Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Myślem, że jednak mu nie zaszkodzi...

No to dam mu na ostro! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacisk przeniesie się na oś, wtedy powinno być deko ciaśniej... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta sprężynka jest zrobiona z puszki po kukurydzy z GMO :-/

Ja zawsze stosuje do tego celu stał sprężystą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu ta sprężynka jest zrobiona z puszki po kukurydzy z GMO :-/

Ja zawsze stosuje do tego celu stał sprężystą

Bo genetyczna kukurydza jest wredniejsza ;) Trzymać będzie.

 

Nocą skazowki nie spadły i zegar idzie poprawnie. Nawet dziś rano chłodnym i wyspanym okiem stwierdziłam że opór na wskazówkach jest ok :) czyli "empirowe" sprzęgiełko działa :)

Zrobię drugie bardziej łódeczkowe bez wywijanych krawędzi ale to lada dzień jak będę myć mechanizm.

Całe szczęście, że kijaszka wahadła nie obcięłam :/

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość.... to trzeba wziąć tzw metrówkę ze stalowej taśmy i masz blaszkę sprężystą tanio i bardzo dużo;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na przyszłość.... to trzeba wziąć tzw metrówkę ze stalowej taśmy i masz blaszkę sprężystą tanio i bardzo dużo;-)

Metrówkę?? I dam radę ją przewiercić sama?

O żesz..

To następna blaszczka będzie z metrówki. Akurat trzeba kupić nową bo bo stara nieczytelna więc kawałek jej sobie zostawię. Chyba jest ze stali ;)

Dzięki :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metrówka zazwyczaj wykonana jest ze stali o grubości 0.10mm także nie powinno być problemu. Oczywiście pierw trzeba zrobić punktakiem ślad w którym ma być otwor. Zalecam ostrożność bo można się skaleczyć. W każdej metrówce są dwie takie taśmy , jedna bez nadruku która jest odpowiedzialna za zwijanie się. Zachowaj sobie całość to się przyda na przyszłość;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O dziękuję!

Użyć tego kawałka bez nadruku lepiej? :)

Zachowam. Choć dziwnie, bo ile sprężynek mogę wymieniać w zegarach.

Choć podobnie ma się rzecz z linkami do wag. Wydawało mi się, że mam hoho, a tu schodzi jak lawina :D

 

Wczorajszy eksperyment z wierceniem to było dopiero coś ;)

Raz - że musiałam wykombinować jak założyć akumulator do wkrętarki, dwa - jak zamocować wiertło w.. , w..., no właśnie nie wiem w czym ;), a dwa że wierciłam chyba na opcji wkręcania. Nie za bardzo wiedziałam gdzie są "biegi" nazwijmy to.. ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

Że moje takie "wiercenie"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No trochę ... bo, jako kobieta powinnaś wiedzieć, że wiertło montuje się ... w futerku !!!  :D  ;)

Ps. Jeszcze ze dwa wiercenia i operator sprzętu do zwolnienia ... :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziękuję!

Użyć tego kawałka bez nadruku lepiej? :)

Zachowam. Choć dziwnie, bo ile sprężynek mogę wymieniać w zegarach.

Choć podobnie ma się rzecz z linkami do wag. Wydawało mi się, że mam hoho, a tu schodzi jak lawina :D

 

Wczorajszy eksperyment z wierceniem to było dopiero coś ;)

Raz - że musiałam wykombinować jak założyć akumulator do wkrętarki, dwa - jak zamocować wiertło w.. , w..., no właśnie nie wiem w czym ;), a dwa że wierciłam chyba na opcji wkręcania. Nie za bardzo wiedziałam gdzie są "biegi" nazwijmy to.. ;)

Super !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PM - dziękuję - rozumiem, że to tak na zachętę,bo koło "super" to nawet nie leżało ale od czegoś trzeba zacząć. Blaszki próbne sypią sie jak w 56.12 minucie Vabanku ;)

 

No trochę ... bo, jako kobieta powinnaś wiedzieć, że wiertło montuje się ... w futerku !!! :D;)

Ps. Jeszcze ze dwa wiercenia i operator sprzętu do zwolnienia ... :D

W FUTERKU, haha! W futerku :D

Żadnego "futra" nie znalazłam ;)

 

Mój operator ma dożywotni "etat" bo ma uprawnienia... no. ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość.... to trzeba wziąć tzw metrówkę ze stalowej taśmy i masz blaszkę sprężystą tanio i bardzo dużo;-)

No ale to jest niszczenie narzędzia... Za nieboszczki komuny uznano by to za sabotaż i kulka w łeb... Z blaszką od konserwy chodziło mi o przećwiczenie obróbki metalu , łatwo i przyjemnie... Z blachą sprężynową koleżanka, uległaby zniechęceniu. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale to jest niszczenie narzędzia... Za nieboszczki komuny uznano by to za sabotaż i kulka w łeb... Z blaszką od konserwy chodziło mi o przećwiczenie obróbki metalu , łatwo i przyjemnie... Z blachą sprężynową koleżanka, uległaby zniechęceniu.

 

Dokładnie!

Jak pierwej przeczytałam, że sprężyna z zegara, wiertarka stołowa, szlifierka taśmowa to mnie ręce, oczy i cycki opadły. Za nic bym nie ruszyła. Ale jak wyszło że można co nieco na spinkach czy puszce pokombinować, zwykła wiertarką i nożyczkami to zmienia DLA MNIE diametralnie sytuację ☺

Jakby się uprzeć to obecna blaszka "empirowa" mogłaby służyć nawet dość długo gdyby nie gmerać tam z dziesięć razy :D

 

A kilka musiałam stetrać żeby jakoś utrafić, a ze sprężyny ile bym wycięła bezumiejętnie ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PM - dziękuję - rozumiem, że to tak na zachętę,bo koło "super" to nawet nie leżało ale od czegoś trzeba zacząć. Blaszki próbne sypią sie jak w 56.12 minucie Vabanku ;)

 

W FUTERKU, haha! W futerku :D

Żadnego "futra" nie znalazłam ;)

 

Mój operator ma dożywotni "etat" bo ma uprawnienia... no. ;)

Ok, rozumiem ...

Atu dowód że nie mój wymysł z tym "futerkiem" - czyli oficjalnie uchwytem wiertarskim ... oficjalnie na googlach  :ph34r:  ;)  :D

Zapytaj uprawnionego operatora ... co sądzi o futerku ... w wiertarce 

post-92919-0-55725700-1557397441_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, rozumiem ...

Atu dowód że nie mój wymysł z tym "futerkiem" - czyli oficjalnie uchwytem wiertarskim ... oficjalnie na googlach :ph34r:;):D

Ależ nie ważyłam się imputować, iż futetko jest li tylko wymysłem Kolegi ;)

Jakbyście nazwali ten uchwyt choćby sru-chwytem to nawet okiem nie mrugnąwszy - przyswajam określenie i basta, bez względu jak dziwaczne ;)

Juz mam parę przyswojeń - futerko, empirowy ciernik, stertranie, kukurydziana blacha z GMO ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ważyłam się imputować, iż futetko jest li tylko wymysłem Kolegi ;)

Jakbyście nazwali ten uchwyt choćby sru-chwytem to nawet okiem nie mrugnąwszy - przyswajam określenie i basta, bez względu jak dziwaczne ;)

Juz mam parę przyswojeń - futerko, empirowy ciernik, stertranie, kukurydziana blacha z GMO ;)

Na poważnie, "futerko" jest określeniem zawodowym, a swoją etymologię ma faktycznie z określenia "czegoś" do  "mocowania przez okrywanie i ściskanie". :ph34r:  :D  ;) Stąd w różnych grupach zawodowych taka popularna nazwa występowała i chyba występuje. Przykładem jest uchwyt do mocowania rur (używa hydraulik) do gwintowania - też futerko. Możesz sprawdzić ...  :)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Futerko to jak  wiele innych zapożyczeń z niemieckiego, maizel, hebel , cyngiel że nie wspomnę o szipie.

To moja młodość w dziadkowej kuźni :D :D :D .

Po niemiecku Bohrfutter - uchwyt wiertarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aaaa "futter" i wszystko jasne ☺

I wcale, a wcale nie ma związku skojarzeniowego z futrem jako okrywą zwierzęcą.:D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A więc o ten "futter" chodzi ...  :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi o zajadanie się czymś.....dobrym


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbyśmy miękko do "futrowania" przeszli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro umrę... mam wygłosić wykład "o tykaniu zegara..." w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu... kuźwa co ja mam powiedzieć... aaaaaa... :wacko:  :wacko:  :wacko:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreferuj tak paszczowo...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.