Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piotrbg81

ORIS 112 vs FC CHRONOGRAPH MANUFACTURE

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

żona chce mi zrobić niespodziankę na święta :rolleyes: i nakierowałem ją na 2 zegarki od forumowicza muzzy.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/168399-oris-calibre-112/?hl=%2Boris+%2B112

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169539-frederique-constant-chronograph-manufacture/?do=findComment&comment=2417073

 

miało być do 1500€ ale naciągnąłem budżet :D oris go trochę przekracza ale dołożę

tylko pytanie czy warto. wiem że zaraz posypią się opinie że w tym budżecie to omega rolex itd itp ale myślę że oris i fc na teraz to max

jeżeli macie jakieś inne lepsze propozycje to biorę w ciemno.

na codzień używam ds1 czarna tarcza bransoleta

dziękuje za wszelkie sugestie

pozdr

Edytowane przez piotrbg81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem obydwa zegary na żywo i oba robią świetne wrażenie. Oba na własnych mechanizmach i świetnie wykonane. Dobry wybór :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wolał Orisa z tym, że sprzedawany tu egzemplarz nie ma (z tego co wiem) oryginalnego opakowania.

Podjedź może do Michała, obejrzyj zegary na żywca, przymierz i zdecyduj :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie mam jak przymierzyć. Mieszkam w Irlandii w Polsce będę na święta 21.12 A do Michała mam 700 km w Pl :( Nawet na żywo nie bardzo mam jak zobaczyć jeszcze fc gdzieś znajdę w sklepie ale o marce oris w irl mogę zapomnieć. Dlatego pytam was o opinię bo to będzie strzał w ciemno.

Edytowane przez piotrbg81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie zawsze będą subiektywne. Zegarki podobnej klasy. W Polsce Oris droższy o 8,5kPLN-ów, u Michała FC z kolei nówka i pełny set producenta, Oris używka. Wybór ciężki. Bierz, co Ci się bardziej podoba. Mnie chrono jest zbędne, poza tym Oris jakoś bardziej do mnie "gada" stąd mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma miejsce na niepotrzebne emocje, romantyzm, próżne dyskusje o gustach i guścikach. Zegarek to zwykły przedmiot codziennego użytku, nic więcej niż martwe narzędzie.

 

Jesteś eleganckim indywidualistą, nie zwracającym uwagi na nieistotne szczegóły, z dwoma domami w różnych strefach czasowych. Potrzebujesz więc zegarka prawdziwie szwajcarskiego, wyprodukowanego przez niezależnego producenta, z dużą rezerwą chodu i pokazującego dwa różne czasy.

 

Wybór jest więc oczywisty - Oris!

 

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze do was jak jest z serwisowaniem takich zegarków manufakturowych? I jak z ich trwałością (żywotnością)?

Należy się tego obawiać

Edytowane przez piotrbg81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwałość jest na przyzwoitym poziomie pod warunkiem, że serwisowane zgodnie z zaleceniem producenta. A serwis to raczej tylko w autoryzowanym (dostępność części do in-house). Ete 2824 czy Sellite SW200 zrobi każdy zegarmistrz, tutaj będzie miał problem z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że co ile serwis np.raz na 5 lat wystarczy. I jakie to mogą być koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 5-7 lat zalecane. Chyba, że producent zaleca inaczej bądź coś niepokojącego się dzieje z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz go posiadać przez długi czas, to serwis nie będzie Twoim zmartwieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chciałem związać się na dłużej dlatego pytam jakie mogą być koszty takich serwisów fc lub oris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak i chcesz wiedzieć, ile może kosztować ich serwis w przyszłości, wyślij zapytanie do serwisu.

 

Doliński serwisuje Orisy i FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet in-house robi. bo szukałem na stronie orisa i jedyny oficjalny serwis jest chrono we Wrocławiu

ok jutro podzwonię popytam


a co myślicie jeszcze o tych z bazarku to też ta sama jakość?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169698-perrelet-3-hands-date-in-house/


http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166783-nomos-club-automatic-datum-488-tys-laco-salzburg-990z%C5%82/

 

przeglądam i głupieje

Edytowane przez piotrbg81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis takich inhousów można spokojnie wykonać u kilku zegarmistrzów w Polsce. Niestety nie zmienia to faktu, że jest sporo droższy od serwisu typowego mechanizmu np. Ety. Poza większym czasem jaki trzeba poświęcić, dochodzą koszty części. Do tego zakłady o których tu pisze zwykle nie należą do najtańszych, choć i tak jest taniej niż w oficjalnym serwisie.

 

Sam znam zegarmistrzów, którzy w razie problemów wiedzą gdzie znaleźć schematy mechanizmów i w ten sposób radzą sobie z nowymi konstrukcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chciałem związać się na dłużej dlatego pytam jakie mogą być koszty takich serwisów fc lub oris

 

To zależy od zakresu pracy, lokalizacji warsztatu, samoooceny zegarmistrza i potrzeby: przyfarci się, to znajdziesz takiego, który zrobi Ci to szybko i dobrze za 100 zł, a jak się trafi pech to znajdziesz i takiego, który schrzani Ci to za 500.

 

 

...przeglądam i głupieje

Zegarki w pewnej cenie mają zbliżoną jakość mechaniczną, ale i tak płacisz w dużej mierze za markę. I tak nie będziesz zadowolony z zakupu, bo decydując się na jeden zegarek, zrezygnujesz z kupna wielu innych.

 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zracjonalizowanie swojego wyboru, przekonanie siebie (i innych), że zegarek jest potrzebny i to koniecznie taki, a nie inny.

 

ORIS 112 jest pod tym względem bardzo wdzięczny - ma rozwiązania, które trudno znaleźć u innych. A Nomos, Perrelet, czy inny Oyster Perpetual - nie.

 

Kupuj Orisa :)

_________________________________

Albo przeznacz ten budżet na kupno wielu zegarków w niższej półki cenowej

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem mi ten oris też nie daje spać po nocach tylko boli mnie że jest brak jakichkolwiek papierów na niego :((

Edytowane przez piotrbg81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć go dłużej i nie sprzedawać, to nie jest duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak brak papierów nie pomoże przy odsprzedaży. Patrząc na was to zegarkowe gusta i apetyty rasną w miarę jedzenia za 3 lata 40 mi stuknie i różnie może być. Może i zostanie że mną do końca A może już za rok wpadnie coś innego w oko. Sami wiecie jak jest trochę tu czytam to wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.