Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Ja Risemana mam na 6 dziurce i jest dobrze. Sądzę, że to bardziej kwestia osobista, co komu bardziej pasuje. Ja mam taki problem z DOXĄ TC One trochę, ale to ostatnio jak mi z nieróbstwa nadgarstki zmalały i trochę przy bransolecie Certiny, musiałem skrócić ją o ogniwko z 2 tygodnie temu, ale dalej jest za luźno.

A co do Risemana zrecenzowałem go, opisałem i zapraszam do komentowania:

http://zgryzlipiorekizegarki.blogspot.com/2011/11/rise-of-collection-riseman.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman zmień awatar bo nie mogę się skupić na tym co piszesz B)

+1 jeden z lepszych jakie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman zmień awatar bo nie mogę się skupić na tym co piszesz ;)

 

Żeby Cię podjarać to wyobraź sobie, że ona to robi w górach B)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ostatnio po wymianie G-Shocka na inny model (z GW-9200 na GS-1150) narodziło mi się pewne pytanie. Dla jednych to pytanie będzie głupie, dla jeszcze innych żenujące, a dla jeszcze innych śmieszne. Tak czy owak po to jest forum żeby dyskutować i wymieniać się doświadczeniami! ;-) Moje pytanie jest następujące: Jak nosić zegarek na ręce? Zanim udzielicie odpowiedź uzasadnię swoje pytanie - mianowicie: Kiedy miałem Risemana zegarek zakładałem na rękę i w drogę. Był on solidnie przytwierdzony ale pod zegarkiem była przerwa na pół palca. Teraz mam Gieza i nietypowy problem bo na 4 dziurce zegarek uciska mi rękę, a na 5 już się kręci wokół nadgarstka. Taki oto mam problem. Niby dziwny, ale trochę mnie to wkurza bo nie wiem jak nosić ten zegarek bo tak i tak nie jest mi wygodnie. Post ten ma na celu stworzenie nazwijmy to małej ankiety w której użytkownicy forum zadeklarują jak noszą swoje G-Shocki. Pozdrawiam!

 

Miałem podobny problem z moim g7900...na jednej dziurce był za luźno na innej za ciasno.na szczęście mogłem wykręcić skrzydełka które były pod paskiem i teraz 5 dziurka od końca jest idealna ;) a w Twoim przypadku chyba lepiej będzie jeśli będziesz go nosił na luźniejszej dziurce,przynajmniej ja bym tak zrobił bo nie lubię jak zegarek za mocno przylega mi do ręki.Możesz też spróbować zrobić dziurkę pomiędzy tymi dwiema,ale nie wiem czy pasek nie będzie pękał w tym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z moim g7900...na jednej dziurce był za luźno na innej za ciasno.na szczęście mogłem wykręcić skrzydełka które były pod paskiem i teraz 5 dziurka od końca jest idealna ;) a w Twoim przypadku chyba lepiej będzie jeśli będziesz go nosił na luźniejszej dziurce,przynajmniej ja bym tak zrobił bo nie lubię jak zegarek za mocno przylega mi do ręki.Możesz też spróbować zrobić dziurkę pomiędzy tymi dwiema,ale nie wiem czy pasek nie będzie pękał w tym miejscu...

Jak sam zrobisz dziurki to moment pęknie. Przerabiałem już to B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy GD-100 jest to samo ;) Nosze na piątej dziurce, po bokach jest luz, a góra i dół dociska nadgarstek. Na początku, miało sie dziwne uczucie, ale teraz jest ok B) Po prostu kwestia przyzwyczajenia, a z biegiem czasu, pasek powinien się ułożyć pod ręke :D

Edytowane przez Michael Myers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Mam nadgarstek 17,5cm, gieza zapinam na 6 dziurke liczac od koperty a luzu jest 1cm. Wiem ze gs-1150 ma inny pasek niz gs-1100 tylko nie pamietam czy jest krotszy czy dluzszy.

 

Giez ma mega wygodny pasek, jest najlepszy jakikolwiek nosilem w Casio :D

 

1024.jpg?md=1302436396000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

 

"...Giez ma mega wygodny pasek, jest najlepszy jakikolwiek nosilem w Casio :D ..."

 

zobaczysz 'zero-jeden' ... kiedys sie skusze na ten zegarek i nawet juz myslałem o tej najprostszej wersji,ale narazie jestem spłukany:)

-ale obiecuje,ze bede w nim bede chodził - nie bedzie tak jak z frogami które pełnią role kurzołapów :)hehe

 

kreci mnie w nim to ze ma wskazówki i najważniejsze...dekiel:)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

hehe no co ty? Jakos nie moge sobie wyobrazic ciebie z giezem na rece :D

Juz od ponad pol roku nie sciagam go z nadgarstka no chyba ze biegam i zakladam pulsometr lub mam ochote zalozyc innego G na reke a tak to wiekszosc czasu na nadgarstku Giez :) zwlaszcza ze w tym roku mial szanse sie wykazac w trudnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

"...hehe no co ty? Jakos nie moge sobie wyobrazic ciebie z giezem na rece :D..."

 

przyznam ci sie ze kreciły mnie zawsze,ale też od zawsze nie podobały mi sie te ich powykrawane bezle z tymi dwoma srbkami [zwłaszcze te srubki]

i przeszkadza mi troche obsługa - bo troche skomplikowana i długotrwała w moim wykonaniu:)

-mój tata posiada G-1000 z brasoletką,więc czasem mam okazje sie nim pobawić.

Szkoda ze ma awersje do plastiku bo juz dawno miałby GIEZ'a

 

swoja droga,wiem ze zaskoczył go cięzar GW5000,więc moze i ten model wywarłby na nim wrazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Dobrze sie zastanow czy chcesz gieza, jak masz mozliwosc to przymierz, obejrzyj bo jednak masz jakies zastrzezenia. Nie dla kazdego jest ten zegarek...

 

1024.jpg?md=1320933267000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi dotyczące mojego pytania "Jak nosić zegarek?".

 

Mam takie pytanko do użytkowników Gieza. Czy ten zegarek jest tak wytrzymały jak pozostałe zegarki z serii G-Shock? Miałem wcześniej Risemana i cuda robiłem z tym zegarkiem czasami, aż wstyd się przyznać :-) Teraz mam GS-1150 i już bym go nie kopnął, ane nie wyrzucił z okna. Wiem, że G-Shocki nie służą do torturowania, ale po prostu zastanawiam się jak wytrzymały jest ten zegarek.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, Giez ładny, ale wskazówkowiec w którym sekundowa wskazówka robi za stoper to jakieś nieporozumienie. Jak widzę sekundową w miejscu to omijam takiego G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi dotyczące mojego pytania "Jak nosić zegarek?".

 

Mam takie pytanko do użytkowników Gieza. Czy ten zegarek jest tak wytrzymały jak pozostałe zegarki z serii G-Shock? Miałem wcześniej Risemana i cuda robiłem z tym zegarkiem czasami, aż wstyd się przyznać :-) Teraz mam GS-1150 i już bym go nie kopnął, ane nie wyrzucił z okna. Wiem, że G-Shocki nie służą do torturowania, ale po prostu zastanawiam się jak wytrzymały jest ten zegarek.

 

Pozdrawiam!

 

Gieza nie mam ale się wypowiem :) wydaje mi się że wytrzymałość będzie taka sama raczej,dodatkowym naprawdę wielkim atutem jest zakręcany dekiel,co moim zdaniem powinno byc standardem we wszystkich G..no cóż,niestety nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, Giez ładny, ale wskazówkowiec w którym sekundowa wskazówka robi za stoper to jakieś nieporozumienie. Jak widzę sekundową w miejscu to omijam takiego G

 

Ja mam GS-1150 (nowszy model od GS-1100) i w moim wskazówka sekundowa chodzi tak jak w zwykłym zegarku. Dodatkowo dodano w tym modelu wielozadaniowość! Ogólnie jest to poprawiona wersja Giez'a pierwszej generacji.

 

Na tym filmiku widać "tykający" sekundnik w nowym Giez'ie:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Mam juz dosyc dlugo gieza i uwazam ze jest to wytrzymaly G, jak przeszukasz ten temat to znajdziesz moje wpisy o wytrwalosci. Wielu pewnie uwaza ze wskazowkowy G nie jest tak wytrzymaly jak te z lcd co jest po prostu najzwyczajniej mitem :)

 

sebastian.wifi

Rozumiem cie doskonale tez przechodzilem ten okres ze nowy giez jest tak ladny ze az go szkoda uzywac :) u niektorych to moze trwac krocej u innych dluzej a jeszcze u innych nie przechodzi ten okres "ochronnosci" wcale.

 

tutaj recenzja gs-1150 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51460-recenzja-g-shock-gs-1150/

 

mariaczi

gs-1100 jest ostatnim ktory ma stojaca wskazowke, w kolejnych modelach wskazowka ozyla. Mnie nie przeszkadza ze ta wskazowka se stoi, akceptuje ten zegarek w takiej formie jakiej zostal stworzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwanaście "jedynek" na wyświetlaczu - nieprędko coś takiego znów się trafi. :)

 

Niestety obiektyw nie wyrobił z ustawieniem ostrości i wyszło, jak wyszło...

 

g770012x1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem swojego GS-1100 do pralki, program 30 minutowy, wirowanie na 700 obr/min no i jest czysciutki a takze co najwazniejsze wszystko pozostalo w jak najlepszym porzadku ;)

 

Ten wpis rozwiał moje wszelkie wątpliwości! Dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik 00110010000010011001 dnia 19 kwiecień 2011 - 14:07 napisał

Wrzucilem swojego GS-1100 do pralki, program 30 minutowy, wirowanie na 700 obr/min no i jest czysciutki a takze co najwazniejsze wszystko pozostalo w jak najlepszym porzadku

 

 

Ten wpis rozwiał moje wszelkie wątpliwości! Dzięki!

 

A w moim przypadku, rozłożył mnie na łopatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a ja dodam tylko od siebie ze 1150 bedzie nastepnym moim zegarkiem ;) - nie wiem kiedy bo pierwsze musze rozwiazac problem z tym Frogiem GW205K,ale wiem ze juz jestem zdecydowany

-tata tez go dostanie i bedzie musiał w nim chodzić;)

 

seven - to zdjecie powinnes wysłac masonom,nagrodzili by cie - o tej godzinie i w tym dniu zaczeła sie ceremonia masonska w egipcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś G9000MS, czy cyferki nie są zbyt ciemne? Na zdjęciach wydaje się prawie niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś G9000MS, czy cyferki nie są zbyt ciemne? Na zdjęciach wydaje się prawie niewidoczne.

 

tez mi sie tak wydaje, dlatego wybrałem G-9000-3V


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.