Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, sledze ten temat juz troche i jak patrze jak na sile chcesz doszukac sie w Risemanie cudu nauki i techniki to smiac mi sie chce. Ty go lepije nie kupuj bo moze nie sprostac Twoim oczekiwaniom...bez urazy oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk
Jak nam powszechnie wiadomo g-shock wytrzymuje cisnienie 20bar czyli mozna z nim zejsc na 200m. Jest to jednak cisnienie statycznie, moze sie przeciez zdazyc tak, ze zejdziemy na glebokosc np. 150m poruszamy reka i po zegarku.

Czy mozna jakos przeliczyc to cisnienie statyczne na dynamiczne tak aby wiedziec jaka glebokosc praktycznie wytrzyma g-shock w ruchu?

 

 

byyyyłooo

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...st&p=296866

 

http://www.jamesralph.com/pages/worldrecord.html

 

myślę, że g-shock'i dają radę :)

 

Casio_002sm.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jak to jest z mierzeniem temperatury w zegarkach z termometrem. Wiadomo, temperatura ciała przekłamuje odczyt, ale czlowiek to nie jaszczurka, ani żaba, wiec jest stałocieplny i jeśli sie dobrze czuje, może sprawnie odgadnąc swoją temperaturę ciała. W takiej sytuacji zdejmowanie zegarka z nadgarstka chyba nie jest koniecznością, bo wystarczy zbadać o ile stopni temperatura ciała zawyża odczyt i potem odejmować to jako stałą. Ktoś kiedyś tego próbował? Zdaje to egzamin?

 

Moim zdaniem są 3 opcje:

- przy pomocy innego termometru sprawdzić jaka jest różnica temperatury wskazywanej przez zegarek i rzeczywistej. Podczas odczytu temperatury należy ją uwzględnić

- temperaturę z innego termometru przyjąć jako punkt odniesienia i ręcznie skalibrować zegarek (wtedy temperatura zbliżona do rzeczywistej będzie wskazywana w momencie gdy zegarek będzie na nadgarstku)

- nauczyć się wykresu zależności różnicy temperatury rzeczywistej i wskazywanej przez zegarek w trakcie noszenia (wykres zamieszczony w instrukcji - niestety nie jest to zależność liniowa :) ) i uwzględniać go przy odczycie temperatury.

 

Dodam jeszcze tylko, że zegarek ma pewną bezwładność pomiaru, czyli po zdjęciu go z ręki najlepiej odczytać temperaturę

 

Pozdrawiam


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem są 3 opcje:

- przy pomocy innego termometru sprawdzić jaka jest różnica temperatury wskazywanej przez zegarek i rzeczywistej. Podczas odczytu temperatury należy ją uwzględnić

- temperaturę z innego termometru przyjąć jako punkt odniesienia i ręcznie skalibrować zegarek (wtedy temperatura zbliżona do rzeczywistej będzie wskazywana w momencie gdy zegarek będzie na nadgarstku)

- nauczyć się wykresu zależności różnicy temperatury rzeczywistej i wskazywanej przez zegarek w trakcie noszenia (wykres zamieszczony w instrukcji - niestety nie jest to zależność liniowa :) ) i uwzględniać go przy odczycie temperatury.

 

Dodam jeszcze tylko, że zegarek ma pewną bezwładność pomiaru, czyli po zdjęciu go z ręki najlepiej odczytać temperaturę

 

Pozdrawiam

 

 

No i o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim G-303B poszła szlufka przy parcianym pasku. Czy oprócz możliwości jej dorobienia we własnym zakresie, można gdzieś dokupić samą szlufkę o szer. ok 30mm czy grozi to zakupem nowego całego paska?

Ktoś przerabiał coś takiego? Zegarkowi mija właśnie trzy lata i takich rzeczy to gwarancja raczej nie obejmuje :)

 

Pozdrawiam

Ogre2000


=====================

DW-6900BD-6T + G-303B-3AVER + GW-9200-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jaki jest najmniejszy g-shock oprocz babyG? Chodzi mi o to, ze chodzi mi po głowie zrobienie prezentu-niespodzianki synowi 14-to letniemu ale rączki u niego póki co jak patyczki... G-shock by sie u niego sprawdzil na 100% :) tylko głupio by było jakby był za duzy... Kupno natomiast "babyG" to "siara"... :) Rozumiecie....

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

G-056 albo DW-5600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:-)

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda

wiecie gdzie moge na necie dostac instrukcje do Casio G-Shock GS-1100D-1AER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda

tylko po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam scan instrukcji zibi w pdf do modelu GS-1100 modul 4777. moze byc? wyslij mi adres e-mail na PW to wysle Tobie.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w cenach pasków do mudmana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spodobał mi się ten model Casio G-Shock Riseman GW-9200, byłby to pierwszy g w moim życiu, dotad zawsze proste elektroniki, najlepiej w stylu retro.

Czy sądzicie że warto kupić?

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Spodobał mi się ten model Casio G-Shock Riseman GW-9200, byłby to pierwszy g w moim życiu, dotad zawsze proste elektroniki, najlepiej w stylu retro.

Czy sądzicie że warto kupić?

 

pozdrawiam

Tomek

 

Przeczytaj recenzję i sam oceń. Ja jestem w każdym razie z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj recenzję i sam oceń. Ja jestem w każdym razie z niego zadowolony.

 

Tak właśnie to zrobiłe, przepraszam, ale wrzucajać moje pytanie nie zauwazyłem Twojej recenzji.

No wynika z tego, że to niezła maszyna.

Mi się podoba przede wszystkim z wyglądu, jeśli chodzi o funkcje, to pewnie połowy bym nie potrzebował, nie zapuszczam się w jakieś wyprawy itp.

No i nie wiem jak z tą kalibracją, czy nie jest to jakiś kosmos dla mnie.

 

a skoro nie prowadze ekstremalnego zycia to może inny g-shock? no ale taki co ma waveceptor? cos doradzisz??

 

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skoro nie prowadze ekstremalnego zycia to może inny g-shock? no ale taki co ma waveceptor? cos doradzisz??

 

dziękuje

 

Polecam GW-9000 Mudman, to moim zdaniem jeden z najlepszych G-Shocków i gdyby nie pare drobnych wad, takich jak ciężko wciskajace się przyciski, timer zaledwie od godziny w dół i napis STW przez 3 sekundy blokujący licznik godzin po wejściu w funkcje stopera, napisał bym, że jest najlepszy. A co do Risemana, to naprawdę warto go kupić. Kalibracja sensorów przebiega tak jak ustawianie godziny w prostych elektronikach, tylko musisz starannie wybrać punkt odniesienia.

Poniżej GW-9000 Mudman

 

post-24452-0-99330400-1331219526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Bądź też Gulfman z Wavem :) GW-9100 (chyba) ładniejszy od Muda. Lestaf, jak długo kalibrowałeś Risemana?? Ja myślałem że zwariuję jak ustawiałem swojego Gulfa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seemex

witam.na wstepie powiem iz wiem ze to jest forum apropo G-shock.ale nie mam pomysłu gdzie moge sie zwrócic z moim małym problem a wiec próbuje wszedzie.mam zegarek casio protrek prw1300.i bardzo bede wdzieczny za instrukcje obsługi w jezyku polskim bo instrukcja po agnielsku nie jest dla mnie do konca jasna władam angielskim ale nie na tyle aby zrozumiec co tam pisze bede bardzo wdzieczny za pomoc.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bądź też Gulfman z Wavem :) GW-9100 (chyba) ładniejszy od Muda. Lestaf, jak długo kalibrowałeś Risemana?? Ja myślałem że zwariuję jak ustawiałem swojego Gulfa :(

 

Ogólnie to wszystko w Risemanie ustawia sie intuicyjnie. Problemy miałem tylko z Wave Ceptor, zegarek wyświetlał że ostatnia aktualizacja była w grudniu 2008, domyślałem się, że to była pierwsza i ostatnia aktualizacja. Złapanie sygnału ręcznie zawsze kończyło się tak samo czyli źle, w nocy też nie chcial się aktualizować i juz myślałem że mam jakiś wadliwy egzemplarz. W końcu jakimś cudem udało mi się włączyc aktualizacje. Najprawdopodobniej ta grudniowa była jeszcze w Tajlandii, a potem zegarek ustawiono ręcznie. W każdym razie teraz aktualizuje się jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troche off-topic.

Pewnie kojarzycie ze w warszawie jutro i pojutrze jest g-shock x-treme 2009 - festiwal sportow ekstremalnych. Jest razem z extrememoto ktore tez jest coraz lepsze. Tak wiec to z pewnoscia najwieksza tego typu impreza organizowana w polsce.

No wiec dla chetnych G-Shockow bedzie tam mozna kupic wszystkie aktualnie w polsce dostepne G-Shocki (okolo 80 modeli) z rabatem 25%. Oczywiscie z oficjalnego zrodla z gwarancja, instrukcja itd.

Zapewniam ze poza wyprzedazami w sklepie nie zlapiecie takich promocji.

Tak wiec jak ktos poluje na nowego GS to zapraszam na impreze.

wiecej o imprezie na www.gshock-xtreme.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak troche off-topic.

Pewnie kojarzycie ze w warszawie jutro i pojutrze jest g-shock x-treme 2009 - festiwal sportow ekstremalnych. Jest razem z extrememoto ktore tez jest coraz lepsze. Tak wiec to z pewnoscia najwieksza tego typu impreza organizowana w polsce.

No wiec dla chetnych G-Shockow bedzie tam mozna kupic wszystkie aktualnie w polsce dostepne G-Shocki (okolo 80 modeli) z rabatem 25%. Oczywiscie z oficjalnego zrodla z gwarancja, instrukcja itd.

Zapewniam ze poza wyprzedazami w sklepie nie zlapiecie takich promocji.

Tak wiec jak ktos poluje na nowego GS to zapraszam na impreze.

wiecej o imprezie na www.gshock-xtreme.pl

 

A jest możliwość, że kiedyś odbędzie się takie coś w Gdańsku? U nas też jest piękne lotnisko Areoklubu Gdańskiego, ogromna, porośnieta trawą przestrzeń, można tam jeździć motorami, terenówkami, nawet można ekstremalnie w golfa zagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr
witam.na wstepie powiem iz wiem ze to jest forum apropo G-shock.ale nie mam pomysłu gdzie moge sie zwrócic z moim małym problem a wiec próbuje wszedzie.mam zegarek casio protrek prw1300.i bardzo bede wdzieczny za instrukcje obsługi w jezyku polskim bo instrukcja po agnielsku nie jest dla mnie do konca jasna władam angielskim ale nie na tyle aby zrozumiec co tam pisze bede bardzo wdzieczny za pomoc.pzdr.

 

Zajrzyj do najbliższego salonu Time-Trend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na recenzję kolejnego G-Shocka, tym razem GW-9000 Mudman.

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=33934

 

Z Twoich recenzji wnioskuje, ze masz minimum 2 g-shock'i. Dlaczego macie po 2 lub wiecej? Ja mam jeden i bede go nosil az ulegnie zniszczeniu chyba, ze wczesniej kupie inny. Stary komus podaruje, sprzedam albo zalatwie na amen. Nie moge miec dwoch g-shock'ow naraz bo bym zwariowal nie mogac sie zdecydowac, ktory nosic. Jak bym mial wiecej niz 2 to juz tragedia!!!


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.