Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku, dziękuję! Rano do tego usiądę i pooglądam.

No żywcem to samo, mój w bardzo fajnej i nieprzemalowywanej skrzyni, jak będzie światło, to pstryknę. I wieszak identyczny, z wahadłem chyba coś inaczej, ale to sprawdzę za dnia. W każdym razie jak swojego oglądałem po zakupie, to miałem wrażenie, że 100% oryginału, wszystko w stanie fabrycznym. Zegar z UK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to w tym temacie była mowa o tym zegarze - numer się zgadza, tyle że to już 8 lat temu...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78111-zegar-linkowy-identyfikacja-producenta/?hl=fibo

 

Niestety zdjęcia "czas" wymazał...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jesteś potworem, albo cyborgiem  :D.

No tak, to już o wiele więcej lat, niż mój starczy umysł ogarnia. Spróbuję mu zrobić przyzwoite zdjęcia od nowa, może się na forum ostaną. Swoją drogą bardzo jest niekłopotliwym i miłym zegarem. Tam jeszcze były jakieś fajne punce na gongu (chyba). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Yodek nie ma unikatu...tongue.png Najgorsze jest to, że ja się też w tamtym temacie wypowiadam... ale mnie sklera wali... no tak lata lecą, to było w końcu 8 lat temu...wink.png

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega JASI - masz obraz całego forum w pamięci chyba :D Zaczynam sobie uzmysławiać jakim puchem marnym żem siem narodziła . ;)

 

Fibo - w tym zegarze Mauthe jest "dziwne" wahadło - soczewka. Myślałam, że jakaś dokładka, że od innego zegara ale jak przeczytałam Twój wpis sprzed 8 lat to chyba mamy takie same. Soczewka raczej nieduża ale zadziwiająco lekka.. Na końcu mam dwie śruby regulacyjne - myślałam, że to z powodu jego lekkości ktoś dołożył, żeby trochę wahadło dociążyć bo za lekkie. A tu wychodzi, że u Ciebie podobne. Mechanizm taki sporawy, skrzynia bycza (silnie popaćkana), a to wahadełko jak z mniejszego zegara, ciut głupio wygląda ;)

Zegar nie unikat ale chyba też i nie MakGajwerowy patent :D

 

Inne w kształcie mostki kotwicy, u mnie nie ma tej tyciej pętelki na szczycie.

Po co ona? Jakiś jeszcze sposób na ułatwienie życia? :D

 

Sprężynka od grzebienia bicia taka fajnie rozdwojona na końcu - niczym jęzor węża - obłapia dół grzebienia :)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jesteś potworem, albo cyborgiem  :D.

No tak, to już o wiele więcej lat, niż mój starczy umysł ogarnia. Spróbuję mu zrobić przyzwoite zdjęcia od nowa, może się na forum ostaną. Swoją drogą bardzo jest niekłopotliwym i miłym zegarem. Tam jeszcze były jakieś fajne punce na gongu (chyba). 

Czekamy na zdjęcia . Fajnie będzie porównać , no i może coś więcej się dowiedzieć .

 

No to Yodek nie ma unikatu...tongue.png Najgorsze jest to, że ja się też w tamtym temacie wypowiadam... ale mnie sklera wali... no tak lata lecą, to było w końcu 8 lat temu...wink.png

Też na początku nie przyjrzałem się dokładniej tej płycie . Ale gdy Yodek pokazała te fasolki i zapytała o nie , to odrazu wspomniałem , że ma unikat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Koleżanko Yodek - Ty puchem marnym?! To dzięki Tobie to forum się kręci i jest często odwiedzane i takie poczytne. W Twoim temacie jest najwięcej informacji i wskazówek odnośnie renowacji zegarów wszelakich.

Pewno niektórym się narażę tym co teraz powiem, ale uważam, że Forum-mam tu na myśli Dział Zegary - się wypaliło. Jeszcze kilka lat temu były tematy, gdzie były długie dyskusje, dociekania prowadzone przez ludzi, którzy nadal są aktywni na forum.

Teraz jest tak, że ktoś wrzuca ciekawy zegar, o myślę sobie, teraz odezwie się ten, albo tamten, bo są znawcami tematu - a tu cisza...

Widać, że zalogowani czytają temat i nic, nie wiem czy niektórym się nie chce, czy uważają, że już wszystko na dany temat powiedzieli, czy może już się wypalili.

Myślę, że na forum brakuje zapału, energii, jakiegoś zacięcia, wygląda na to, że coś wygasa...

Oczywiście jest kilka osób, które pomagają i zawsze służą radą.

Ty za to masz tyle energii i zapału oraz umiesz ubrać to w odpowiednie słowa, że to forum się kręci.

Ja to jestem taki pyłek na wietrze, gdzie mnie zawieje tam osiądę, przystanę , rozejrzę się i jak coś mnie zainteresuje to szukam...

W tym przypadku zainteresowało mnie to, że zegar taki jak Twój, był omawiany wcześniej, tym bardziej, że zabierałem głos przy jego identyfikacji.

Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Koleżanko Yodek - Ty puchem marnym?! To dzięki Tobie to forum się kręci i jest często odwiedzane i takie poczytne. W Twoim temacie jest najwięcej informacji i wskazówek odnośnie renowacji zegarów wszelakich.

Pewno niektórym się narażę tym co teraz powiem, ale uważam, że Forum-mam tu na myśli Dział Zegary - się wypaliło. Jeszcze kilka lat temu były tematy, gdzie były długie dyskusje, dociekania prowadzone przez ludzi, którzy nadal są aktywni na forum.

Teraz jest tak, że ktoś wrzuca ciekawy zegar, o myślę sobie, teraz odezwie się ten, albo tamten, bo są znawcami tematu - a tu cisza...

Widać, że zalogowani czytają temat i nic, nie wiem czy niektórym się nie chce, czy uważają, że już wszystko na dany temat powiedzieli, czy może już się wypalili.

Myślę, że na forum brakuje zapału, energii, jakiegoś zacięcia, wygląda na to, że coś wygasa...

Oczywiście jest kilka osób, które pomagają i zawsze służą radą.

Ty za to masz tyle energii i zapału oraz umiesz ubrać to w odpowiednie słowa, że to forum się kręci.

Ja to jestem taki pyłek na wietrze, gdzie mnie zawieje tam osiądę, przystanę , rozejrzę się i jak coś mnie zainteresuje to szukam...

W tym przypadku zainteresowało mnie to, że zegar taki jak Twój, był omawiany wcześniej, tym bardziej, że zabierałem głos przy jego identyfikacji.

Pozdrawiam Jacek

Masz rację parę lat temu było bardzo ciekawie.

Teraz to tylko dzieki Yodkowi,PM112 i Leskosowi jakoś się kręci.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie ciekawe zegary

O wypraszam sobie!! Że mam popularesy to już nudne? Że nie stać niektórych na wypasione zegary to ich wina?

Zegar to zegar.. a że jedne z Wiednia, a inne z Koziej Du..y to co, gorsze sooo?!

;):P:D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic  to  nie poradzę, nudne

Kolekcji nie mam,a śledzę poszukiwania i dociekania i to nie jest nudne

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic  to  nie poradzę, nudne

Na nudę to tylko jedna rada, nie czytać przynudzania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ,,ozłociliśmy,, Bagdady,, , to od razu wartość skoczyła ;) i jakie było zainteresowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ,,ozłociliśmy,, Bagdady,, , to od razu wartość skoczyła ;) i jakie było zainteresowanie :D

Noo :D :D. Ale to tylko nas one nakręcają, są piękne, ciekawe i nie nudzą..

 

PS. Już sobie wyobrażam Poltiki ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wagowe z kukułką nikt nie robił :rolleyes:

Brat, to jednego uruchomił. Brakowało wahadła, to dał drut i pokrywkę od słoika. Jakby na forum to opisał...... Ale by było  :D  :ph34r:

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to mam chwilkę do wrzucenia zdjęć nerkowca. Dołączyłem tu mechanizm, by nie szukać po stronach, a we wcześniejszym poście go wykasuję. Na razie tyle (to stare zdjęcia), nie bardzo mam czas zegar rozbierać, ale jakby trzeba było dodatkowych fotek, lub pomiarów, to coś wymyślę. Średnica soczewki wahadła +- 140 mm, lekkie jak piórko. 

 

post-39092-0-37507800-1583168483_thumb.jpg

post-39092-0-71257000-1583168502_thumb.jpg

post-39092-0-67674700-1583168515_thumb.jpg

post-39092-0-02619300-1583168529_thumb.jpg

post-39092-0-06742100-1583168550_thumb.jpg

post-39092-0-22438900-1583168565_thumb.jpg

post-39092-0-31809400-1583168576_thumb.jpg

post-39092-0-85827300-1583168586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.... Daje to do myślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden bloczek mi się zachował taki sam.

Soczewka wahadła też ok +- 14 cm.

 

Tarcza bardzo tu ładna. Korona wielce osobliwa, interesująca.

Przy okazji sprawdzę gong czy ma podobne oznaczenia :D

 

Półtorej doby idzie, pieruńsko nudno tyka, więc mu dam chwilę oddechu, bez gmerania, niech sobie przypomni jak się "chodzi" po latach milczenia.

PS. Ale, ale.. ;)

Fasolki w moim krąglejsze ;) Musi ręcznie każde inaczej wyfasolowane :o

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył obu mechanizmów wyglądają prawie tak samo.

U Yodek jest 6,jak zwróciła na to uwagę Tatyana, u fibo jest 2,ciekawe pokrywa się to z ostatnią cyfrą numeru.

Fasolki są różne, mają różne kształty, jakby były wycięte ręcznie.

W mechanizmie fibo, pod kołem godzinowym niżej, wygląda jakby był wycięty dodatkowy otwór w płycie...

post-109113-0-90453100-1583173318.jpg

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "6" powtarza się na wielu elementach mechanizmu, co ciekawe (dla mnie oczywiście) nawet na wewnętrznej powierzchni mimośrodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znakowanie wszystkich części mechanizmu stosował Willmann, ale nie była to ostatnia cyfra numeru, zresztą to nie Willmann...


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znakowanie wszystkich części mechanizmu stosował Willmann, ale nie była to ostatnia cyfra numeru, zresztą to nie Willmann...

U Beckera również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów kaplica..

Zatrzymało się zegarzysko dziś rano. Coś w przekładni wskazań się jeszcze kleszczy..

Jak zaczęłam macać to cuś "pykło" zębatki się odblokowały i ruszyło.

Apiać od nowa ಠ﹏ಠ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij przekładnię wskazań, weź lupę i obejrzyj zęby, szczególnie koło godzinowe.

Sprawdź też czy w czasie zalotu nie dochodzi do kolizji z kołeczkiem koła zalotowego i dźwignią wyzwalającą.

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.