Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką ma fajną tarczę, prawda kolego dziadek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek tej tarczy to raczej jest taki sam jak w 18.5 cm jedynie zewnętrzna część jest szersza. Ja mam jakiś środek z sekundnikiem...

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar bardzo ladny,tarcza taka sobie-ja nie lubie papierowych.

Kiedys wspomnialas a gosiu co robi ranki do tarcz,moge poprosic o jakis namiar-moze link.


to juz 40 strona-ale super :):o :o :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longase1 - zwymiaruję, zwy-za-zez - wszystko zrobię :-P, odkupię środek- środków!

Dziadek - ładny - wytargowany, krawicą odnowion jako tako. .

Kinio - Ty nie drażnij, nie wkładaj paluszka do klatki kobry ;-)

Old time - towarzyszu niedoli - chociaż Ty jeden bez zastrzeżeń.

Pisałam do tego sprzedawcy co robi ramki - jak mu opisałam o co mi chodzi to zbladł i udał że mojego mejla nie widział. Ja też bym sobie nie odpisała.

Czterdziesta strona - faktycznie - może "zgasić" numerację. Zaczną mnie posądzać o "parcie na szkło - tfu - forum"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , jak teraz to pokazałaś , ja bym tarczy nie zmieniał . Kiedyś pisałem że tarcza z pęknięciami , to jak twarz ze zmarszczkami .... Mimo że są może być piękna ... Niestety Gosiu , musisz do tego chyba dorosnąć , bo ty jak każda kobieta prawie marzysz że twarz (tarcza) ma zawsze mieć skórę jak u niemowlaka ( jak z fabryki) . Kobiety tak mają ... no nie to błąd . Tak samo nie robi się renowacji skrzynki na cycuś glancuś chyba że dla Wietnamczyków lub Chińczyków... Trochę patyny na drewnie zostawiasz... Każdy konserwator ci to powie, oprócz stolarzy, ale do nich się nie nosi skrzynek do naprawy. Ale my tu nie o stolarce.... Możesz ją spokojnie zostawić, chyba, że ci zależy żeby znajomi, ci od elektronicznych zegarów i mebli z Ikei się zachwycali. Musisz wybrać ...

I tak wiem że dobrze wybierzesz tylko tak ze dwa lata musi minąć. ;)

Każdy to przechodził ja też ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek tej tarczy to raczej jest taki sam jak w 18.5 cm jedynie zewnętrzna część jest szersza. Ja mam jakiś środek z sekundnikiem...

Środkowy otwór ma 9,5 cm , a zewnętrzny wymiar 18,5 

Pierścień mosiężny ma otwór 18 cm , więc ledwo ledwo nachodzi na tą tarczę

W tarczach 18,5 , otwór ma 8,5 .... więc o 1cm za mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegar. :)

 

W tego typu zegarach tarcz 20,5 cm jakoś nie kojarzę.

Oczywiście czasem kształt samej ramki jest taki że średnica całej tarczy włącznie z ramką jest nieco mniejsza.

Natomiast tarcze 21 cm to są i same w sprzedaży czasem się trafiają.

Oczywiście są na ogół nieco droższe niż tzw. 18.

 

Tarcze 21 cm dzielone są? - Ja to mało w życiu widziałam. Takiej tarczy też..nigdy chyba ⊙⊙ Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze 21 cm dzielone są? - 

Są. Właśnie o takich pisałem. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LES - muszę dorosnąć.. dwa miesiące i jeszcze sie nawet nie urodziłam do oswojenia się z tarczą.. Teoria ze zmarszczkami i twarzą jest bardzo trafna! Zegar nie jest zrobiony na "sklepowo" ☺

Wiem ze macie z papierowymi tarczami zegary.

Proszę o zgłoszenia osób które mają LINKOWCE z papierowymi tarczami.

 

A poza tym czy mamy pewność, że ta papierowa to oryginał oryginałów?

 

Są. Właśnie o takich pisałem.

 

Ja to z mgły pochodzę,... z prowincji itd. i tarcza taka na me oczy nie wlazła jeszcze. Może doczekam ujrzeć.

Ciekawe 0,5 cm nadmiaru chyba wtopiłoby się w drzwiczki bez uszczerbku dla ócz ☺

 

PM - Ty to tak masz w pamięci te wymiary?? Matko Bosko - ja po pół godzinie nie pamiętam ⊙⊙

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LES - muszę dorosnąć.. dwa miesiące i jeszcze sie nawet nie urodziłam do oswojenia się z tarczą.. Teoria ze zmarszczkami i twarzą jest bardzo trafna! Zegar nie jest zrobiony na "sklepowo" ☺

Wiem ze macie z papierowymi tarczami zegary.

Proszę o zgłoszenia osób które mają LINKOWCE z papierowymi tarczami.

 

A poza tym czy mamy pewność, że ta papierowa to oryginał oryginałów?

 

Ja to z mgły pochodzę,... z prowincji itd. i tarcza taka na me oczy nie wlazła jeszcze. Może doczekam ujrzeć.

Ciekawe 0,5 cm nadmiaru chyba wtopiłoby się w drzwiczki bez uszczerbku dla ócz ☺

 

PM - Ty to tak masz w pamięci te wymiary?? Matko Bosko - ja po pół godzinie nie pamiętam ⊙⊙

No tak po prawdzie to chyba nikt takiego czegoś nie ma... :unsure:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj mi jesli mozesz adres tego goscia,szukam kogos kto zrobi pierscien/ramke do podstawy drewnianej

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze papierowe albo czasem celuloidowe bywają. 

Spotkać je można bardzo często w tanich zegarach wyprodukowanych w USA.

W Europie też kilku producentów wstawiało papierowe lub celuloidowe tarcze, np. Junghans. 

Czasem, ale bardzo rzadko można spotkać tarczę z celuloidu w roczniakach. :)  

Edit. No i w budzikach. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj mi jesli mozesz adres tego goscia,szukam kogos kto zrobi pierscien/ramke do podstawy drewnianej

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7662923165

 

Dziadek - mój zegar to z tych masowych a ta tarcza nadaje mu jeszcze bardziej efektu "taniowości" a przecież to ładny linkowiec.

To jak piękna, zgrabna dziewczyna bez przedniego zęba :-/

 

HA! Widzicie! Widzicie co Kinio rzekli?

Cyt.

"No tak po prawdzie to chyba nikt takiego czegoś nie ma... "

 

Linka z papierem? To jak król z koroną z BIBUŁY :-P

To sobie pogadałam, ulało mi się żółci ☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie pogadałam, ulało mi się żółci ☺

Gosia, powiem tak. Przychodzimy na świat bez niczego, odchodzimy z tego świata nie zabierając niczego, a w międzyczasie kłócimy się o wszystko, i po co????

 

Zegar masz bardzo ładny, a papierowa tarcza nadaje mu smaczku i niepowtarzalności, a nie taniowiści. :)

 

Edit. Skoro nikt nie ma w swojej kolekcji papierowej tarczy, to znaczy że Twój zegar to rarytas który wyróżnia się w tłumie. :)   

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że raczej nie ma argumentów które by Cię przekonały do papierowej tarczy:-)

Jutro popatrzę u siebie... może chociaż środek znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie - ja się staram jak mogę do tej tarczy, wmawiam ile to historii w niej, szlachetnego wieku i klasyki..

No i d*pa blada - "chłop swoje baba swoje". Za dwa lata mi przejdzie ;-)

Longase1 - dziękuję ♡♡♡

 

Dziadek - super puenta! Wiesz to NIEŹLE brzmi.. Jak nic nie trafię to tego będę się trzymać! ! :-D

 

W domu aukcyjnym cena będzie niebotyczna - linkowiec z papierem, unikat na skalę Unii Europejskiej ☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie - ja się staram jak mogę do tej tarczy, wmawiam ile to historii w niej, szlachetnego wieku i klasyki..

No i d*pa blada - "chłop swoje baba swoje". Za dwa lata mi przejdzie ;-)

Longase1 - dziękuję ♡♡♡

 

Dziadek - super puenta! Wiesz to NIEŹLE brzmi.. Jak nic nie trafię to tego będę się trzymać! ! :-D

 

W domu aukcyjnym cena będzie niebotyczna - linkowiec z papierem, unikat na skalę Unii Europejskiej ☺

A przyszły nabywca Twojego zegara jak odkryje że w wagach zamiast ołowiu jest folia aluminiowa, to założy temat na naszym forum z pytaniem "dlaczego zastosowano folię aluminiową zamiast ołowiu" i dyskusję zaczniemy od początku.  :D   


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyszły nabywca Twojego zegara jak odkryje że w wagach zamiast ołowiu jest folia aluminiowa, to założy temat na naszym forum z pytaniem "dlaczego zastosowano folię aluminiową zamiast ołowiu" i dyskusję zaczniemy od początku. :D

 

Uwielbiam dyskusje ☺

A gdy nabywca odkryje "forumową" tajemnicę że w wagach jest alu to wybuchnie skandal a mnie zgarnie o 6 rano CBA albo CBŚP..

 

Jeszcze na koniec "WYDALĘ OŚWIADCZENIE"

 

Co następuje:

Ja Małgośka oświadczam tu czytającym (jeszcze) że pomimo pomówień, iż chęć zmany tarczy podyktowana jest chęcią odmłodzenia się podświadomości własnej - że jest to nieprawda najprawdziwsza, ponieważ upragniona tarcza emaliowa chętnie będzie widziana ze ZMARSZCZKAMI - znaczy się popękaniami i popajęczynami ...

 

Tyle wydalin na dziś.

Dobranoc tym których jeszcze toto nie zabiło ☺☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz zapasy z po Sylwestrze ? Masz jutro wolne ?  :P  ;)  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz zapasy z po Sylwestrze ? Masz jutro wolne ? :P;):D

Niestety - muszę wstawać o 5.. :-/

Niepijąca ☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja ;). V


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy ze spaniem? No to jest nas już dwoje.. jeszcze ktoś dziś oczy szeroko zamknięte pokaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) 

Ale ze spaniem nie mam problemu !!!

PM - nie igraj z ogniem ☺ wyspany niewyspanego nie zrozumie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem maleje potrzeba snu (tylko nie u mojej żony ;) )

Mnie wystarcza 5h ... czyli 24:00-5:00 , u ciebie też ?

Moja babcia spała 4h w wieku 85 lat ...

:D  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.