Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

Jestem amatorem gór (wędrówek i nart) oraz podróży motocyklowych. Potrzebuje więc dobrego, niezawodnego pancernika w rozsądnej cenie. Mój wybór padł na dwa modele:

 

GW-6900-1

GW-2310-1C

 

I tu pytanie do doświadczonych forumowiczów i posiadaczy g-shocków. Który model polecili byście. Oba są w podobnej cenie, podobne funkcje ale... No własnie ;)

 

DW6900 jest kultowy ale jest nie wygodny na nadgarstki 17cm..zwłaszcza ze musisz wziasc pod uwage ze musisz go schowac pod rekawem kurtki motocyklowej,w zimie pod skafandrem narciarskim,w w górach tez pod jakims ciepłym golfem ;)

 

według mnie GW2310 jest bardziej zgrabne - ten drugi jest troche klockowaty i nie zmieni tego nawet jego histroia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

do usuniecia

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrovka; Słuszna uwaga, nie pomyślałem o tym. Najgorzej jak nie można pójść i przymierzyć na łapę dla porównania. Mama wszędzie daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW6900 jest kultowy ale jest nie wygodny na nadgarstki 17cm..zwłaszcza ze musisz wziasc pod uwage ze musisz go schowac pod rekawem kurtki motocyklowej,w zimie pod skafandrem narciarskim,w w górach tez pod jakims ciepłym golfem ;)

 

według mnie GW2310 jest bardziej zgrabne - ten drugi jest troche klockowaty i nie zmieni tego nawet jego histroia

Co do zgrabności czy też "niezauważalności" podczas noszenia pod kurtkami swetrami tudzież innymi pałatkami nic chyba nie przebije staruszka z serii 5600 (np. GW-M5600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

szczerze - to sam zgłupiałem bo z drugiej strony trzeba powiedziec ze chyba jezeli chodzi o grubosc to sa zblizone

-najbardziej pasował by ci do tego wszystkiego riseman:) a na motor jakis mud ;)

 

a troche powazniej: jezeli ci chodzi o niezawodnosc,zgrabnosc i wyglad ma drugoplanowe znaczenie to seria 5600,zwłaszcze ze bez problemu mozesz zdobyc adaptery pod nylonowy pasek który dodatkowo powoduje ze czujesz na łapie tylko 'pół' zegarka

-jak wizualnie podoba ci sie Riseaman lub Mudman to mozesz tez na nie popatrzec,wbrew pozorom sa tez zgrabne lub seria GW810,GW850

 

to tyle jezeli chodzi o zgrabnosc - ale i tak zawsze decyzje musisz podjac sam..ale pochwal sie co słusznego uznasz ;)

 

 

ps.edit..a miałes jakiegos G juz w rekach?? pytam bo łatwiej wielkosciowo bedzie cos zaproponowac

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

cos mi nie chca sie edytowac posty

 

wiec:

 

ajan73 ma racje..to jest najbardziej kultowy kształt i najzgrabniejszy G - pozatym sam twórca zaznaczył w jakim wywiadzie ze głównie DW5000 powstał dla ludzi którzy pracuja fizycznie

tylko ajan73..nie wszyscy jak ja czy ty lubimy kwadraty:) heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Jestem amatorem gór (wędrówek i nart) oraz podróży motocyklowych...

To może kup 3 zegary i będzie spokój:

1. W góry Riseman

2. Na narty biały 6900

3. Na motor GW-056 - dedykowany chyba amatorom Kawasaki z tego co pamiętam.

:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........tylko ajan73..nie wszyscy jak ja czy ty lubimy kwadraty:) heheh

Co racja to racja.. Ale jak kwadrat to tylko G! Jak widzę square np. Atlantica - coś mi tu nie pasuje. Niby to ładne, niby eleganckie...ale jakieś takie...hmmm... sam nie wiem.. za delikatne? Wiem, wiem.. po iluś tam latach z G nawet młotek może wydawać się za delikatny..:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne, ale jednak w 2310 i 6900 jest coś... no właśnie, to coś. Taka wizualna solidność. G jeszcze nie miałem. Miałem przez kilka lat Timexy, ale po kilku kolejnych wymianach przedartego paska i braku możliwości wciskania zablokowanych (może pozaklejanych) przycisków dałem sobie spokój. Kilka zegarków to było by najlepsze rozwiązanie ;) , No ale cóż... budżet jest okrutny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noszenie zegarka zimą, zwłaszcza w górach, to ja robię tak, że zegarek noszę na wierzchu, na rękawie. Tyle, że wymaga to dorobienia sobie we własnym zakresie przedłużki do paska, która umożliwiałaby założenie zegarka na kilka warstw materiału - bielizna, polar, kurtka, czy tam jakiś belay, itp.

 

Ma to ten plus, że nie trzeba się motać z wygrzebywaniem zegarka spod rękawów, gdy mamy na sobie rękawice, w rękach kijki trekkingowe, itp.

 

Pierwotnie uszyłem sobie od podstaw przedłużony parciany pasek na rzep, ale okazał się nieco za krótki na noszenie na kilka warstw odzieży zimowej, dlatego niedawno nieco pomajsterkowałem i ze starego i zniszczonego paska do G zrobiłem sobie przedłużkę, którą można dopinać do zwykłego paska:

 

p1440913.jpg

 

To nam daje dodatkowe kilkanaście centymetrów obwodu:

 

p1440914.jpg

p1440916.jpg

 

W razie czego można to w każdej chwili odpiąć i nosić zegarek normalnie na nadgarstku na swoim normalnym pasku ;)

No i pasuje to do każdego G-Shocka, który ma pasek i sprzączkę szerokości 20 mm, np. do 5600 też ;)

 

p1440919.jpg

 

Jak się komuś chce pomajsterkować, to polecam, wielce przydatny patent, zrobiłem sobie takie dwie, jedną dłuższą (na zimę i nie wiadomo ile warstw ubrania) i krótszą - na lato, gdy jednak trzeba jakąś kurtkę założyć.

 

Jeśli zaś chodzi o zegarki na wąski nadgarstek, to zdecydowanie polecam GW-M5600 - kąt "wyjścia" paska z bezela ma niemal stworzony do wąskich nadgarstków, nawet bardziej niż DW-5600.

6900 to już zdecydowanie zegarek na większą łapkę :P


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Dobre rozwiazanie, ale dla zegarkow bez solara ujemne temperatury sa zabojcze.

Mam Frogmana i jakos nie mam problemow ze schowaniem go pod rekaw swetra, kurtki ;) takze ze sprawdzeniem godziny nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zegarkow bez solara ujemne temperatury sa zabojcze.

 

A czemuż to? ;)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rozwiązanie. W zimie w górach wykopywanie zegarka spod kurtki i rękawic i ponowne zakopywanie go to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

oj nie wiem zero jeden - schowac go schowiesz napewno,odczytasz godzine tez - ale pytanie czy ten proces nalezy do 'najwygodniejszych'

tez zalezy jakie ciuch nosisz..ja mam 'flayersa' i szukanie a tym bardziej chowanie np GW810BD nie nalezało do wygodnych procesów,nawet z 5000SL mam podobnie - zachaczaja sie:)

 

ciuchy na motor maja węższe rękawy i nie sa elastyczne jak w normalnych bawełnianych rzeczach,wiec dobrze by było gdyby rekaw był w stanie sie zeslizgnac z zegarka i tak samo mniej wiecej wslizgnac sie na zegarek,pozatym rekawiczki w tym stroju sa podctawa i dodatkowym utrudnieniem w tym manewrze - tak mi sie wydaje

lepiej juz sprawa wyglada ze strojem na narty - bo tam juz sa najrózniejsze modele ciuchów..węższe,szersze lub całkiem luzne jak na snowboard

 

o górach juz nie pisze bo tam w sumie jest czas no podziwianie otoczenia wiec na schowanie zegarka nawet w leginsy tez znajdzie sie moment heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na motorze nawet zwykłego sikora chowam do kieszeni bo jest problem z naciągnięciem rękawic. Na nartach też nie lubię zaglądać pod rękaw, zimno, czasem mokro ;) Tyle że na nartach to trochę ryzyko mieć zegar na rękawie, upadki bywają długie i nieprzewidywalne. Nawet w G chyba pasek możę czasem nie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w żadnym sklepie w necie nie ma GW 810H 2ER. Wycofali go ze sprzedaży czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Kilka lat temu biegalem w Casio zima pewnego razu spogladam na zegarek podczas biegu aby sprawdzic czas no i padla bateria calkowicie. Co z tego jesli akumulator litowy dziala w temp. do -35 stopni C skoro zgromadzona w nim energia jest malo efektywna sie marnuje i wyparowuje.

 

Obecnie mam pulsometr w ktorym jest ikonka informujaca o tym ze niedlugo bateria sie wyczerpie.

Na zdjeciu pulsometr wylaczony, ale nad serduszkiem jest wlasnie ta ikonka.

 

1024.jpg?md=1317909687000

 

Niskie temperatury skracaja zywotnosc kazdy rodzaj akumulatora, taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja do G-Shocków mam podejście Henry'ego Forda, czyli że powinny być dostępne w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny :)

 

No... może jeszcze oliwkowy, jak na przykład tutaj:

GW-6900KG-3JF_l.jpg

 

Ale to oczywiście kwestia gustu :)

Najważniejsze, żeby mieć na ręku to, z czym się dobrze czujemy :)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ta wersja kolorystyczna.Tyle, że on jest matowy.Zauważyłem, że 'lubią się' wycierać przez co pojawiają się przebarwienia.

post-42104-0-77554000-1323795657_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często używany wytrze się "na gładko" i będzie lśnił jak psu pod ogonem :)


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Cześć, oto mój nowy nabytek.Całkiem ciekawy, choć trochę 'razi po oczach' :)

fajny :) gratuluje

mam zoltego DW-6900 na sprzedaz jakby ktos chcial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki. :)

Mój rapujący DW-6900NB-7ER jest również na sprzedaż gdyby ktoś był zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.