Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jebudu

M.Pigeon - robione ręcznie paski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tak wygięty teleskop (w sensie - nie wyprodukowany w ten sposób, ale przerobiony) nie jest bardziej podatny na wypięcie się w czasie noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gięte teleskopy produkuje się w taki sposób, że wygina się proste w specjalnych szczypcach tak jak u Mateusza. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2023 o 22:43, Jebudu napisał(-a):

Nie słyszałem o tym patencie emoji23.png a ja specjalnie zamawiałem przyrząd do tego. Z tym rozmiarem większym to nie do końca. Testowałem to na swoim zegarku. Między uszami 18mm. Wygialem teleskop 19mm i nie wszedł. Wygialem 18 i siadł normalnie emoji15.png

Żeby nie być gołosłownym - akurat trafił mi sie pasek 21 mm z giętymi teleskopami  - zrobione metodą jaką opisałem powyżej , teleskopy wygięte za pomocą dwóch łyżek  , to naprawdę działa !

A jak metoda za tania , to można użyć sreber rodowych  🤣

 

P.S. Nie będę żądał ochrony praw autorskich 😀 - to nie mój wynalazek , podpatrzone na YouTube

MergeResult_2023_06_16_02_31_36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile niczego pokazywałem co się dzieje u mnie w pracowni. Raz, że trochę wolnego było, a dwa, że miałem rękę praktycznie niesprawną. Ciężko było cokolwiek zrobić W każdym razie jakis czas temu przyszły do mnie rekiny w formie crust (do samodzielnego barwienia) i w końcu mogłem z nimi zacząć robić coś ciekawego. Jako, że lubię robić paski do Pamów w surowym stylu, to na poczatek zrobiłem 7 kolorów który najciekawszy?

IMG-9503.jpg
IMG-9505.jpg
IMG-9506.jpg
IMG-9507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jebudu napisał(-a):

Przez chwile niczego pokazywałem co się dzieje u mnie w pracowni. Raz, że trochę wolnego było, a dwa, że miałem rękę praktycznie niesprawną. Ciężko było cokolwiek zrobić emoji19.png W każdym razie jakis czas temu przyszły do mnie rekiny w formie crust (do samodzielnego barwienia) i w końcu mogłem z nimi zacząć robić coś ciekawego. Jako, że lubię robić paski do Pamów w surowym stylu, to na poczatek zrobiłem 7 kolorów emoji16.png który najciekawszy?

IMG-9503.jpg
IMG-9505.jpg
IMG-9506.jpg
IMG-9507.jpg

Karmelowy (?) i ten na zdjęciu po jego lewej! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję i za to trzymam kciuki, że z ręką już wszystko w porządku.

Paseczki rekiniaste wyglądają znakomicie 👍 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję i za to trzymam kciuki, że z ręką już wszystko w porządku.
Paseczki rekiniaste wyglądają znakomicie  
 

Już jest w miarę Ok. Da się pracować

Kolejny pasek w stylu casa fagliano z czerwonego strusia i giętymi teleskopami do szybkiej zmiany w zestawie.

IMG-9820.jpg
IMG-9822.jpg
IMG-9823.jpg
IMG-9821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo pracy, przez co ciężko znaleźć czas na jakieś zdjęcia.

Trzy strusie pod zapięcie motylkowe Omegi

IMGP8990.jpg
IMGP8981.jpg
IMGP8982.jpg
IMGP8983.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa takie skóry, z których paski świetnie wyglądają bez przeszycia. Na przykład rekin. Przez jej fakturę rekin to jedna z moich ulubionych skór w pracowni. Kto jeszcze lubi paski z rekina? I jestem ciekawy przy jakim zegarku byście widzieli taki typ paska? Mi najbardziej pasuje do jakichś vintage

IMGP8991.jpg
IMGP8997.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Speedmasterze (vintadżowym ale i nowym) myślę, że by dobrze wyglądało. Poglądowo bo z przeszyciem ale faktura zbliżona:

Ku przestrodze: Speedmaster sprzedany za 3,4 mln USD okazała się… podróbką!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginalny pasek do tego zegarka, tak jak wyszedł z fabryki ponad 50 lat temu. Zapewne rekin to nie jest i przeszycie tylko od klamry do 1/3 długości paska, ale według mnie pasuje do niego idealnie....mimo upływu lat.

Tak więc do vintage jak najbardziej, ale to oczywiście tylko moja opinia.

20231025_160903.jpg

20231025_160914.jpg

20231025_161011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jebudu napisał(-a):

Sa takie skóry, z których paski świetnie wyglądają bez przeszycia. Na przykład rekin. Przez jej fakturę rekin to jedna z moich ulubionych skór w pracowni. Kto jeszcze lubi paski z rekina? I jestem ciekawy przy jakim zegarku byście widzieli taki typ paska? Mi najbardziej pasuje do jakichś vintage

IMGP8991.jpg
IMGP8997.jpg

Zawsze chodził mi po głowie- do pama, do balla... ciekawe, czy pasowałby do mojego Lange... 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze chodził mi po głowie- do pama, do balla... ciekawe, czy pasowałby do mojego Lange...
 

Rekina często widuje z klasycznymi i vintageowymi zegarkami. Tak samo struś. Bardzo fajnie te paski siedzą. Ja tam jestem fanem


Dzisiaj w pracowni znalazłem łososia w kolorze wskazówki sekundowej w moim nomosie. To będzie ciekawe połączenie pasek będzie bez żadnego szycia.
7264c317e0f523fd8672b277afbe27d6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem paski wagi ciężkiej - dwie ładownice szwajcarskie w rozmiarze 26mm/26mm szyte bardzo grubą nicią. Paski dedykowane do pamów. Jest klimat w tych paskach - dziury po nitach, zadrapania, jakieś otarcia, stare szwy z nicią (na szlufkach widać)

IMG-0124.jpg
IMG-0116.jpg
IMG-0118.jpg
IMG-0120.jpg
IMG-0121.jpg
IMG-0119.jpg
IMG-0117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 13:24, wieloryb napisał(-a):

Dziś założyłem nowy Pasek od Mateusza.  Do tabacco dial pasuje jak ulał... 

20200503_101325_compress4.jpg

20200503_101212.jpg

Ładnie siedzi ;-)


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa krokodyle nilowe do wagi ciężkiej - Breitling for Bentley 49mm. Paski są odpowiedniej grubości - 7mm przy kopercie w klinie schodzące do 2.5mm, żeby zmieścić w szczelinę motylka zaciskowego. Dodatkowo dla wygody oczywiście teleskopy qr

IMG-0175.jpg
IMG-0178.jpg
IMG-0179.jpg
IMG-0180.jpg
IMG-0183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z ciekawymi paskami. Tym razem krokodyl nilowy w dwukolorowym malowaniu z giętymi teleskopami do szybkiej zmiany. Muszę przyznać że tym razem efekt, jaki uzyskałem, przeszedł nawet moje oczekiwania. A dzisiaj usłyszałem od nowego właściciela że jest “wyjebisty”. Także jest mocne 2/10

Drugi pasek to ładownica szwajcarska. Jeden z moich ulubionych rodzajów skóry na paski. Tutaj miała być dziura po nicie na dłuższej części. Do tego tylko jedna luźna szlufka, ale szeroka.

IMG-0301.jpg
IMG-0302.jpg
IMG-0303.jpg
IMG-0308.jpg
IMG-0309.jpg
IMG-0310.jpg
IMG-0311.jpg
IMG-0313.jpg
IMG-0314.jpg
IMG-0315.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pasków bydlęcych z beżowym szyciem. Do klasycznej białej tarczy jak znalazł

IMG-0397.jpg
IMG-0396.jpg
IMG-0395.jpg
IMG-0394.jpg
IMG-0393.jpg
IMG-0392.jpg
IMG-0391.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu doszło mi trochę łososi, w tym takie trzy ciekawe kolory. Który najciekawszy?

IMG-0561.jpg
IMG-0562.jpg
IMG-0564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z jasnej brązowej skóry bydlęcej do Bvlgari Diagono na oryginalnym metalowym mocowaniu

IMG-0688.jpg
IMG-0689.jpg
IMG-0690.jpg

Pasek z ciemno brązowej nogi Strusia z drobnej łuski do IWC portofino chrono

IMG-0697.jpg
IMG-0699.jpg
IMG-0700.jpg
IMG-0701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem tu chwilę nieobecny - dłuższy urlop i choroba wracam już i zaczynamy z takim krokodylem nilowym do FC. Pasek miał za zadanie zrobić zegarek bardziej sportowy i wyszło bardzo dobrze

IMG-1199.jpg
IMG-1204.jpg
IMG-1205.jpg
IMG-1200.jpg
IMG-1201.jpg
IMG-1202.jpg
IMG-1203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki spory news u mnie. Po bardzo długim poszukiwaniu w końcu znalazłem producenta metalowych wkładek do pasków do praktycznie każdego zegarka z każdym mocowaniem. Dzisiaj przyszły do mnie trzy zestawy do AP RO. Jeden zestaw jest na zamówienie do koperty 36mm, a dwa pozostałe są do klasyki 39/41mm. Z tych coś zrobię po swojemu i pójdzie w świat się pokazać

IMG-1244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzień był dość pracowity. Z takich świeżych pasków, to dzisiaj skończyłem krokodyla do wspomnianego wcześniej AP RO 36mm.

IMG-1349.jpg
IMG-1351.jpg
IMG-1352.jpg
IMG-1353.jpg
IMG-1355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa krokodyle w kolorach granatowym i morskim. Obydwa pod gięte teleskopy.

IMG-1333.jpg
IMG-1324.jpg
IMG-1325.jpg
IMG-1327.jpg
IMG-1330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę ostatnich realizacji. Jest ciemnozielony krokodyl, żółty rekin, czerwony struś w stylu casa fagliano I tarlo

IMG-1401.jpg
IMG-1402.jpg
IMG-1403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.