Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Genialnie wygląda. Jak przyniosę jeszcze chociaż jeden zegarek do domu, to mnie z niego pogonią :/

Edytowane przez dinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajeczny ten seledynowy :(

 

Seledynowy czy zielony :) grunt, że wg mnie fajnie się ten kolor zgrywa z resztą.

A koperta też ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że poza wyglądem niczym nie różni się od poprzednika... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te "aviatorki" szkoda tylko, że nie mają zakręcanych dekielków :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te "aviatorki" szkoda tylko, że nie mają zakręcanych dekielków :/

 

No właśnie bardzo szkoda. Dlatego ostatnio zanabyłem jednak Gieza.

Ale G-Lotniki też mi chodzą cały czas po głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka refleksja mnie naszła gdzies wyczytałem, że uszczelki w naszych G powinno się wymieniac co trzy lata. Mojemu już te trzy lata minęły ale uszczlki nie wymieniałem. Dzisiaj będac na basenie dopadły mnie myśli ile taka uszczeleczka jest w stanie wytrzymac bez wymiany. Orientuje się ktoś? Bo nie chciałbym się kiedys niemiło rozczarowac, gdy w najmniej oczekiwanym momencie w środku zachlupie mi woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak, ale nie na przykładzie G-Shocka, tylko swojego 12-letniego Timexa Ironmana T70381.

Nigdy w nim nie wymieniałem uszczelki, przez całą swoją "karierę" (która trwa nada, w tej chwili mam go na ręku) kilkakrotnie wymieniałem w nim baterię (nie robiłem tego sam, tylko u zegarmistrza), nie robiłem mu nigdy żadnych testów szczelności, wielokrotnie pływałem w nim na basenie (ostatni raz w zeszłym roku) - i nic.

 

Za jakiś czas mam zamiar poddać testom na basenie swojego używanego G-Shocka DW-6900, którego kupiłem jako używkę, ktoś w nim na pewno dłubał w środku, ja również mu odkręcałem dekiel i zakładałem z powrotem tę samą uszczelkę, która tak naprawdę nie wiem w jakim jest stanie - jak mi zegarek zamoknie, to znaczy, że należało ją wymienić :(


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja niechciałbym sie niemile zaskoczyc i przekonac sie ze uszczelke należało wymienic :( Dlatego zapytałem aby miec pewnosc bo do zegarków strasznie się przywiązuje i by mi najzwyczajniej w świecie szkoda było:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... dla własnego świętego spokoju po prostu ją wymień i zrób test szczelności, o ile jesteś w stanie wydać na to swoje pieniądze. Nie musisz się zdawać na moje dość beztroskie podejście do tematu :(

Aczkolwiek jak tylko takiego testu dokonam, to napiszę :)

Jak na razie topienie w wannie, owiewanie zamarzającym i potem topniejącym śniegiem na mrozie oraz deszczem w górach wytrzymał :D


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 letnia uszczelkę niekoniecznie trzeba zmieniac niekiedy wystarczy przesmarowac odpowiednim silikonem co wydłuża jej żywotnośc,najlepiej zdaj się na zdanie zaufanego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

ja równierz czytałem ze 3 letniej uszczeliki nie trzeba wymieniac..wszystko zalezy od jej własciwosci,od tego czy jest dalej elasytczna jak nowa czy nieco zesztywniała

- jak masz solara i nie musisz go otwierac to nie powinienes tego robic gdy widzisz ze dalej jest wszystko - takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim MDV102 (wr 200m) nie wymieniałem uszczelki przy wymianie baterii tylko zegarmistrz przesmarował silikonem i wszystko ok,trzyma szczelność tak samo pod prysznicem jak i na basenie.A G shocka g7900 sam sobie otwierałem i zamykałem i też nic nie paruje ale mu się dopiero drugi rok zaczął 3 miesiące temu.

Edytowane przez Łukasz G7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zdjęcia pierwsza klasa.

A zegarek, ehh, cudo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.1 pewnie juz ktos się pytał,ale przypomnij prosze jakim aparatem robisz zdjecia? marka, model.

 

dziekuje

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.1 pewnie juz ktos się pytał,ale przypomnij prosze jakim aparatem robisz zdjecia? marka, model.

 

dziekuje

Tomek

 

Miałem o to samo pytać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Fajnie :( ze Wam sie zdjecia podobaja, dzieki.

Uzywam aparatu Panasonic Lumix DMC-FZ38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany Twoimi zdjęciami, próbowałem zrobić podobne swojemu G-9000. Niestety marnie to wyszło :) . Sprzęt jest, ale umiejętności brak :(. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć moje wypociny to zapraszam tutaj :) : http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/43992/676-casio-g-9000bp-1cr/

Edytowane przez bartaleczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.