminatorami Casio (a miałem ich kilka, wszystkie nieb-ziel) wynika ze kolor zależy od dwóch czynników:

- poziom naładowania baterii - zegarek z nową baterią świeci bardziej na niebiesko, wraz z rozładowywaniem sie baterii kolor zaczyna przechodzić w zieleń

- temperatura otoczenia - przy troche zuzytej baterii jeżeli zegarek jest na rece bedzie swiecił bardziej na zielono, po zdjeciu i wsadzeniu go do zimnej wody/lodówki/zamrażarki tudzież zimowym spacerze, kolor wyraźnie przechodzi w strone błękitu

 

Zatem nie ma dwóch oddzielnych typów EL: niebieskiego i zielonego ale jeden świecący różnie w zależności od warunków i okoliczności.

Stąd też zapewne różnice na zdjeciach jednego i tego samego modelu robionych przez różne osoby.

 

G-9000-1VCR z tego co mi wiadomo ma podswietlenie koloru niebiesko-zielonego. Zegarki które maja pomarańczowe podswietlenie maja z reguły wyświetlacz koloru szarawo-pomaranczowego tak jak ten na zdjeciu:

 

g9000-8v-266x300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem nie ma dwóch oddzielnych typów EL: niebieskiego i zielonego ale jeden świecący różnie w zależności od warunków i okoliczności.

Stąd też zapewne różnice na zdjeciach jednego i tego samego modelu robionych przez różne osoby.

Nie jest to prawda

Kolor iluminatora zalerzy od modelu zegarka

jedne mają morski inne zielony inne niebieski

pomarańczowy zdarza sie czesto,

Poziom baterii niski powoduje brak iluminacji i np. dzwieku alarmów

a jeśli G pada na twarz to po wciśnieciu illuminatora potrafi wygasić wyświetlacz

Mam w kolekcji damski baby-G który ma trzy kolory illuminatora zielony czerwony żółty aktywnie działąjące po sobie


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje, pisalem z własnego doświadczenia

Nie chodziło mi o to ze bateria jest prawie wyczerpana ale raczej o to, że inaczej świeci na świeżo wymienionej baterii a inaczej po 1-2 latach.

Wydawało mi sie ze wszystkie niebieskie illuminatory to to samo. Ale skoro piszesz że jedne mają morski inne zielony inne niebieski to pewnie masz racje. Zapewne nie zauważylem różnicy bo nigdy nie miałem równocześnie dwóch casio o podobnym stanie zużycia baterii a może po prostu cały czas trafialem na modele z tym samym typem EL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki to ja tak może za ostro.

Te zegarki mają tak różne odcienie tych iluminatorów - spokojnie z moich mógłbym na małej choince światełka powieszać :)

Niektóre mają obrazki które widać po wciśnięciu iluminatora fajnie to wygląda.

Chyba nie mam dwóch takich samych odcieni iluminatora :)


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Pytałem u importera o illuminator tego mudmana i on określił kolor jako turkus :) W zibi widziałem z niebieskim ale nie wiem jakie miał oznaczenie. Wychodzi chyba ze kolor zależy od modelu i pewnie mody. Podejrzewam ze zibi ma nowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot wax -trzymam za słowo i czekam na kuriera,DW 6600-1VZ :wub: ,poglądowe foto będzie,a czekam na bliżniaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mature do garniaka tez G zalozysz ?

 

Może nie matura i nie garniak ale całkiem sportowo tez nie jest.

burn_after_reading_013.jpgset_small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co na to swatch group ?? :rolleyes:


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma moze jakis pomysl jak moge z mojego zegarka usunac biale i czerwone napisy na obudowie? Najlepiej tak zeby nie uszkodzic (porysowac) obudowy :rolleyes: Probowalem szorowac szczotka, na sucho, na mokro, z mydlem, proszek do prania itp. Nie ma nawet sladu zeby cos schodzilo. Napisy sa tloczone i pomalowane jakas farba. Mysle, ze zegarek wygladal by lepiej jako jednolita czern. Co o tym sadzicie?

 

gshockb1001bv.jpg


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Musisz go potraktować rozpuszczalnikiem :rolleyes:

Eye_lip chyba tak zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem i o jakichs mocniejszych rzeczach tez ale troche sie boje zeby nie zeszlo (nie rozpuscilo sie) nic poza napisami. Myslisz, ze rozpuszczalnik nie bedzie za mocny?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr
Tez o tym myslalem i o jakichs mocniejszych rzeczach tez ale troche sie boje zeby nie zeszlo (nie rozpuscilo sie) nic poza napisami. Myslisz, ze rozpuszczalnik nie bedzie za mocny?

 

Nie polewaj go tym rozpuszczalnikiem, tylko nasącz jakąś szmatkę lub wacik. Nie powinno się nic stać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje o Eye_lip. Probuje sie z nim skontaktowac, jak sie uda to zrobie tak piszesz. Jak cos zle pojdzie to najwyzej kupie nastepny zegarek.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos ma moze jakis pomysl jak moge z mojego zegarka usunac biale i czerwone napisy na obudowie? Najlepiej tak zeby nie uszkodzic (porysowac) obudowy :rolleyes: Probowalem szorowac szczotka, na sucho, na mokro, z mydlem, proszek do prania itp. Nie ma nawet sladu zeby cos schodzilo. Napisy sa tloczone i pomalowane jakas farba. Mysle, ze zegarek wygladal by lepiej jako jednolita czern. Co o tym sadzicie?

 

Co Ci przeszkadzają te napisy? Wstydzisz sie napisu G-Shock? Czerwone elementy dodają zegarkowi sportowego wyglądu i moim zdaniem wygladają ciekawie. Czytając Twój post, aż strach pomyśleć co byś robił z Risemanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sie wstydzic napisu G-Shock!?! Nie przeszkadzaja mi, po prostu sie zastanawiam jak by zegarek wygladal bez nich, a w koncu moze nawet bym ten jeden napis G-SHOCK zostawil. Wlasnie ogladalem Riseman'a - pasuja mu napisy, a moze jak bym mial Riseman'a to bym w ogole o takim zabiegu nie pomyslal. To byl taki impuls bo zobaczylem dw6600 z takimi czarnymi.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał, straci swój charakter i będzie taki zwyczajny a do tego może po kontakcie z rozpuszczalnikiem zblaknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, moze sie zrobic matowy :rolleyes: zastanawialem sie i chyba sobie odpuszcze. Kolega chce tez cos takiego zrobic, jak on sie zdecyduje i zrobi to zobacze jak wyszlo.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach zegarkowych można znaleźć różne porady jak zrobić to i owo - poszukaj :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, moze sie zrobic matowy

 

I taki też się stanie :rolleyes: podjąłem się usunięcia dwóch napisów i generalnie, porażka z użyciem chemikaliów.

Farba schodzi ciężko pomimo próby trzech środków. A efekt to zmatowiały "odstający" od reszty kawałek zegarka :P

Zabieg absolutnie zbędny i bezsensowny, łatwiej nabyć egzemplarz w wersji "black" :P


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki froq81 - tak tez myslalem, ze zmatowieje wiec daje sobie spokoj. Wersji "black" raczej nie ma, nie widzialem.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teshima

jak mus to mus,więc może marker czarny niezmywalny się przyda,z najmocniejszych,którymi niegdyś się bawilem to firma CONTE -śmierdzi strasznie,ale usunąć tego nawet z szyby rozpuszczalnikiem bardzo ciężko

 

choć dla próby wpierw bym spróbował jakimś zwykłym zmywalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teshima

jak mus to mus,więc może marker czarny niezmywalny się przyda,z najmocniejszych,którymi niegdyś się bawilem to firma CONTE -śmierdzi strasznie,ale usunąć tego nawet z szyby rozpuszczalnikiem bardzo ciężko

 

choć dla próby wpierw bym spróbował jakimś zwykłym zmywalnym

 

Nie, no nie bede cudowal :rolleyes: Az tak mnie nie cisnie. Z bialymi i czrwonymi tez mi sie podoba - inaczej bym go nie kupowal. Jak cos nie wyjdzie to wtedy bedzie dopiero klopot. Albo bedzie miejscami matowy albo pomazany markerem. Z dwojga zlego wybieram trzecia opcje i zostawiam tak jak jest.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na watchuseek polecają głównie GooF Off (produkt do czyszczenia wszystkiego) u nas z deczka niedostępny, ale podobno zmywacz do paznokci daje radę (sam nie próbowałem).

 

Przy czym trzeba moczyć bezel w takim płynie z 15-20min i potem szorować np. szczoteczką do zębów.

Ale zdecydowanie nie nadaję się do białych G-Shocków!

 

Zegarek po takiej operacji wygląda bardziej "taktycznie" :rolleyes:

Na szczęście mam teraz G z fabrycznie "taktycznym" bezelem DW-5600B :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.