Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

FORSÅ Lampa biurkowa IKEA, mam je wszedzie, w domu, biurze,warsztacie. Pierwsza ma ponad 10 lat. Niezawodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORSA z Ikei? Oo..

Muszę looknąć. Jakby co to zapodam polecenie dla syna żeby mnie, zakupił.

Dzięki jaha:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zegar byl w USA

Tak.  :)

Czyli obserwowaliśmy go razem. Żeby przebić ostatnią ofertę trzeba prawdopodobnie by było ustawić na snajperze ponad 1000, a to z pozostałymi opłatami byłoby już IMO ciutek drogo. Ale faktycznie był oryginał w idealnym stanie z roku około 1885.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.  :)

Czyli obserwowaliśmy go razem. Żeby przebić ostatnią ofertę trzeba prawdopodobnie by było ustawić na snajperze ponad 1000, a to z pozostałymi opłatami byłoby już IMO ciutek drogo. Ale faktycznie był oryginał w idealnym stanie z roku około 1885.

Ja patrzylem z ciekawosci,mam taki sam kupiony w USA w opcji kup teraz.

 

Mojemu brakowalo tylko oryginalnej zawleczki do wahadla,pokazywalem go na forum.

Jesli chodzi o cene to coraz bardziej lubie te moje problemy ze spaniem :D :D i nocne polowania w USA .

Jest wiele okazji w opcji kup teraz ktore znikaja blyskawicznie,jak za dlugo analizuje sie zdjecia to klikajac kup teraz czesto juz jest za pozno.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. . Nie tylko w okrągłym. W tych kwadratowych też. I bałwanice też się trafiają; -)

 

I tak orzy okazji- macie jakieś sprawdzone lampy biurkowe? Wiadomo takie do wyginania na różne strony ale też z możliwością silnego światła. Czy lampy led się sprawdzają?

 

Mam zwykłą ale widzę ciemność, archeo i tyle

No i przez Małgosię kupiłem sobie lampę warsztatową. :D

Zacząłem szukać najlepszej moim zdaniem lampy dla Yodka i w efekcie sam sobie kupiłem.  :P   :D

Drugiej takiej samej nie mogę już znależć. :(  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj!

Dziadek - wykupiłeś najlepsze lampy? Ostatnie, ja się pytam??

No to "kara" Cię nie ominie!

Zawiąże Ci opaskę na oczy, skrępuję ręce, ustawię w kącie... a co potem...?

 

 

 

Zastanowię się :-P ;-)

 

 

 

 

A potem tą lampą będę Cię "oślepiać", O!

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już stary więc kupiłem sobie starą lampę jeszcze z PRL-u. :)  

 

Dla Ciebie mam lepszą propozycję, moim zdaniem bardziej profesjonalną. 

 

 https://www.olx.pl/oferta/lampa-warsztatowa-kosmetyczna-kreslarska-do-biurka-velleman-CID619-IDxCzHo.html#47021d9e8f

 

https://www.olx.pl/oferta/lampa-kosmetyczna-warsztatowa-imadelko-do-blatu-okazja-CID619-IDyfmW2.html#5480d61363

 

Podobne do powyższych lamp używane są obecnie przez profesjonalnych zegarmistrzów i przy produkcji i montażu zegarków i wszelkiej maści zegarów. . 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Szeroki pas świecenia, dosyć jasno świeci.

Pytanie tylko jak z tą barwą światła LED. Czy nie obciąża wzroku nadmiernie. Zdania są różne.

Dziękuję ☺

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Szeroki pas świecenia, dosyć jasno świeci.

Pytanie tylko jak z tą barwą światła LED. Czy nie obciąża wzroku nadmiernie. Zdania są różne.

Dziękuję ☺

Hej!

 

Barwę światła LED można dobrać taką jak się chce, np. biały ciepły temperatura barwowa ok 3000K. Im wyższa jest ta temperatura tym światło jest bielsze. Do żyrandoli i lamp w przedpokoju (ze względu na oszczędność energii) kupuję ledy białe, ciepłe, niemrugające, ale na biurku mam lampkę halogenową 12V 20W. Na razie jej nie zmieniam, bo światło halogenowe mi najbardziej odpowiada. Kiedyś do niej założyłem leda i po chwili miałem dość ... dziwnie się czułem, a gdy spojrzałem na ekran Noki 6310i to mrugał w tym świetle... od razu wróciłem do halogena w tej lampce.

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Arek.

No popatrz. Jesteś kolejną osobą, która uważa swiatło z halogena za przyjemniejsze dla oczu.

To prawda, że niektóre lampy led mają zimne, nieprzyjemne światło.

W oświetleniu podsufitowym mam ledy o ciepłej barwie i przyjemnej dla oka. Natomiast w lampkach biurkowych są jakieś inne ledy i barwa jest inna. W srajtfonie czy tablecie przestawiam barwę wyświetlacza na cieplejszą bo trochę bolą oczy. Przy biurku z takimi zegarowymi maciupami trzeba ślepia mocno wytężać i mam obawy czy nie będzie problemu. W pracy mam prawie 8 godzin monitora i oczy zmęczone.

Okazuje się że lampa biurkowa to doniosły problem ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Arek.

No popatrz. Jesteś kolejną osobą, która uważa swiatło z halogena za przyjemniejsze dla oczu.

To prawda, że niektóre lampy led mają zimne, nieprzyjemne światło.

W oświetleniu podsufitowym mam ledy o ciepłej barwie i przyjemnej dla oka. Natomiast w lampkach biurkowych są jakieś inne ledy i barwa jest inna. W srajtfonie czy tablecie przestawiam barwę wyświetlacza na cieplejszą bo trochę bolą oczy. Przy biurku z takimi zegarowymi maciupami trzeba ślepia mocno wytężać i mam obawy czy nie będzie problemu. W pracy mam prawie 8 godzin monitora i oczy zmęczone.

Okazuje się że lampa biurkowa to doniosły problem ☺

Też siedzę 8 godz. przy monitorze w pracy, a potem ok 7 godzin w domu ... i lampa biurkowa to jest doniosły problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulacja barwy na ekranie laptopa jest? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulacja barwy na ekranie laptopa jest?

 

W moim domowym laptopie jest, w pracowym też jest ale jako, że to monitor podłej jakości to i rozdzielczość i inasza "dzielczość" jest jak z chińskiego katalogu, pożal się Boże. Ócz bolą i basta..

 

Arek też męczysz oczy na okrągło przy monitorach. I prawie drugie tyle w domu, koniec świata. To Ty jesteś bratnia dusza i wiesz jaki to problem "światełko" na biurku. A jeszcze światełko przy lustrze do makijażu, światełko okapu kuchennego i światełko "do nieba". Świetlany problem ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką !!! Made in Taiwan , świetlówka Philipsa 22W

post-93729-0-88444500-1548434282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. PM powiem, że barwa miła dla oka i światło dosyć intenstwne. O powiększaniu nie wspomnę - fajna sprawa do tych drobinek. Daje się manipulować we wszystkie kierunki?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , można kręcić !!!

Ma , jak często się spotyka , podwójne ramię ( ze sprężynami ), przykręcana do stołu i tu można obracać . A już samą lampę , można jeszcze przekręcać w poziomie i pionie . Tak więc , regulacji nie brakuje . Światło miłe i nie za mocne . W sam raz , jak jest wyżej nad biurkiem  . A gdy blisko jakiegoś elementu , to tak mocno , że wszystko dobrze widać !!!

Stara i kupiona za kilka € !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj PM - "stara" czyli kolekcjonerska. W sklepie takich samych już nie ma. Są, ale pewnie już w trochę innym wykonaniu ☺

 

PM pokazywałeś listewkę, to brakująca do zwieńczenia? Gdzie zdobyłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę do pracy skonstruowałem  sam z dwóch lamp ledowych do montażu pod szafkami kuchennymi (z Lidla) (długie na 55 cm )po 1200 lumeli (odpowiednik starej 85W) trzech halogenków ledowych z Ikei na giętkim pałąku  po 450 lumeli( żarowa 40- typowa biurkowa) każdy. Daje to bezcieniowe światło zawieszone 50 cm nad stołem na drewnianym wysięgniku (3000 lumeli łącznie- 45W ledowego oświetlenia) . Halogenkami mogę doświetlać jeszcze ekstra punktowo z wysokości 30 cm nad stołem. W skonstruowanej lampie mam możliwość trzystopniowej regulacji barwy od 3900 do 4500 K co podnosi komfort pracy starych oczu w zależności od tego nad czym pracuję. Całość materiałów to koszt 170 zł . Niestety słabnie mi wzrok i muszę mieć b. dobre i bezcieniowe oświetleni. Wada - montaż na stałe lampy bez możliwości łatwego przemieszczania. Ale jestem zadowolony, nawet bardzo.  ;)


Oj PM - "stara" czyli kolekcjonerska. W sklepie takich samych już nie ma. Są, ale pewnie już w trochę innym wykonaniu ☺

PM pokazywałeś listewkę, to brakująca do zwieńczenia? Gdzie zdobyłes?

 

Poszukaj tu ...

http://www.dozegara.pl/index.php?id_category=21&controller=category

http://www.antykiaplikacje.pl/?listwa-br-ludwik-filip,31

post-92919-0-16131700-1548437859_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj PM - "stara" czyli kolekcjonerska. W sklepie takich samych już nie ma. Są, ale pewnie już w trochę innym wykonaniu ☺

 

PM pokazywałeś listewkę, to brakująca do zwieńczenia? Gdzie zdobyłes?

Listewkę zrobiłem na frezarce CNC , Chciałem wcześniej , ale poczekałem aż będzie ,, luz ,,  

Lampę do pracy skonstruowałem  sam z dwóch lamp ledowych do montażu pod szafkami kuchennymi (z Lidla) (długie na 55 cm )po 1200 lumeli (odpowiednik starej 85W) trzech halogenków ledowych z Ikei na giętkim pałąku  po 450 lumeli( żarowa 40- typowa biurkowa) każdy. Daje to bezcieniowe światło zawieszone 50 cm nad stołem na drewnianym wysięgniku (3000 lumeli łącznie- 45W ledowego oświetlenia) . Halogenkami mogę doświetlać jeszcze ekstra punktowo z wysokości 30 cm nad stołem. W skonstruowanej lampie mam możliwość trzystopniowej regulacji barwy od 3900 do 4500 K co podnosi komfort pracy starych oczu w zależności od tego nad czym pracuję. Całość materiałów to koszt 170 zł . Niestety słabnie mi wzrok i muszę mieć b. dobre i bezcieniowe oświetleni. Wada - montaż na stałe lampy bez możliwości łatwego przemieszczania. Ale jestem zadowolony, nawet bardzo.  ;)

 

Poszukaj tu ...

http://www.dozegara.pl/index.php?id_category=21&controller=category

http://www.antykiaplikacje.pl/?listwa-br-ludwik-filip,31

Własna inwencja jest najlepsza !!!  Można zrobić jak najlepiej dla siebie , by pasowało !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , ale Gosia chyba nie ma frezarki CNC  ;) ...

Ja nietypowe dorabiam na zwykłej górno wrzecionowej . Czasami da się dopasować już wykonane do potrzeb lub gotowce po niewielkiej korekcie . Można też zadzwonić się z kolegami z serwisów podesłać przekrój i w zasadzie powinni dorobić to co potrzeba (parę razy tak miałem).

Przy okazji moja lampa . Jest brzydka ale daje mi komfort pracy jak żadna  ;) ...

post-92919-0-48770500-1548438789_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach nie trafiłem , choć profil prosty . Więc zostało dorobienie . Starczy prosta maszyna , ale tu , tylko taka się trafiła .

Ps. .... ale wahadła !!!!! :wub: 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zbierałem , niektóre są bardzo rzadkie ... teraz sobie wiszą blisko 30 .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden skromny ,, ślązak ,, ma wahadło , które urzeka , niejednego człowieka !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.