Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Minibrandy rozwijają się w ostatnich latach dość dynamicznie. Niektóre z nich są bardziej popularne, inne mniej. Popularność wynika najczęściej z dostępności i przekazywanych opinii na forach zegarkowych, stąd np. Dan Henry czy Deep Blue  są częściej kupowane i pokazywane niż np. Helm, Halios czy Lew&Huey. Często brandy mniej popularne robią świetne modele, wiele z nich jednak  w tak małych seriach, że właściwie znikają natychmiast w "kickstarterach".

Spinnaker rozwinął się w ostatnich latach i z bardzo skromnego brandu przerodził się w firmę produkującą bogatą ofertę modeli. Właściwie co roku wypuszczane są 2 lub 3 nowe modele, niektóre z nich zebrały i zbierają znakomite recenzje. Aktualną ofertę dostępnych modeli  można sprawdzić na ich stronie. Spinnkaer numeruje wszystkie swoje modele a oprócz tego nazywa je nazwiskami osób, które przeszły do historii podwodnych podbojów mórz i oceanów. W aktualnej ofercie np. jest model 5055 czyli Fleuss, który zbiera bardzo dobre recenzje. Henry Fleuss był jednym z pionierów nurkowania, jako pierszy zastosował tzw. rebreather, który pochłaniał wydychany prze nurka dwutlenek węgla i dostarczał teln z dodatkowego pojemnika. Model posiada NH35A, szafirowe szkło i piękną teksturę tarczy. Kolejnym modelem zbierającym dobre recenzje jest model Hull - 5059. Jednym z najnowszych jest Bradner - 5057 - kompresor z NH35. Dobre recenzje zbierał także Cahill - model 5042.

 

i-QDsr4NK.jpg

 

Na moją rękę zawitał jeden ze starszych modeli - Spinnaker 5038 czyli Dumas. Zegarek nazwano na cześć Frederyka Dumas, który w latach 60-tych XX wieku był towarzyszem Jaquesa Cousteau w podwodnych wyprawach. Ten model wpadł mi w oko, takiego stylu i kolorystyki brakował w mojej kolekcji.

Spinnaker Dumas to automatyczny, 300 metrowy diver. Wyprodukowano w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy - niebieskiej oraz czarnej. Niebieska ma żółte wykończenia elementów na tarczy, tarcza czarna - wykończenia czerwone. Obudowa stalowa 316L, rozmiar bez koronki 44 mm, grubość 16 mm - całkiem spory kawał zegarka.....

 

i-wWGwNT8.jpg

 

 

Na mojej ręce gości już od kilku dni.

Pozytywy:

- bardzo solidne wykonie, aż chce się go nosić i oglądać

- każdy detal świetnie dopracowany, lepiej niz u wielu bardziej popularnych mikrobrandów.

- ośmiokątny kształt koperty (oktagonalny) bez masywnych uszu nadaje temu modelowi bardzo ciekawy wygląd (ktoś pisał o skojarzeniach z Omegą Ploprof, ale to chyba trochę na wyrost....)

- znakomita luma - wskazówki, łacznie z minutową oraz cały bezel pokryty C3 Superluminowa, świeci znakomicie

- zakręcana koronka z logiem firmy

- wskazówki typu "sword", bardzo pasujące do stylu zegarka

-  bardzo dobry, ze smakiem dobór kolorów, tarcza nieprzeładowana i czytelna, chociaż rózne będą opinie o wyglądzie i lokalizacji logo firmy na godzinie 12stej

-  kapitalnie pracujący bezel, 120 klikowy, żadnych luzów, jeden z lepszych jakie miałem w rękach

- zegarek przychodzi w pięknym pudełku, 2 paski do wyboru w tym jedna bransoleta mesh (z pełnym zapięciem typu "deployant").

 

Wady (ale czy zasadnicze....?):

- szkiełko utwardzane, mineralne (nie szafir)

- mechanizm Miyota 8215, 21 kamieni, z dokręcaniem ale bez stop sekundy ("hakingu").

 

Podsumowując: bardzo wysoko oceniam ten model Spinnakera. Wiem, że kilku forumowiczów miało rózne modele tej firmy. Ostatnio na Bazarku był oferowany model Spence a także Bradner. Polecam polować na wyprzedaże - np. w tej chwili na stronach Spinnakera ciągle działają kody "Honey30" i "Ocean30" dające az 30% zniżkę.... Może ktoś zechce skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko....:)

Tym razem to Spinnaker Fleuss - symbol 5055-05. Henryk Fleus był pionierem "scuba diving".

Automatyczny, z zakręcana koronką.  Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Krótko - sam siebie pochwalę: bardzo dobry zakup :)

 

i-GLW6938.jpg

 

i-Dj5hVrN.jpg

 

i-WbZfdjK.jpg

 

i-Dh7qr6L.jpg

 

i-CM98k3n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadł w oko model CAHILL SP-5064-03. Przy obecnym rabacie 30% to nawet ciekawy cenowo się robi.

Mam już jednego Spinnakera model HULL SP-5059-01 i nie mam żadnych uwag co do wykonania. Na prawdę fajny, zgrabny zegarek z cuekawą tarczą i za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Cahill wygląda fajnie. Dobrze usłyszeć, że ktoś jeszcze nosi Spinnakery i też jest zadowolony.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko.... :)

Tym razem to Spinnaker Fleuss - symbol 5055-05. Henryk Fleus był pionierem "scuba diving".

Automatyczny, z zakręcana koronką. Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Krótko - sam siebie pochwalę: bardzo dobry zakup :)

 

 

 

 

 

 

Hej, interesuje mnie ten model z niebieską tarczą. Jak z bezelem- wygląda jakby był pokryty szkłem/ heselitem? Jestem ciekawy czy łapie ryski?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Świętami postanowiłem sprawić sobie jeszcze jednego Spinnakera, który wpadł mi w oko.... :)

Tym razem to Spinnaker Fleuss - symbol 5055-05. Henryk Fleus był pionierem "scuba diving".

Automatyczny, z zakręcana koronką. Model z szafirowym szkiełkiem, wielkość 43 mm. grubość 13 mm. Mechanizm to Seiko NH35 - wolałbym model w ogóle bez daty, ale tutaj (jeszcze lepiej na żywo) nie wygląda to źle. Pomimo, że to "diver" i "na sportowo" - to sprawia dość delikatne wrażenie. Bardzo fajna tarcza (w tym modelu niebieska), fajne rozmieszczenie napisów (model Fleuss 5056 wygląda nieco inaczej).

Krótko - sam siebie pochwalę: bardzo dobry zakup :)

 

 

 

 

 

 

Witam. Jestem nim zainteresowany, gdzie go najlepiej nabyć w uczciwych (czyli jak najtaniej) pieniądzach?.jak trzyma czas? Ma szkiełko szafirowe?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wawie /blue city/ jest salon z ofertą spinnakera

obecnie /tydzień temu/ ceny obniżone o 15 czy 20/% - więc atrakcyjne

na żywo zegarki sprawiają dobre wrażenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leo13

 

Są kody obniżające kwotę zakupu. powiedz mi jeszcze, czy ten akryl mocno się rysuje? Bo akryl to tworzywo sztuczne.. nie chciał bym żeby mój zegarek wyglądał jak porysowany zegarek z bazaru..

Edytowane przez Don Kozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę dopiero kilka tygodni, normalne użytkowanie bez specjalnego "chuchania i dmuchania" i żadnych rysek nie złapałem.

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wszelkie info. Jestem najarany na ten zegarek i na 98% go kupię jeśli pojawią się fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kolega napisal- z kodami jest nawet minus -30% u producenta i taki fleuss wychodzi 200 USD ( bez cła i vatu oczywiście) . Możesz spróbować np: Review30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Time & more chyba

 

No dobra ale jaki sklep bo to chyba centrum handlowe?

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym rabacie w sklepie wg mnie to lepsza opcja /sklep/ - różnica mała, albo żadna a gwarancja na miejscu

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem tydzień temu zegarek oferowano mi z rabatem /pisałem wcześniej/ - cena ok 910-920zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w temacie "Jaki zegarek masz dziś na ręku?" zobaczyliśmy zdjęcie jednego Spinnakera. Zdjęcie ukazywało zegarek w sposób podkreślający jego walory :). Zainteresowaliśmy się marką i jej produktami...

Wczoraj dotarła do nas paczka z nowymi zabaweczkami :) Chcieliśmy (mąż i żona) takie same zegarki. Wybór padł na model SP-5042-01 (czarny) oraz SP-5042-02 (niebieski).

post-108708-0-73527800-1557490550_thumb.jpg

post-108708-0-00329100-1557490654_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP-5042-01 (czarny) oraz SP-5042-02 (niebieski) po ciemku...

post-108708-0-94989800-1557778912_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej lato, Spinnakery już na nato ;)

post-108708-0-84962900-1558819740_thumb.jpg

post-108708-0-76579800-1558819790_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.